Як вибрати шуруповерт: технічні та експлуатаційні характеристики інструменту рейтинг

Сучасні технології, обладнання та інструменти значно спростили проведення деяких будівельних операцій. Особливо це стосується тих процесів, де застосовувалася груба людська сила. Приміром, вкручування/відкручування шурупів або болтів. Сьогодні проблема – з’явилися дамські сумочки. Розбираємося – як вибрати шуруповерт, на які характеристики треба звернути увагу.

Как выбрать шуруповерт: технические и эксплуатационные характеристики, рейтинг инструмента
Як вибрати шуруповерт
Джерело www.vesinstrument.by

Класифікація шурупокрутів

В принципі, як такої класифікації немає. Просто багато хто плутає деякі схожі на шуруповерт інструменти з ним. Наприклад, електричні викрутки та гайковерти. Відрізняються вони між собою лише тим, що виконують вузькоспеціалізовані роботи. За допомогою першого можна закручувати/викручувати шурупи, гвинти саморізи. З допомогу другого гайки і болти, тобто кріпильні вироби з шестигранними головками.

Шуруповерт відрізняється від двох інструментів тим, що він являє собою універсальний прилад. З його допомогою можна закрутити чи відкрутити будь-який вид різьбового кріплення. Для цього лише треба поміняти насадку.

Але треба відзначити і той факт, що і електричні викрутки та гайковерти сьогодні досить популярні. Приміром, перший. Це невеликих розмірів інструмент, який відмінно показав себе у важкодоступних місцях. А також у місцях, де користуватись габаритним інструментом незручно. Саме такими викрутками користуються в процесах складання побутової техніки, маленької меблів і в інших галузях промисловості.

Как выбрать шуруповерт: технические и эксплуатационные характеристики, рейтинг инструмента
Электроотвертка схожа на шуруповерт
Джерело m1.repka.com.ua

Багато будівельники віддають перевагу саме їм, коли ставиться завдання спорудити підвісна стеля. Викрутки – інструмент легкий, зручний, так що руки, підняті вгору, від нього не втомлюються.

Що стосується різновидів, то їх на ринку дві:

 • пістолетний тип;
 • циліндричний, який в конструкції має шарнір, що дозволяє циліндру зігнутися під потрібним кутом.

Невеликі розміри і малу вагу досягаються за рахунок використання в інструменті батарейок. Звідси невелика швидкість обертання – від 150 до 250 об/хв. Але її достатньо, щоб закрутити будь-різьбовий кріплення із затяжкою до 10 Нм. Звичайно, присутні на ринку і щодо потужні моделі зі швидкістю обертання до 600 об/хв.

Якщо у вас в арсеналі побутового будівельного інструменту немає шуруповерта, а є дриль. Саме до неї можна придбати електричну викрутку. Вона по своїх обов’язків перевершує шуруповерт, але по функціональності сильно поступається. Зазвичай в комплектацію входить декілька біт з шестигранними хвостовиками.

Що стосується гайковерта, то в будівництві цей інструмент використовується рідко. Його можна побачити на складальних потокових лініях або в ремонтних майстернях для автомобілів. Тут він як не можна до речі. Цей інструмент представлений пістолетною формою, циліндричної і кутовий.

Треба віддати належне потужності гайковертів, ця характеристика варіюється від 350 до 1300 Вт. Швидкість обертання інструменту невелика, але саме це дає можливість збільшити крутний момент, який дозволяє затягнути кріплення до 300 Нм.

Как выбрать шуруповерт: технические и эксплуатационные характеристики, рейтинг инструмента
Гайковерт мережевого типу
Джерело ozon-st.cdn.ngenix.net

Про шуруповертах

Вибір шуруповерта – процес непростий. Тому що на ринку цей інструмент представлений величезним асортиментом. По-перше, треба зазначити, що у нього базова конфігурація – пістолетна. І це єдиний критерій, який однаковий у всіх моделей. Відповідно однакова і начинка інструменту. Виготовляють корпус або з ударостійкого пластику, або у вигляді суцільнометалевою форми.

Є ще один обов’язковий елемент в кожному шуруповерти – це тріскачка, він же механізм обмеження крутного моменту. Тобто якщо межа навантаження на інструмент перевищив необхідні параметри, видається характерний звук, що говорить про те, що роботу треба припинити.

Отже, на що треба звернути увагу, вибираючи шуруповерт для дому.

Критерії та характеристики вибору інструменту

Якщо перед вами постало саме це питання, то ви повинні в першу чергу вирішити для себе – а для яких операцій ви збираєтеся придбати цей електроінструмент. Плюс, яка буде інтенсивність його експлуатації. І саме це можна вважати базовими пунктами, від яких доведеться відштовхуватися, роблячи вибір шуруповерта для дому.

Как выбрать шуруповерт: технические и эксплуатационные характеристики, рейтинг инструмента
Вибираємо правильно шуруповерт
Джерело postroika.biz

Елементи живлення

Щоб не говорили фахівці, але починати вибір треба саме з джерел живлення, які за ціновою складовою займаю половину вартості шуруповерта. І якщо прилад знаходиться в пристойному технічному стані, а акумулятори «здохли», то ви отримуєте велику проблему. Тому що виробники намагаються окремо акумулятори не продавати. Причина зрозуміла.

Є дві характеристики акумуляторних батарей, які лягають в основу їх вибору. Це ємність і напруга.

Що залежить від напруги – потужність інструменту і його крутний момент. Відповідно ці два параметри визначають функціональні можливості шуруповерта. Сьогодні виробники пропонують електроінструмент напругою: 9,6 В, 12, 14,4, а також 18. Це моделі побутового класу, у професійних характеристика досягає 36 Ст.

Как выбрать шуруповерт: технические и эксплуатационные характеристики, рейтинг инструмента
Акумулятор для шуруповерта
Джерело psk-remont.ru

Який вибрати шуруповерт по напрузі із запропонованого ряду. Перший – дуже малопотужний. Їм можна буде вкрутити саморіз у гіпсокартон – не більш того. Останній – дорогий. Тому рекомендуємо шуруповерт напругою 14,4 Ст.

Увага! У модельному ряду кожного виробника зустрічаються прилади практично з однаковими характеристиками. Але акумулятори по напрузі у них різні. Звертаємо вашу увагу на те, що замінювати джерела живлення в такому випадку не можна. Тому що електродвигун інструменту розрахований на певне напруження.

Тепер, що таке ємність, яка позначається у апмер-годинах – Ач або Аһ. Цей параметр показує, скільки часу інструмент може працювати без підзарядки акумуляторів. Для побутових приладів ця характеристика не перевищує 2 годин.

Отже, дві характеристики джерел живлення. На що ще звернути увагу, вибираючи їх. Існує три типу АКБ.

Как выбрать шуруповерт: технические и эксплуатационные характеристики, рейтинг инструмента
Шуруповерт, акумулятори та зарядний пристрій
Джерело i.ebayimg.com/

Ni-Cd – нікель-кадмієві

Ці акумулятори найдешевші, тому виробники часто їх використовують в шуруповертах середнього класу. Так сказати, в масовому використанні, хоча їм на зміну вже давно прийшли більш сучасні моделі.

До їх достоїнств можна віднести:

 • невисоку ціну;
 • хорошу переносимість низьких температур;
 • ці прилади не бояться повного розряду, що сильно відрізняє їх від інших модифікацій.

Правда, треба відзначити, що недоліків у Ni-Cd АКБ значно більше:

 • низька ємність – не більше 2 годин;
 • «термін життя» мінімальний – не більше 1000 розрядки/зарядки;
 • саморязрядка – справа звичайна, тобто якщо шуруповерт пролежав без справи тривалий час, то його обов’язково доведеться заряджати;
 • зарядку можна проводити тільки, коли ємність зведена до нуля, без цього заряджати інструмент марно, все одно буде «0»;
 • акумулятори цього типу піддаються спеціальної утилізації, тому що можуть завдати шкоди екології.

І все ж нікель-кадмієві акумулятори вважаються, так би мовити, робочими конячками. При правильній експлуатації вони себе виправдають з лишком.

Как выбрать шуруповерт: технические и эксплуатационные характеристики, рейтинг инструмента
Нікель-кадмієві акумулятори всередині живильного пристрою шуруповерта
Джерело rusinstrument.com

На нашому сайті Ви можете ознайомитися з найпопулярнішими проектами одноповерхових будинків з гаражем – від будівельних компаній, представлених на виставці будинків «Малоповерхова Країна».

Ni-MH – нікель-металогідридні

Ця різновид акумуляторів – спроба позбутися від недоліків попередньої моделі. Правда, не все вийшло. Тому плюси:

 • нешкідливе виробництво і утилізація;
 • ємність висока – до 3 годин;
 • компактні розміри;
 • не така сильна пам’ять в плані примусової розрядки до нуля перед зарядкою.

Мінуси:

 • висока вартість у порівнянні з попереднім джерелом живлення;
 • знижена циклічність перезарядки – до 500;
 • висока саморазрядка;
 • погано працюють на холоді;
 • не можна зберігати акумулятори повністю розрядженому стані.

Така різниця в ціні і невисоких характеристиках зробила ці акумулятори незатребуваними. Так що шуруповерти з ними вам не знайти.

Как выбрать шуруповерт: технические и эксплуатационные характеристики, рейтинг инструмента
Нікель-металогідридні акумулятори для шуруповерта
Джерело elektroznatok.ru

Li-Ion – літій-іонні

Можна сказати, що ця різновид – найбільш сучасні і досконалі акумулятори для електроінструменту. І якщо перед вами стоїть завдання – як вибрати шуруповерт акумуляторний – то вибирайте той, в комплекті якого є саме цього виду джерела живлення.

Їх переваги:

 • можна заряджати у будь-який час, навіть при неповній розрядці;
 • швидкість зарядки висока;
 • висока ємність;
 • низька саморазрядка, якщо прилад пролежить рік без використання, то розрядитися на 20%, не більше;
 • экспуатировать можна при низьких температурах;
 • цикл перезарядки – до 3000.

Не обійшлося без недоліків:

 • висока ціна;
 • не заряджаються при низьких температурах;
 • не можна розряджати до нуля, тому що акумулятори заряджатися не будуть.

Останній недолік виробники вирішили просто. Вони вставляють в електричну схему шуруповерта захисний ланцюг, яка не допускає повної розрядки батарей. І в цю схему обов’язково включають індикатор, який показує ступінь зарядженості. Зручно, візуально можна контролювати зарядку.

Как выбрать шуруповерт: технические и эксплуатационные характеристики, рейтинг инструмента
Літій-іонний акумулятор для шуруповерта
Джерело postroika.biz

Отже, як вибрати шуруповерт акумуляторний для будинку по виду встановленого акумулятора. Зрозуміло, що багато виробників, здешевлюючи інструмент, встановлюють нікель-кадмієві моделі. Свою ціну вони виправдовують сповна. Але якщо вам потрібно шуруповерт, який довго буде працювати і не створювати в цьому плані проблем, то вибирайте дорогі з літій-іонними акумуляторами.

Рада! Вибирайте той шуруповерт, в комплектацію якого входить два акумулятора. З одним працюєте, другий тримайте на зарядці.

Відео опис

У відео фахівець розповідає, як вибрати акумулятор для шуруповерта:

На нашому сайті Ви можете знайти контакти будівельних компаній, які спеціалізуються на продажу оздоблювальних і фасадних матеріалів. Безпосередньо поспілкуватися з представниками можна відвідавши виставку будинків «Малоповерхова Країна».

Електромеханічні характеристики

Тут необхідно враховувати можливості двох вузлів: електродвигуна і редуктора. Почнемо з першого.

Сьогодні деякі виробники ще встановлюють у електроінструмент приводи з колекторами і щітками. Вона дешевше. Надійна конструкція, але не позбавлена недоліків. Основний мінус – сила тертя між щітками і колектором. А тертя – це виділення теплової енергії. Тому такі прилади швидко нагріваються. Нерідко такий електродвигун починав іскрити, якщо роботи проводяться у вологих приміщеннях.

На заміну старої моделі сьогодні прийшли безщіточні прилади з електронним управлінням. По-перше, відсутність тертя призвело до збільшення потужності шуруповерта, відповідно продуктивності. По-друге, з’явилася можливість не використовувати корпус електроприводу. Тобто деталі просто встановлюють в корпус самого інструменту. А це зниження ваги, плюс зручність експлуатації.

Що стосується редуктора, то необхідно при виборі обов’язково уточнити, з яких матеріалів він виготовлений. Вся справа в тому, що редуктор відчуває значні навантаження. І якщо він виготовлений з матеріалів з низькою якістю, то його життєвий століття сильно скорочується. Наприклад, пластмасові шестерні швидше вийдуть з ладу, ніж металеві.

Как выбрать шуруповерт: технические и эксплуатационные характеристики, рейтинг инструмента
Щітковий електропривод шуруповерта
Джерело a.d-cd.net

Та інші характеристики, що відповідають на питання, який шуруповет краще:

 • Швидкість обертання робочого органу, а точніше, шпинделя. Тут гнатися за високими показниками немає сенсу, тому що для вкручування кріплень достатньо 500 об/хв. Якщо шуруповерт буде використаний і для свердління, 1500 об/хв також вважається достатнім.
 • Зазвичай швидкість обертання змінюється при натисканні на курок. Чим глибше, тим вище швидкість. Є моделі, де є окремий перемикач, розташований зверху корпусу. Цей варіант зручніше.
 • Крутний момент. Одиниця виміру – Нм. Важлива характеристика, від якої залежить сила вкручування кріпильного виробу. Наприклад, для дрібного кріплення підійде і 10 Нм. Для великої 25 Нм. Все залежить від того, які надії ви на інструмент покладаєте.
 • Зверніть увагу на те, що для зміни крутного моменту використовується кільце, розташоване біля шпинделя. На ній є шкала. Цифри – це просто порядковий номер збільшення крутного моменту, а не розмір діаметра кріпильного виробу.

  Напевно, на всіх шуруповертах присутня функція перемикання напрямку обертання шпинделя. Без неї інструмент втрачає весь свій сенс.

  Примусова зупинка обертання шпинделя. Тобто, як тільки палець з курка інструменти був прибраний, обертання повинно припинитися. Цією функцією володіють всі сучасні моделі. Але якщо вам потрапив у поле зору старої конструкції інструмент, то від нього краще відмовитися.

  Как выбрать шуруповерт: технические и эксплуатационные характеристики, рейтинг инструмента
  Кільце установки крутного моменту
  Джерело dominstrumenta.com.ua

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про всі особливості будівництва модульних будинків.

  Різновиди патронів

  Огляд шурупокрутів показує, що сьогодні практично всі моделі оснащені так званими быстрозажимными патронами. Саме з їх допомогою можна швидко замінити свердло або біту. Цей елемент на ринку представлений двома різновидами: одно — або двухмуфтовые.

  Перші прості в обігу. Встановлюються однією рукою. Правда, при цьому шпиндель не повинен обертатися. Тому в багатьох моделях встановлена функція блокування. Вона буває автоматична, тобто, як тільки обертання припинилося, шпиндель блокується. І примусова з допомогою кнопки.

  Как выбрать шуруповерт: технические и эксплуатационные характеристики, рейтинг инструмента
  Двухмуфтовий патрон для шуруповерта
  Джерело cdn.vseinstrumenti.ru

  Другі більш складні в експлуатації. Щоб замінити в них робочий інструмент, треба однією рукою тримати нижню муфту, а верхню іншою рукою відпускають або затягують.

  Зустрічаються на ринку шуруповерти зі старими кулачковими патронами, для яких потрібен спеціальний ключ. Останній весь час кудись зникає, тому заміна робочого інструменту стає проблемою. Але треба віддати належне, що багато майстрів кулачкову різновид тримають про запас. З їх допомогою можна вкручування довести до максимальних параметрів.

  Якщо перед вами стоїть мета – як вибрати шуруповерт для дому, тобто ви за допомогою цього інструменту будете виконувати дрібні роботи, то рекомендуємо придбати інструмент без патрона. На кінці шпинделя встановлений адаптер під шестигранник розміром ¼ дюйма.

  Відео опис

  У відео показано, як вибрати швидкознімний патрон для шуруповерта:

  Інші критерії вибору

  Які ще додаткові функції допоможуть вибрати шуруповерт акумуляторний:

 • Якщо буде присутній ударна функція, то це великий плюс. Зрозуміло, що бетонні стіни шуруповертом не просверлишь, але з цеглою або газосиликатом він впоратися без проблем.
 • Знімна бічна рукоятка – те ж плюс при свердлінні. Вона акцентує зусилля.
 • Імпульсна робота дасть можливість впоратися з заржавевшими різьбовими з’єднаннями. У електричних гайковертів ця функція присутній за замовчуванням.
 • Вбудоване підсвічування, розташована під патрон або в нижній частині рукоятки. Останній варіант кращий, тому що, як показала практика, деякі патрони загороджують світлодіодний промінь.
 • Маса виробу. Чим вона менша, тим зручніше буде працювати, особливо на висоті.
 • Комплект поставки. Чим більше додаткових елементів, тим краще. Приміром, ліхтарик, зарядний пристрій, додатковий акумулятор, чохли або ремені, які вставляють інструмент під час роботи. Додамо комплект біт і свердел, адаптер, патрон, ексцентрик. Останній використовується, коли необхідно передати обертання робочого інструмента зі зміщенням відносно осі шпинделя.
 • Обмовимося, чим ширше комплектація, тим дорожче інструмент.

  Как выбрать шуруповерт: технические и эксплуатационные характеристики, рейтинг инструмента
  Ремінь для носіння шуруповерта
  Джерело i.ebayimg.com

  Рейтинг шурупокрутів

  Розібравшись з характеристиками акумуляторного шуруповерта – який краще в цьому плані, переходимо до марок інструменту. На сучасному ринку їх величезна кількість, тому що в модельній лінійці кожного виробника, що виробляє електричну продукцію, шуруповерти присутні. Тому виникає відразу два питання: як вибрати шуруповерт акумуляторний – яка фірма краще.

  Отже, яким брендам можна довіряти.

  Відео опис

  У відео спеціаліст порівнює кілька марок шурупокрутів для дому – який краще:

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про технології малоповерхового будівництва – матеріали з деревини.

  KRÜGER

  Німецький виробник з високою німецькою якістю, випусковий електроінструмент напругою 12, 18, 21 Ст. Дві перші – класика, остання додатково оснащена ударною функцією.

  Та інші позитивні сторони:

  • широкий функціонал;
  • багата комплектація, де хотілося б зазначити 13 біт і 7 свердел;
  • сучасні літій-іонні акумулятори з відмінними характеристиками;
  • шуруповерт невеликий в розмірах і не важкий.

  Как выбрать шуруповерт: технические и эксплуатационные характеристики, рейтинг инструмента
  Шуруповерт німецької марки Крюгер
  Джерело ten-best.ru

  Bosch

  Ще один німець, який давно довів, що його електроінструмент один з найкращих. У нього широкий модельний ряд, з якого кожен для себе щось вибере. Одна з моделей дуже популярна: GSR 1080-2-LI.

  Професійний прилад з акумулятором Li-Ion ємністю 1,5 Ач і напругою 10,8 Ст. Крутний момент – 28 Нм. Електродвигун – щітковий. Це ненаголошений шуруповерт. Може вкручувати кріплення діаметром до 7 мм, а висвердлювати отвори до 19 мм в дереві. Має дві швидкості. Вага – 1 кг

  AEG BS 12G2 LI-152C 446687

  Ця модель серед майстрів дуже популярна. При невисокому напрузі 10 В, в інструменту потужний крутний момент – 30 Нм. Ємність акумулятора стандартна – 1,5 Ач, тип Li-Ion.

  І тут встановлено щітковий електродвигун, який обертається з двома швидкостями. Останні 350 і 1350 об/хв. тобто і для вкручування, і для свердління. Підсвічування немає. У комплектацію входить дві батареї.

  Как выбрать шуруповерт: технические и эксплуатационные характеристики, рейтинг инструмента
  Электрошуруповерт від компанії AEG
  Джерело i.simpalsmedia.com

  Makita TD0101

  Це представник японської лінійки мережевих моделей. Тобто прилад працює від розетки, відповідно в ньому немає акумуляторів. І хоча ми розглядаємо в основному питання про шуруповертах акумуляторних – який краще для будинку, не варто скидати з рахунків мережеві моделі.

  По-перше, за рахунок відсутності акумуляторів такі шуруповерти набагато легше. А це великий плюс в плані зручності його використання. Важить ця модель 0,99 кг. По-друге, це могутній інструмент, у якого крутний момент дорівнює 100 Нм. По-третє, для роботи потрібна напруга 230 Ст.

  Сказати, що це багатофункціональний виріб, не можна. Але надійний на всі сто відсотків. При цьому у нього замість патрона адаптер, який багато майстри люблять більше.

  Перераховувати моделі жіночих сумочок можна до нескінченності. У списку є і закордонні інструменти, і вітчизняні, і з ближнього зарубіжжя. Який вибрати, кожен вирішує сам. Як показує практика, багато йдуть від простого до складного. Але враховувати бренд треба обов’язково.

  Багато лають китайські товари за їх низька якість. У плані шурупокрутів однозначно сказати, що всі вони погані, не можна. Зустрічаються гідні екземпляри з чудовими характеристиками, які ні німцям, ні японцям не поступаються.

  Відео опис

  У відео фахівець розповідає про бренди шурупокрутів – як вибрати хороший, на що звернути увагу:

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про кредит на будівництво будинку.

  Коротко про головне

  Отже, шуруповерт – необхідний інструмент, який зайняв своє місце в арсеналі майстрів. Головна задача при його купівлі – звернути увагу на технічні характеристики приладу, і джерело живлення. В основному тут мається на увазі акумулятор. А також не варто нехтувати брендом. Відомі виробники давно довели, що вони найкращі. А значить, їм можна довіряти.

  Оцінок 0