Як вивести цвіль з квартири

Цвіль – це неприємний гість, який може затьмарити навіть самий дорогий ремонт. Але непривабливий зовнішній вигляд зіпсованих стін – це пів біди, головне те, що цвіль дуже шкідлива для людського організму і може призвести до астми та інших захворювань дихальних шляхів. Тепер ви розумієте, наскільки важливо знати, як позбутися від цвілі в своїй квартирі або будинку.

Как вывести плесень из квартиры Как вывести плесень из квартиры Как вывести плесень из квартиры Можна спробувати відтерти грибок

 • Вивести цвілеві плями на стінах можна спеціальними антисептичними засобами – їх можна знайти на полицях будівельних супермаркетів. Підійти до питання потрібно ґрунтовно, а не тільки промокнути рідиною стіну і забути. Приготуйтеся до того, що доведеться видаляти всі верстви обробки в місці зараження цвіллю. Якщо вона проникла дуже глибоко, можливо доведеться зчищати все до цегли або бетону. Потім потрібно обробити поверхню протигрибковим засобом, використовую валик, кисть або розпилювач. Далі необхідно прогрунтувати, обробити гідроізоляційною сумішшю, коли все висохне – заново обштукатурити стіну, зашпаклювати, в загальному зробити нову обробку. Для таких робіт підійдуть антисептики як вітчизняних, так і зарубіжних виробників (самі купуються – німецькі та фінські).

  Как вывести плесень из квартиры Как вывести плесень из квартиры На полицях магазинів ви знайдете чимало коштів проти цвілі

 • Як позбутися від цвілі на стінах так само «знають» народні кошти. Наприклад, можна обробити стіну хлорвмісними розчинами власного приготування. Однак вдаючись до бабусиних рецептів, пам’ятайте, що вбиваючи грибок цвілі, сечовина та мідний купорос, які досить часто використовуються, (100 грам кошти на 10 літрів води) створюють всі умови для розмноження інших бактерій. Використовуючи хлорку, відбілювачі і концентрований розчин господарського мила і інші засоби дезінфекції, пам’ятайте, що потрібно дотримуватися захисту рук і тіла, одягати респіратор, оскільки дієві протигрибкові розчини, руйнують не тільки на цвіль, але й ваші дихальні шляхи, шкіру.
 • Якщо говорити про народні методи і про те, як позбутися від грибка цвілі, неможливо не згадати буру. Такий розчин не токсичний, при цьому він є сильним інгібітором цвілі. Для початку пройдіться по поверхні пилососом з фільтром тонкого очищення, потім нанесіть на уражену стіну розчин: 1 склянка бури змішайте з 2.5 л води. Озброївшись щіткою протріть стіну. Розчин змивати не потрібно, тільки залишки вологи протріть чистою сухою ганчіркою.
 • Не рідко використовують оцет і харчову соду. Потрібно посипати стіну содою, а зверху розпорошити оцет (бажано білий дистильований). Якщо суміш гумору, значить реакція є і цвіль можна буде легко видалити твердою щіткою. Стіну після такої процедури достатньо промити чистою водою.

  Как вывести плесень из квартиры Как вывести плесень из квартиры Сода, оцет в боротьбі з цвіллю

 • Ще одне гарне протигрибковий засіб – перекис водню.Залийте звичайний 3% розчин в розпилювач і рясно нанесіть на зацвілу стіну, через 10 хвилин легко все вийде.
 • Хороший засіб проти цвілі – спеціальна антисептична грунтовка, яка продається в супермаркетах. Вона також здатна запобігти її появу. До того ж її легко наносити пензлем, як і звичайну грунтовку. Якщо ви купили її нерозбавлену з водою, чітко дотримуйтесь інструкції, щоб кінцевий продукт справді був ефективним проти цвілі. Наноситься рівномірно на очищену, суху поверхню. Після нанесення першого шару грунтовки потрібно почекати 4-6 годин, потім видалити залишки забруднення, промити поверхню чистою водою, а після повного висихання нанести другий шар грунтовки. Через добу можна фарбувати стіну або обклеювати шпалерами.
 • Як запобігти утворенню цвілі

  Вбиваючи цвіль різними засобами, пам’ятайте, що вона обов’язково повернеться, якщо ви не подбаєте про достатньої вентиляції. Приплив свіжого повітря – це найкращий спосіб профілактики з цим неприємним грибком.

  Ще не варто встановлювати пластикові вікна з ізоляцією, оскільки вони можуть змінити не в найкращу сторону мікроклімат приміщення.

  Как вывести плесень из квартиры Как вывести плесень из квартиры Дуже часто неякісні пластикові вікна і цвіль «дружать»

  Щоб запобігти появі плісняви, не варто обставляти вазонами кожну стіну квартири. А якщо ви шалено любите кімнатні рослини, залишайте між ними і стіною невеликий зазор для вільного проходження повітря. Те ж саме стосується меблів – «не приклеюйте» її до стіни, забезпечте хоча б мінімальний доступ повітря.

  Щоб в квартирі ніколи не з’явилися темні плями цвілі, слідкуйте за покрівлею і сантехнічними комунікаціями, вчасно виправляючи протікання.

  Якщо ви купили нову квартиру і робите там капітальний ремонт, подбайте про профілактику цвілі на етапі внутрішніх робіт, обробляючи стіни спеціальними засобами. Не забудьте зробити хорошу термоізоляцію – таким чином стіни не будуть промерзати і відволожуватися. Але для утеплення стін не варто використовувати пінополістирол, оскільки в тандемі з пластиковими вікнами він може запросто спровокувати появу цвілі.

  Відео про те, як позбутися від цвілі

  Тільки коли ви вирішите проблеми з підвищеною вологістю і вентиляцією, можна починати безпосередньо боротися з грибком – відмивати його, чомусь замазувати, віддирати разом зі стіною – як вам завгодно. Тут важлива така послідовність дій: спочатку потрібно вирішити проблему появи грибка, і тільки після цього направити всі сили на боротьбу з ним.