Як визначити ринкову вартість 1 сотки землі

Ті, хто задумався про покупку або продаж земельної ділянки, задаються питанням як дізнатися вартість землі. І досвідчені, і початківці землевласники визнають, що це непросте питання, відповідь на яке залежить від найрізноманітніших факторів. Серед них і рельєф ділянки, і економічна ситуація в країні. Крім того, ціна може бути кадастрової або ринкової. Ринкова вартість 1 сотки землі визначається з урахуванням безлічі нюансів.

В першу чергу, нагадаємо, що сотка це 100 квадратних метрів, а 100 соток – це 1 гектар.

Как узнать рыночную стоимость 1 сотки земли

Вартість землі залежить від багатьох факторів: чим більш вигідне розташування ділянки тим вище на нього буде ціна

Якщо ви вирішили купити чи продати землю

Без допомоги професіоналів-оцінювачів у цьому випадку не обійтися, але впевненість в своїх знаннях ніколи не завадить. Обов’язково перечитайте закон РФ «ПРО плату за землю» та Постанова Уряду «Про порядок визначення нормативної ціни землі».

Не поспішайте, переконайтеся, що ділянка оцінено правильно. Якщо сумніваєтеся, дізнайтеся вартість аналогічних ділянок. При купівлі зберіть якомога більше відомостей, поговоріть із сусідами.

Кадастрова або ринкова?

Кадастрова вартість землі визначається державою та застосовується для розрахунку земельного податку. У Росії кадастрова ціна 1 сотки землі може бути вище ринкової. Потрібно розраховувати кадастрову вартість залежить від того, як і для чого буде використовуватися ділянку.

Для оцінки невеликих дачних, садівничих, сільських і міських ділянок застосовується ринкова ціна. Для її розрахунку покупець або продавець запрошують незалежних експертів. Якщо раніше не був визначений кадастровий показник, то ринкова ціна може розраховуватися раз в рік. У підсумку вона фіксується в договорі купівлі-продажу.

Как узнать рыночную стоимость 1 сотки земли

Кадастрова вартість землі залежить від багатьох факторів

Що впливає на ринкову вартість земельних ділянок

При оцінці землі, як правило, виділяють чотири основних категорії факторів, що роблять вплив на її вартість:

 • Економічні, які визначаються загальним станом економіки. До них належать активність інвестиційних процесів, інтенсивність розвитку місцевості, доходи, платоспроможність, рівень зайнятості і платоспроможність населення.

 • Соціальні. Людей притягують великі міста; варіанти землекористування при цьому можуть бути різними. На вартість землі у якій-небудь галузі впливають щільність і склад населення, його середній вік і середній рівень освіти, активність культурного і суспільного життя, рівень злочинності.

 • Юридичні, політичні, адміністративні фактори. Для ціноутворення важливо те, які пільги надають місцеві органи влади, контроль землекористування та ставки орендної плати, а також наявність і доступність шкіл, лікарень, доріг, магазинів, громадського транспорту, культурних установ.

Как узнать рыночную стоимость 1 сотки земли

Ринкова вартість може бути значно нижче кадастрової

На нашому сайті Ви можете ознайомитися з найпопулярнішими в Підмосков’ї ділянками для будівництва заміського будинку. У фільтрах можна виставити бажаний напрям, наявність газу, води, електрики та інших комунікацій.

 • Фактори, пов’язані з екологією або з розташуванням. Глобальний вплив на вартість ділянки мають клімат і стан екології. Важливі також рельєф і форма ділянки, краса природи, якість ґрунту, наявність водойм і корисних будівель. Дорожче коштують ділянки, не дуже віддалені від доріг. Близькість до культурних та історичних пам’яток, заповідників та іншим приємним об’єктах також збільшує вартість 1 сотки землі. Розташування поруч з річкою – це, з одного боку, перспектива риболовлі та водних розваг, з іншого – небезпека весняного розливу.

Вартість 1 сотки землі в Росії

Діапазон цін на землю в Росії дуже широкий. Самі високі ціни у великих містах і курортних районах.

Ринкова вартість землі може перевищувати мільйон рублів за 1 сотку. При цьому найчастіше продавці, користуючись ажіотажним попитом, навмисно завищують ціни на ділянки.

Лише кілька прикладів вартості землі в різних регіонах Росії:

 • Ялта (Крим) – 1 611 000 рублів;

 • Москва – від 48 075 до 710 933 рублів;

 • Санкт-Петербург – 1 125 000 руб.;

 • Сочі – 724 000 рублів;

 • Переславль-Залеський – 81 031 руб.;

 • Дзержинськ (Нижній Новгород) – 77 000 руб.;

 • Сарапул (Удмуртія) – 10 000 руб.

Как узнать рыночную стоимость 1 сотки земли

Чим ближче «до цивілізації» ділянка розташовується тим вище ціна за сотку

Завдяки клімату та екологічного благополуччя в курортних районах вартість 1 сотки часто вище, ніж у Москві. Земля коштує дешевше у віддаленні від столиці, наприклад, в Удмуртії, Пермської області, Примор’я, але і в Підмосков’ї є бюджетні варіанти.

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про порівняння вторинного заміського житла або будівництво з нуля.

Вартість 1 сотки землі в Підмосков’ї

Будинок або дача в Московській області – мрія мільйонів росіян. Дуже багато хотіли б жити ближче до природи, а працювати в Москві. Ціновий діапазон при цьому дуже широкий. Для того, щоб відповісти на питання, як дізнатися вартість дачної ділянки в Підмосков’ї, варто враховувати наступне:

 • Расстояние до Москви. Це основний фактор. Найпопулярніші ділянки знаходяться в 50-60 км від МКАД. Такі ділянки зручні тим, хто працює в Москві. Відстань 100-120 км підходить для дачі.

 • Популярность напрямків. На популярність напряму передусім впливають екологічність і наявність розвиненої інфраструктури.

 • Типы ділянок. Зараз багато хто воліє купувати або будувати будинок в затишних котеджних селищах з охороною, готовими комунікаціями та інфраструктурою.

 • Дооммуникации. Останнім часом покупці охоче платять за готові комунікації і не хочуть проводити їх самостійно.

 • Как узнать рыночную стоимость 1 сотки земли

  Комунікації значно підвищують ціну на ділянку

  В Московській області, як і в інших районах країни, зручний під’їзд до ділянки, водопостачання, каналізація, електрика є далеко не скрізь.

  Найдорожчі ділянки в елітних селищах і селищах бізнес-класу. Має значення, чи є покупка землі інвестицією, або ж земля купується для будівництва дачі або капітального будинку.

  Популярність кожного напрями і аспекти, з яких вона складається заслуговують окремої статті. Тут варто лише відзначити, що в Підмосков’ї можна купити ділянку і за 25 тисяч рублів за сотку, і за мільйон.

  Великі ділянки землі (більше 10 соток), призначені для використання в сільському господарстві, коштують від 10 до 30 тисяч рублів.

  Відео опис

  Детальніше, як дізнатися вартість земельної ділянки у відео:

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про микродом у формі яйця – повністю автономний заміський будиночок.

  Висновок

  Земля один з кращих варіантів для інвестицій. При виборі та купівлі ділянки слід враховувати безліч різних факторів і нюансів. Купівля кожної ділянки індивідуальна, а в законодавство, що регулює ціноутворення часто вносяться зміни. Тому будьте уважні і обов’язково звертайтеся за допомогою до професіоналів.

  Ще трохи уваги!

  Напишіть в коментарях, як думаєте – держава повинна регулювати вартість землі, або ринкові ціни в будь-якому випадку «вилізуть» нагору?

  Оцінок 0