Як вибрати плитку мозаїку для кухні та ванної: кілька корисних порад

 
 Как выбрать плитку мозаику для кухни и ванной: несколько полезных советов

Мозаїка застосовувалася для прикраси стін ще в стародавні часи. З тих пір змінилася технологія виробництва плитки і її нанесення, але досі мозаїка вважається одним з популярних оздоблювальних матеріалів. Виробники пропонують величезний вибір плитки на будь-який смак, тому вибрати мозаїку досить складно. Зробити вибір буде простіше, якщо знати які є види мозаїки і в чому їх особливості. Далі розглянемо популярні різновиди мозаїки.

Конфігурація і розміри мозаїки

Мозаїка – це комплект окремих елементів різних розмірів, з допомогою яких можна збирати певне зображення. Елементи, як правило, невеликі, тому працювати з мозаїкою нескладно. Сьогодні продаються готові матриці, в яких кожен елемент закріплюється на папері так, що можна побачити готове зображення і монтувати його на поверхню.

Виробляють мозаїку будь-якої форми, але класичною вважається квадратна мозаїка. В середньому кожен елемент має розміри 2 на 2 см, але є і більш великі мозаїки. Елітна плитка представлена у величезному асортименті на сайті sergo.com.ua можна вибрати не тільки розміри, але і кольорову гаму під будь-яке приміщення.

Переваги та область застосування

Матеріал, завдяки своїм численним перевагам широко використовується для зовнішньої і внутрішньої обробки будівель. Використовують мозаїку для прикраси фасадів, в якості підлогового покриття. Нерідко можна зустріти мозаїку на стінах кухні і в санвузлі.

Плитка має чимало вагомих переваг, мозаїка:

 • Виглядає стильно і сучасно.
 • Стійко переносить вологу і перепади температури.
 • Не боїться хімічних впливів.
 • Здатна витримувати механічні пошкодження.

Матеріал має дуже тривалі терміни експлуатації і не вигорає під впливом ультрафіолету.

Різновиди мозаїки

Крім того, що мозаїка продається розсипом і готовими матрицями, розрізняють плитку в залежності від матеріалів, з яких вона виготовляється, виділяють:

 • Керамічну мозаїку. Це самий популярний оздоблювальний матеріал. Мозаїка має відмінні технічні характеристики, відрізняється привабливим зовнішнім виглядом і представлена на ринку в асортименті.
 • Скляну мозаїку. Найдавніший вид мозаїки, який досі не втрачає своєї актуальності. Плитка поступається по міцності, але відрізняється оригінальністю свого. Скляна мозаїка стане справжньою прикрасою будь-якого приміщення.
 • Смальтовую мозаїку. Це відносно новий вид мозаїки, який проводиться за сучасними технологіями, завдяки чому плитка має поліпшені технічні характеристики.
 • Кам’яну мозаїку. У виробництві матеріалу використовують різні натуральні камені. Мозаїка відрізняється своєю міцністю і довговічністю, має оригінальний зовнішній вигляд.
 • Металеву мозаїку. Сучасна металева мозаїка має чимало переваг, але матеріал можна використовувати в місцях підвищеної вологості.

Випускають виробники і дерев’яну мозаїку, яка також має свої особливості.

На що варто звернути увагу при покупці мозаїки?

Оскільки кожний вид мозаїки має свої особливості, то при виборі матеріалу необхідно враховувати умови експлуатації плитки. Для ванної та кухні потрібно вибирати мозаїку, стійкий до перепадів температур і невибагливу у догляді. Матеріал повинен бути вогнетривким, не бояться вологості, щоб плитка прослужила як можна довше.

Також необхідно правильно підрахувати кількість матеріалу, тому як після знайти таку ж плитку буде складно. Вибір дизайну і кольорової гами прямо залежить від особистих уподобань власників.

Свіжі матеріали:

 • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
 • Ідеальні мийки з штучного каменю
 • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
 • Як вибрати генератор для дому
 • Правила вибору плитки для кухні