Як вибрати грунтовку для дерева: рекомендації фахівців

 
 Как выбрать грунтовку для дерева: рекомендации специалистов

Сучасний ринок оздоблювальних матеріалів пропонує широкий асортимент синтетичних матеріалів, але натуральні оздоблювальні матеріали завжди цінувалися більше. Дерево, завдяки своїм природним властивостям і привабливому дизайну, традиційно вважається кращим матеріалом. Дерев’яні стіни і підлоги, меблі завжди виглядають розкішно, але за матеріалом потрібно правильно доглядати, щоб продовжити термін його експлуатації і зберегти привабливий дизайн. Більш детально про те, як проводиться грунтування дерев’яних поверхонь можна дізнатися на сайті https://megabud.com.ua/articles/remont/gruntovka-dlya-dereva-nyuansyi-ispolzovaniya/.

Дерев’яні вироби легко піддаються обробці, їх можна фарбувати, покривати захисними речовинами, але для цього треба правильно підготувати поверхню. Для підготовки поверхонь використовують спеціальну грунтовку. Як правильно вибрати і нанести ґрунтовку, далі розглянемо більш докладно.

Види грунтовок для дерева та особливості їх нанесення

Для різних порід дерев потрібна своя грунтовка, фахівці рекомендують використовувати:

 • Шеллаковые грунтовки для покриття хвойних порід дерев. Грунтовка не тільки довше зберігає колір виробу, але і захищає від виступаючи смол.
 • Алкідну ґрунтовку для захисту дерева від розтріскування і механічних пошкоджень. Грунтовка має неприємний запах, тому краще працювати з нею на вулиці.
 • Акрилову грунтовку для утворення захисної плівки на поверхні. Це найкращий варіант грунтовки для дерева, ґрунтовка продовжує термін експлуатації дерев’яних поверхонь і захищає їх від руйнувань.

Використання грунтовки для обробки поверхонь має чимало переваг, речовина швидко всмоктується, утворюючи захисний шар. Після такої обробки працювати з деревом простіше, можна шліфувати і фарбувати поверхню.

Щоб захистити дерево від мікроорганізмів та паразитів використовують ґрунтовки, до складу яких входить антисептик. Таке покриття захищає від надмірної вологи і розвитку патогенної мікрофлори.

Основні критерії вибору грунтовки

Існує кілька основних критеріїв вибору грунтовки для дерев’яних поверхонь. У першу чергу фахівці рекомендують звертати увагу на прозорість складу. Обробка дерева прозорою грунтовкою дозволяє зберегти природну красу дерева і розширити можливості подальшої його обробки. Виробники пропонують великий асортимент прозорих грунтовок для будь-яких поверхонь.

При виборі грунтовки важливо розраховувати її основу і особливості самої поверхні. Є шеллаковые, алкідні, акрилові, нітроцелюлозні грунтовки, кожна з яких має свої переваги і недоліки. Багато власники роблять помилку, приступаючи до фарбування без попередньої підготовки поверхні. Це призводить до неякісного та нерівномірного фарбування поверхні.

Грунтування дерева.

Вибір відповідного складу залежить від умов експлуатації поверхні, вибраної фарби і породи дерева. Акрилову грунтовку можна вважати універсальним покриттям, вона відмінно переносить вологість і перепади температур. Для нанесення грунтовки необхідно:

 • Вирівняти поверхню і усунути всі дефекти. Поверхня ретельно шліфується і вирівнюється.
 • Очистити поверхню від забруднень. Крім того, що потрібно прибрати все сміття, потрібно знежирити поверхню.
 • Підготувати складу. Перед нанесенням грунтовку ретельно розмішують.
 • Нанести ґрунтовку за допомогою кисті або валика.

Грунтування дерев’яних поверхонь допомагає захистити матеріал від пошкодження, зберегти її природну привабливість і продовжити терміни експлуатації дерева.

Ґрунтовку легко наносити, склад швидко висихає і безпечний для організму. Після нанесення ґрунтовки можна приступати до подальшої обробки поверхні.

 

Свіжі матеріали:

 • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
 • Ідеальні мийки з штучного каменю
 • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
 • Як вибрати генератор для дому
 • Правила вибору плитки для кухні