Як вибрати кран-маніпулятор для різних видів робіт

 
 Как выбрать кран-манипулятор для разных видов работ

Крани-маніпулятори значно полегшили перевезення вантажів. Цей продукт сучасних технологій з легкістю позбавляє роботи вантажівка і кількох вантажників. Завдяки наявності крана машина практично без сторонньої допомоги справляється з навантаженням і розвантаженням необхідних речей і матеріалів.

Особливості крана-маніпулятора

До основних плюсів техніки можна віднести:

 • Високу мобільність;
 • Підвищену вантажопідйомність;
 • Безпека і міцність механізмів.
 • Зараз виробники Європи і Азії виставляють свої моделі на ринку і пропонують покупцям. Щоб не помилитися у виборі, необхідно досконально вивчити класифікацію і види техніки. Основними параметрами повинні стати довжина стріли і величина дэдвейта.

  Види кранів-маніпуляторів

  1. Гідроманіпулятори. Мають відносно невеликою вагою, прості у використанні і комфортні в роботі. Мінусом стане невисока вантажопідйомність. Підняти кран-маніпулятор зможе тільки вантаж не більше 7 кг

  На ньому можна швидко перевезти будівельні матеріали, використовувати при установці плит і перекриттів. Враховуючи вагу і довжину стріли крана, його можна назвати цілком маневреним. Техніка розміщується на вантажних машинах середнього і великого ваги.

  2. Крани з середньою масою. Відрізняється високою вантажопідйомністю до 80 тонн, а виліт стріли становить 20 метрів. Установка відбувається на важких машинах. Відрізняється двухколенной стрілою і особливим механізмом базового шасі.

  3. Гідравлічні крани-маніпулятори. Володіє високим рівнем жорсткості, одноколенной стрілою, тому можуть піднімати вантажі важче, ніж конструкції з двухколенным механізмом.

  Гідравлічні маніпулятори вважаються практичними і функціональними в роботі. Краще всього підходять для Уралу і Камаза. Техніка такого виду допоможе подолати важкопрохідні місця і необхідна на лісозаготівлях.

  4. Бортові вантажні машини з кранами-маніпуляторами. Ці конструкції є найбільш відомими. У Росії їх виробником є КамАЗ і вважається оптимальним варіантом для вантажно — розвантажувальних робіт у місті та за його межами.

  На машину ставлять КМУ, не перевищує 15% від вантажопідйомності техніки. Встановлюється механізм за кабіною або на звисі рами автомобіля.

  Японські і корейські моделі відрізняються невеликими розмірами, хорошою мобільністю і потужністю.

  5. Маніпулятор-евакуатор. Ще один вид вантажопідйомного пристрою, необхідного для евакуації автомобілів. Механізм евакуатора — це кран-маніпулятор на платформі з металу з конструкцією захоплення «павук». Для закріплення автомобіля на платформі є 4 упору. А для перевезень на далекі відстані машину перев’язують ременями через отвір на платформі.

  На ринку маніпулятори-евакуатори пропонують виробники Palfinger з Австрії, італійський РМ і російський Інман.

  6. Сортиментовоз з вантажопідйомним пристроєм. Він дозволяє перевозити вантажі до 6 метрів завдовжки. Необхідна на лісозаготівлях і перевезення лісоматеріалів. Володіє хорошою прохідністю. До плюсів можна віднести ротатор з найпотужнішим захопленням і оснащений щитом кузов.

  Постачанням КМУ для сортиментовозов займаються австрійський Epsilon Palfinger і російський Синегорец 75.

  7. Металловоз. Цей агрегат відрізняється кузовом з високими бортами і грейферним захватом. Потрібен для вантажно-розвантажувальних робіт брухту і металу.

  8. Самоскид з краном-маніпулятором. Підходить для доставки сипучих матеріалів. Розвантаження відбувається з двох боків і ззаду, при цьому задній борт відкривається на 130 градусів.

  Механізм машини та КМУ допомагає значно заощадити на робочій силі. Замовити кран-маніпулятор можна на спеціалізованому сайті express-t.ua. А завдяки різним видам кранів-маніпуляторів можна виконати будь-який вид робіт.

  Свіжі матеріали:

  • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
  • Ідеальні мийки з штучного каменю
  • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
  • Як вибрати генератор для дому
  • Правила вибору плитки для кухні