Як вибрати підйомник для висотних робіт

 
 Как выбрать подъёмник для высотных работ

Жодна сучасна будівництво не обходиться без додаткового обладнання для проведення висотних робіт. Облицювання будівель, покрівельні та монтажні роботи на висоті не можливі без спеціальних підйомників, завдяки яким з легкістю можна піднімати не тільки робочих, але і важкі будівельні матеріали, інструменти, розчини.

Підйомники можна сміливо назвати універсальною технікою, бо вони полегшують будівельні і монтажні роботи, допомагають у переміщенні вантажів. Головною перевагою даного устаткування можна вважати його безпеку і зручність в роботі.

На сьогоднішній день підприємствам не обов’язково купувати дорогі машини для проведення одноразових висотних робіт, підйомники можна брати в оренду на вигідних умовах. Які бувають моделі підйомників і як вибрати підходящий підйомник далі спробуємо розібратися більш детально.

Область застосування обладнання

Область застосування підйомників дуже широка, вибір відповідної моделі в першу чергу залежить від особливостей проведення робіт, кліматичних умов, характеристик місцевості де будуть проводитися роботи та від самого об’єкта.

Найчастіше підйомники застосовують для проведення:

 • ремонтних і монтажних робіт;
 • будівництва об’єктів;
 • технічного обслуговування об’єктів;
 • підйому і переміщення матеріалів на висоту.

Також користується популярністю підйомне обладнання серед підприємств, що займаються розміщенням реклами, що надають різні послуги з обслуговування будинків.

Різновиди підйомників

Всі наявні на сьогоднішній день підйомники розрізняються між собою за принципом роботи і основним характеристикам. Виділяють три основних різновидів автоматичних підйомників:

 • Гідравлічні (ножиці) підйомники. Працюють з допомогою гідравлічних вузлів і важелів, які синхронно підіймають платформу на задану висоту.
 • Ліктьові (колінчасті) підйомники. Така модель підйомників оптимальний варіант для роботи на складних ділянках, підйомник дуже мобільний, легко складається і дозволяє працювати на великій висоті.
 • Телескопічні підйомники. Гідна альтернатива робочим автовеж, дозволяє виконувати роботи на будь-яких об’єктах.

Розрізняють підйомники і в залежності від основного двигуна, є моделі, що працюють як на дизельному паливі, так і з електричними приводами, наприклад, серед гідравлічних і ліктьових підйомників є моделі з різними двигунами.

Серед відомих на сьогоднішній день підйомників розрізняють обладнання для роботи від 10 до 20 і вище метрів, з автоматичною робочої тягою і без неї.

Що потрібно враховувати при виборі обладнання?

В виборі підходящого для роботи обладнання потрібно враховувати цілий ряд факторів:

 • Де проводиться робота. Для внутрішньої обробки і роботи в приміщеннях варто віддавати перевагу підйомників з електричним приводом, для зовнішньої обробки краще зупинити свій вибір на дизельних підйомниках.
 • На якій висоті будуть проводитися роботи. З точки зору економії бюджету фахівці раджу вибирати підйомники, відповідні заявленої висоті. Не варто для роботи на висоті до 10 метрів орендувати габаритні підйомники, оптимальним варіантом у такому випадку буде звичайний ножичний підйомник.
 • Специфіку роботи. Для транспортування матеріалів, їх переміщення професіонали рекомендують вибирати телескопічне устаткування, для монтажу та обслуговування будівель – щоглові підйомники.

Від того наскільки правильно буде обрано обладнання буде залежати комфортність проведення робіт і економія бюджету, тому перед вибором потрібної моделі підйомника потрібно порадитися з фахівцями, які підберуть оптимальний варіант.

Свіжі матеріали:

 • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
 • Ідеальні мийки з штучного каменю
 • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
 • Як вибрати генератор для дому
 • Правила вибору плитки для кухні