Як видалити плями на лінолеумі

Одним з найпоширеніших підлогових покриттів є лінолеум. Його демократична ціна і різноманітний дизайн сподобаються будь-якому споживачеві. Щоб часто не замислюватися про зміну покриття на підлогу, необхідно знати, як вивести плями з лінолеуму, які, на жаль, неминучі на кухні, в дитячій кімнаті, коридорі, офісі і т. д.

Как удалить пятна на линолеуме Как удалить пятна на линолеуме Как удалить пятна на линолеуме Догляд за лінолеумом не викликає особливих труднощів

Як позбутися від жирних плям на лінолеумі?

Не варто зневірятися, якщо після суботньої прибирання залишилися плями. Постарайтеся пригадати причину утворення слідів і читайте далі про те, як видалити плями з лінолеуму.

Якщо підлога замальований кульковою ручкою, маркером, фломастером і навіть чорнилом, то позбутися цього допоможе рідина для зняття лаку або спирт.

Как удалить пятна на линолеуме Как удалить пятна на линолеуме Рідина для зняття лаку здатна вивести сліди від фломастерів і кулькової ручки

Засохлу фарбу можна змити пероксидом водню. Цей розчин також допоможе вивести плями від зеленки ― вона легко ототрется з допомогою шматочка тканини або ватного тампона.

Жир, тільки що потрапив на поверхню лінолеуму, краще всього витерти паперовою серветкою, попередньо зануривши її у мильний розчин. Після цього сліди необхідно якомога швидше змити водою, так як висихає мило шкодить верхньому шару фарби підлогового покриття. Але вас напевно більше хвилює питання, як прибрати плями на лінолеумі, якщо вони встигли висохнути. У цьому випадку необхідно виконати все те ж саме, тільки замість мильного розчину використовувати скипидар. Рекомендуємо для початку випробувати його на поверхні, яка найменше помітна.

Как удалить пятна на линолеуме Как удалить пятна на линолеуме З допомогою скипидару можна позбутися від жиру засохлого

Плями, що утворилися на лінолеумі в результаті недбалого поводження з пляшкою йоду або харчовими барвниками, відмиваються будь-яким розчином з хлоркою (наприклад, «Білизна»). Хлорсодержащий розчин також позбавить поверхню від слідів кави, чаю і навіть трави.

Клаптик ворсистою тканини (відмінно підійде кашемір) стане у нагоді, якщо потрібно очистити лінолеум від парафіну або воску. Складіть шматочок тканини вдвічі і укрийте забруднену поверхню, потім на неї прикладіть розігріту праску. У результаті теплового ефекту віск розплавиться і залишиться на тканини.

Сліди від гуми, взуттєвого крему та інших нафтовмісних речовин можна акуратно видалити з допомогою бензину. При відсутності в господарстві ворсистою тканини він може бути корисний і для видалення плям від свічок.

Как удалить пятна на линолеуме Как удалить пятна на линолеуме Використовуйте бензин, щоб позбутися слідів взуттєвого крему

Розчин з лимонною кислотою (можна замінити лимонним соком) допоможе відмити цвіль і іржу. Якщо використовувати в цих цілях відбілюючий засіб, то розводити його в воді необхідно в пропорції 1 до 15. Якщо ж на лінолеумі засохла кров, для її усунення знадобиться розчин з аміаком.

Липкі сліди від скотчу та пластиру легко прибираються будь-яким рослинним маслом, а якщо плями сильно застаріли — ефірною олією. Також для цих цілей підійде засіб для миття вікон.

Якщо в боротьбі із забрудненнями не допомагають описані вище способи, можна випробувати екстремальний, але ефективний варіант ― використовувати пемзу або наждачний папір для затирання плями. Правда, разом з забрудненням віддалиться і верхній шар лінолеуму.

Відео про те, як відмити лінолеум:

Отже, ви знаєте всі методи, як очистити лінолеум від плям в домашніх умовах. Не забувайте, що після позбавлення від забруднень потрібно ретельно змити водою допоміжні засоби і насухо витерти підлогу.