Як вибрати обідній стіл: рекомендації фахівців

 
 Как выбрать обеденный стол: рекомендации специалистов

Багато стикаються з труднощами при виборі меблів, особливо якщо мова йде про покупку обіднього столу, який повинен вписуватися в інтер’єр і при цьому бути функціональним. Обідній стіл – головний атрибут будь-якої кухні, тому дизайну виробів приділяють особливу увагу. Вибираючи відповідну модель необхідно враховувати цілий ряд характеристики. Як правильно підібрати обідній стіл, далі розглянемо більш докладно.

Розміри столу

Габарити обідніх столів представлених на сайті ммеблі.укр вважаються одним з ключових критеріїв вибору. На одну людину знадобиться приблизно 60 см стільниці, інакше стіл буде незручним в експлуатації. Це потрібно враховувати при розрахунках, щоб покупка не розчарувала.

Потрібно враховувати і кількість стільців за столом, їх розміри. Стільці не повинні стояти занадто щільно, щоб можна було вільно їх висувати і засувати. Ширину столу вибирають з урахуванням розмірів кухні і потреб власників. У середньому, столу з шириною близько метра, що цілком достатньо для облаштування обідньої зони в невеликій родині.

Стіл не повинен займати підлогу кухні, необхідно продумати місце його установки і залишити вільний прохід. Можна поставити стіл до стіни або на відстані близько 70 см, щоб кожен міг вільно пересуватися. Для маленьких кухонь фахівці радять вибирати столи-трансформери, які легко розібрати, коли збирається велика компанія.

Яку вибрати форму?

Форма і розміри обідніх столів тісно пов’язані між собою. У продажу є різні моделі, виробники пропонують столи:

  • У формі прямокутника – це класична модель, яка представлена широким асортиментом. Столи відрізняються розмірами і дизайном і відмінно вписуються в простору кухню. Якщо приміщення невелике, стіл завжди можна присунути до стіни, щоб звільнити прохід. У просторих кухнях прямокутні столи можна ставити в центрі.
  • У формі квадрата – це модель вважається оптимальним варіантом для обіду вчотирьох. Для великої компанії стіл незручний, хоча є і габаритні моделі. Якщо стіл дуже великий, дотягнутися до страв в середині столу буде непросто.
  • У формі кола – модель підходить для просторих кухонь і відмінно вписуються в різні стилі інтер’єру. Овальний або круглий стіл стає центром загальної уваги, тому важливо правильно підібрати дизайн.

Важливо: Для квадратних кухонь фахівці радять вибирати столи з круглою стільницею. У кухні прямокутної форми відмінно виглядають овальні і круглі столи.

Особливості конструкції

З урахуванням конструктивних особливостей всі обідні столи можна розділити на кілька категорій, є:

  • Стаціонарні моделі, які встановлюються і не розбираються.
  • Розкладні столи, які легко розбираються і збираються, дозволяючи економити простір.

Конструкція стаціонарних столів досить проста і складається з ніжок і стільниці, певного розміру. Розкладні моделі мають більш складний пристрій. Тут є прихований розкладний механізм, завдяки якому стіл може змінювати свою форму.

У розкладних столах можна легко змінювати форму стільниці, тому вироби користуються великою популярністю, якщо потрібен стіл для невеликої кухні. Вони за бажанням можуть обрати розміри столу, його форму. Якщо зовсім маленька кухня є розкладні столи-книжки, які не займають зайвого місця.

Окрему увагу варто приділити вибору матеріалів, з яких виготовлений стіл і його стільниця. Від цього критерію залежить не тільки зовнішній вигляд столу, але і його довговічність. Серед усіх існуючих варіантів відмінно себе зарекомендували столи з натурального дерева та каменю. Такі моделі служать роками і не втрачають своєї привабливості.

 

Свіжі матеріали:

  • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
  • Ідеальні мийки з штучного каменю
  • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
  • Як вибрати генератор для дому
  • Правила вибору плитки для кухні