Як вибрати рульову рейку: рекомендації фахівців

 
 Как выбрать рулевую рейку: рекомендации специалистов

Якщо вірити гарантії виробників, рульові рейки прослужать близько 250 тис. км., на практиці рейка часто виходить з ладу вже після 100 км пробігу. Враховуючи якість дорожнього полотна, яке в багатьох регіонах залишає бажати кращого, деталі зношуються в кілька разів швидше. Щоб не виникало аварійних ситуацій і додаткових проблем, необхідно вчасно міняти рейку і стежити за її станом. Чому рейки ламаються і як виявити несправність, далі розглянемо більш докладно.

Які деталі ламаються в рейці?

Сама рейка рідко повністю виходить з ладу. Найчастіше несправності відзначаються в її комплектуючих, в ущільнювачах, сальниках або підшипниках. Усунути такі проблеми досить просто, можна відігнати авто на СТО і замінити зіпсовані деталі.

Ще однією поширеною вважається несправністю гідропідсилювач, який з часом починає протікати і багато плутають несправність з псуванням рульової рейки. У такому випадку фахівці ремонтують підсилювач, а рейку відправляють на профілактику, щоб почистити і відрегулювати деталь.

Але є й більш серйозні поломки, які знайти і усунути самостійно не вийде. Рейка може тріснути і доводиться її повністю міняти. Причиною таких поломок вважаються вибоїни на дорогах і велика швидкість, коли автовласник не береже ходову машини.

Вічних деталей не буває, тому рейка поступово зношується і метал втрачає свої властивості, з’являється необхідність у пропонованій на сайті https://autosteering.ru/p/dostavka доставку рейки та інших комплектуючих.

Як розпізнати поломку?

Про діагностики і заміни рульової рейки варто задуматися, якщо:

 • Під час їзди з’являються сторонні стуки. Спочатку звук чути тільки на нерівних ділянках дороги, після чого він поступово посилюється.
 • З’явилася віддача від керма, навіть на рівних ділянках дороги.
 • Кермо складно повертати і доводиться докладати додаткові зусилля.
 • Кермо не повертається у вихідне положення.
 • З’явилися скрипи на поворотах.
 • Гідравлічна рідина Потекла.

Ці ознаки повинні насторожувати, бо машина стає некерованою. Причинами таких несправностей можуть бути несправності гальмової системи або несправність рульової рейки.

Як вибрати рейку?

Коли рульова рейка відслужила своє, доведеться купувати нову деталь, враховуючи особливості авто. Виробники випускають широкий асортимент рульових рейок, що відрізняються своєю комплектацією, пристроєм і технічними характеристиками. Фахівці не радять купувати аналоги, які вважають універсальними, оскільки для кожної машини потрібна своя рейка.

Щоб у процесі вибору не виникало труднощів, потрібно демонтувати стару рейку і вивчити її характеристики. Деталь все одно доведеться міняти, тому можна зняти рейку і взяти її з собою, щоб знайти аналогічну модель. Не варто купувати б/у рейки, бо як оцінити її стан візуально досить складно і деталь дуже швидко може вийти з ладу, якщо є якісь дефекти.

Фахівці радять купувати рейки відомих виробників з гарантією, в спеціалізованих магазинах, інакше ніяких гарантій якості немає, і покупець втратить гроші. Якщо на рейці немає маркування та інших розпізнавальних знаків, від покупки краще відразу відмовитися, щоб не ризикувати. Під час покупки необхідно відразу підбирати комплектуючі, які відповідають обраній рейці.

Замовити рейку і комплектуючі до неї можна безпосередньо у виробника. Необхідно зв’язатися з менеджером компанії і зробити замовлення, обговоривши основні технічні характеристики і вартість покупки. Не варто економити на деталях, тому як некерована машина може призвести до серйозних наслідків.

Свіжі матеріали:

 • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
 • Ідеальні мийки з штучного каменю
 • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
 • Як вибрати генератор для дому
 • Правила вибору плитки для кухні