Як вибрати горищні сходи

 
 Как выбрать чердачную лестницу

При правильному облаштуванні горище може стати додатковою корисною площею в будинку, де можна зберігати речі, або робочий кабінет. Для цього потрібно подбати про гарну ізоляції, освітленні і зручними сходами. При виборі сходів на горище необхідно враховувати її конструктивні особливості, дизайн і висоту стель, щоб сходи гармонійно вписувалася в інтер’єр і не загромождала простір. Крім того, не варто забувати про безпеку, конструкція повинна бути надійної в експлуатації. Далі розглянемо більш докладно як правильно вибрати горищні сходи і на що варто звернути особливу увагу.

Основні критерії вибору горищних сходів

В першу чергу, власникам необхідно зробити виміри, щоб прорахувати висоту сходів. Виміри роблять від підлоги до потоку, враховуючи можливі варіанти обробки, якщо планується ремонт. З урахуванням габаритів приміщення і висоти стель, розміри горищних сходів можуть варіюватися від 2,8 до 4, 4 м. В будь-якому випадку, сходи повинна відповідати по висоті, щоб конструкція була зручною і безпечною в експлуатації.

Якщо висота стель перевищує 3,5 м за правилами безпеки розкладні сходи використовувати не можна, тут потрібна більш серйозна конструкція. Вирішити проблему можна за допомогою стаціонарних драбин різної конфігурації, які відрізняються своєю надійністю і не займають зайвого місця.

Далі необхідно правильно виміряти ширину отвору. Якщо огорожу отвору сходів досить широке, то вибір конструкції сходів не має особливого значення. Але часто простір обмежений, до того ж, на даху встановлюють різні балки, тому доводиться шукати підходящий варіант, з урахуванням особливостей горища.

Широкі сходи більш зручні в експлуатації, тому якщо люк великий, краще не економити простір. Підніматися по таких сходах простіше, не треба пригинатися, щоб не вдариться головою. Але потрібно забезпечити якісну теплоізоляцію, тому як через люк йдуть великі тепловтрати.

Виробники випускають стандартні складні сходи, коштують вони дешевше, але не завжди підходять за розміром. В такому випадку доведеться пошукати підходящу модель, або купити сходи за індивідуальним замовленням. Така сходи ідеально впишеться в отвір, але обійдеться власникам дорожче.

Окремо варто звернути увагу на якість матеріалів, з яких виготовлена сходи, а також надійність кріплень. Якщо горище недостатньо утеплений, потрібно продумати додаткову герметизацію люка.

Різновиди горищних сходів

Виробники випускають величезний асортимент горищних сходів різних форм і розмірів, тому необхідно враховувати особливості приміщення і умови експлуатації сходів.

Металеві сходи часто використовують у підсобних приміщеннях і гаражах, де дизайн відіграє другорядну роль і сходами ходять у взутті. Більш привабливі дерев’яні сходи – оптимальний варіант для дачі.

Для котеджів і заміських будинків фахівці рекомендують вибирати сучасні сходи з металевим каркасом і дерев’яними сходинками. Модель представлена в асортименті і відмінно вписуються в різні стилі інтер’єру.

Металевий каркас робить сходи більш міцною, а дерево надає виробу шикарний зовнішній вигляд. Користуватися такою сходами безпечно, є невеликі компактні моделі. За бажанням власників сходи можна перехрестити в будь-який колір, з урахуванням особливостей інтер’єру.

Вибір горищних сходів безпосередньо залежить від її призначення і особливостей горища. Необхідно правильно підібрати конструкцію, щоб сходи була безпечною.

Свіжі матеріали:

  • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
  • Ідеальні мийки з штучного каменю
  • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
  • Як вибрати генератор для дому
  • Правила вибору плитки для кухні