Як вибрати зварювальний апарат для будинку

 
 Как выбрать сварочный аппарат для дома

Часи, коли зварювальний апарат використовували виключно професіонали, давно в минулому. Сьогодні прості побутові апарати користуються величезною популярністю серед власників заміських ділянок та приватних будинків. Для роботи з таким апаратом не потрібен досвід або особливі знання, достатньо ознайомитися з принципом роботи і дотримувати техніку безпеки.

Продаються зварювальні апарати в будь-якому будівельному магазині, але потрібно правильно вибрати техніку. При покупці необхідно враховувати особливості експлуатації апарату, умови роботи. На що ще звернути увагу купуючи зварювальний апарат, далі розглянемо більш докладно.

Різновиди та переваги зварювальних апаратів

Існує кілька основних різновидів побутових зварювальних апаратів, в продажу є:

 • Інверторні зварювальні апарати. Працює техніка максимально ефективно, апарату не страшні перешкоди, дуга легко підпалюється. Це найпопулярніший апарат, який має невелику вагу і більшу продуктивність. Варто апарат недешево, є обмеження, що стосуються умов праці, температурного режиму, але враховуючи якість зварювання недоліки не суттєві, надійний агрегат.
 • Трансформаторні зварювальні апарати. Агрегат влаштований просто, коштує дешевше, ніж інверторні апарати і не поступається за технічними характеристиками. Єдиний недолік апарату в тому, що важить він пристойно і працювати з ним не дуже зручно.
 • Зварювальні випрямлячі. Зовні модель схожа з попередньою, але принцип роботи має ряд відмінностей. Під час роботи легко утримувати дугу, шов виходить акуратним, варто модель трохи дорожче, ніж зварювальний трансформатор.
 • Напівавтоматичні зварювальні апарати в техно-стиль, відрізняються високою продуктивністю, якістю зварювання. Обійдеться апарат недешево, як і витратні матеріали до нього.

Враховуючи потреби власників, специфіку роботи та характеристики апаратів можна знайти побутової зварювальний апарат на будь-який смак.

Що врахувати при покупці?

Вибираючи зварювальний апарат, потрібно враховувати кілька важливих критеріїв:

 • Підключення до мережі. Необхідно пам’ятати, що всі зварювальні апарати мають різне підключення і можуть бути однофазними і трифазними. Для роботи в домашніх умовах потрібен звичайний, однофазний апарат, який можна підключати до мережі 220 В. Щоб апарат був надійний в експлуатації потрібно вибирати моделі з захистом від перепадів напруги.
 • Холостий хід. Чим більше показник напруги холостого ходу в апараті, тим він надійніший. Сучасні апарати працюють і при 30 В, але краще вибирати більш потужні агрегати.
 • Максимальну потужність апарату. Як і в будь-якій іншій техніці треба дивитися на потужність апарату. Від цього показника залежить ефективність його роботи і ККД агрегату. Оптимальна потужність для побутового зварювального апарата повинна бути не менше 200 А.
 • Час роботи. У різних моделях апаратів час роботи розраховують по-різному, наприклад, у вітчизняних моделях розрахунки ведуть з 5 хвилинних інтервалів, в європейських – з 10-хвилинним інтервалом. Це показує, як часто потрібно чистити апарат і робити паузу в роботі, щоб він не перегрівався і не спрацьовував захист.
 • Захист. На зварювальному апараті є маркування, що вказує клас захисту агрегату. Це ступінь захисту обладнання від вологи і сміття, які потрапляють всередину під час роботи. Позначається вона як IP і певний цифровий покажчик.

Кожен з перерахованих вище критеріїв відіграє важливу роль, забезпечуючи повноцінну роботу зварювального апарату, тому перед покупкою потрібно уважно вивчити технічні характеристики.

 

Свіжі матеріали:

 • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
 • Ідеальні мийки з штучного каменю
 • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
 • Як вибрати генератор для дому
 • Правила вибору плитки для кухні