Як вибрати захисні окуляри

 
 Как выбрать защитные очки

Складні виробничі завдання можна виконувати без спеціальних захисних засобів, щоб не порушувати техніку безпеки. Так, для захисту очей від хімічних та інших несприятливих впливів, використовують спеціальні окуляри, які захищають слизову оболонку від пошкоджень. Вибирають відповідну модель захисних окулярів з урахуванням специфіки роботи, звертаючи увагу на їх конструкцію і технічні характеристики. Які існують види очок і в чому їх особливості, далі розглянемо більш докладно.

Чим захисні окуляри відрізняються від аналогів?

На сьогоднішній день є дві великі категорії захисних окулярів – це закриті (герметичні) і відкриті моделі. Останні зовні нагадують класичні сонцезахисні окуляри зі склом і оправою. Для додаткового захисту, окуляри додатково оснащують спеціальним кожухом. Конструкція проста і зручна в експлуатації, завдяки спеціальному механізму можна регулювати дужки, або міняти їх на стрічку.

Окуляри захисні герметичні мають більш складний пристрій і забезпечують надійний захист. Більшість моделей являє собою цільний, масивний корпус. Щоб окуляри щільно сиділи, з боків конструкція оснащена спеціальним ущільнювачем. В захисних окулярах немає звичних всім дужок, замість них в окулярах є спеціальне пристосування – регульоване наголов’я.

Матеріали, використовувані у виробництві захисних окулярів

Перш за все при купівлі захисних окулярів, фахівці рекомендують враховувати використовувані у виробництві матеріали. Лінзи в захисних окулярах роблять з міцного скла, полікарбонату і пластику. Матеріали забезпечують надійну защу слизової око від ушкоджень і інших агресивних впливів.

Відрізняється і пристрій лінз, які можуть бути одношарові чи багатошарові, з корекцією зору і без неї. Зверху лінзи покривають спеціальним фільтруючим покриттям. У продажу є окуляри з відкидними світлофільтрами, що пригнічують електромагнітне випромінювання. Сам корпус очок роблять з міцних полімерів, силікону або гуми.

Чим покривають лінзи?

Завдяки спеціальному покриттю вдається поліпшити технічні характеристики лінз. Різні склади мають своє призначення, наприклад, для збільшення міцності скла лінзу покривають спеціальною плівкою.

Щоб очам було комфортно і занадто яскраве світло не дратував слизову, використовують багатошарове покриття. З допомогою гідрофобних покриттів виготовляють водонепроникні окуляри. Для нейтралізації магнітних хвиль використовують металеве покриття, а завдяки антистатикам пил буквально відскакує від окулярів.

В сучасних захисних окулярах використовують ще один, новий вид покриття, щоб стекла не потіли під час роботи. Якщо в приміщенні регулярно спостерігаються різкі перепади освітлення, краще використовувати окуляри з фотохромним покриттям. Наносять покриття з двох сторін, в залежності від моделі. Щоб зробити окуляри зручними і функціональними, зазвичай використовують відразу кілька різних покриттів.

Необхідність вентиляції

Під час інтенсивної роботи окуляри поступово починають потіти і знижується видимість, що може призвести до серйозних наслідків. Проблема особливо актуальна для окулярів закритого типу, які практично герметичні.

Щоб стекла не потіли окуляри справлялися зі своїми основними функціями, в них роблять спеціальні отвори. У відкритих окулярах таких проблем немає, тут відбувається природна вентиляція.

Важливо: Окуляри з вентиляційними отворами не підходять для роботи з агресивними хімічними речовинами. У цьому випадку знадобляться спеціальні герметичні окуляри.

Важливим критерієм вибору вважається форма і розмір очок, які повинні відповідати фізіологічним особливостям людини.

Свіжі матеріали:

  • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
  • Ідеальні мийки з штучного каменю
  • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
  • Як вибрати генератор для дому
  • Правила вибору плитки для кухні