Як укласти тротуарну плитку

 
 Как уложить тротуарную плитку

Благоустрій території грає далеко не останню роль, тому в ландшафтному дизайні використовують різні матеріали і декоративні елементи. Одним з найпопулярніших матеріалів, використовуваних для будівництва доріжок та під’їзних шляхів, залишається тротуарна плитка. Продається матеріал широким асортиментом, що дає чудову можливість реалізувати будь-який дизайнерський проект. Для укладання плитки не обов’язково запрошувати фахівців, роботу цілком можна виконати своїми силами, якщо знати особливості технології.

Призначення плитки та способи його укладання

Пропонований на сайті спосіб укладання тротуарної плитки залежить від її особливостей і призначення:

 • При облаштуванні доріжок та майданчиків в якості основи використовують стабілізований грунт і піщану подушку. Товщина самої плитки при цьому не перевищує 6 див. Це найпростіший спосіб монтажу, з яким впорається будь-який власник. Доріжка може витримувати великі навантаження, але потрібно враховувати вагу машин та умови її експлуатації.
 • Для облаштування під’їзних шляхів і доріжок біля гаража, варто використовувати більш міцну основу. У цьому випадку стабілізований грунт бетонують, роблячи стяжку. Після чого укладають піщану подушку і плитку, завтовшки більше 6 див.

Необхідно правильно розрахувати навантаження, щоб плитка мала привабливий зовнішній вигляд і витримувала планируемы навантаження.

Етапи монтажу тротуарної плитки

Коли спосіб монтажу обраний, можна приступати до реалізації проекту, для цього необхідно:

 • Зробити розмітку ділянки, відзначивши його межі. Щоб доріжка була зручною в експлуатації її ширина повинна бути близько метра. Якщо планується укладання плитки з візерунком, необхідно заздалегідь викласти її, щоб відзначити розташування кожної деталі. Це дозволить скоротити час роботи і зробити акуратну доріжку, з рівним малюнком.
 • Підготувати грунт, знявши верхній трав’янистий шар на 10 див. Доріжка повинна бути з невеликим нахилом, щоб на ній не накопичувалася волога.
 • Утрамбувати основу за допомогою підручних інструментів. Таким чином стабілізується основу для подальшої роботи та укладання тротуарної плитки.
 • Застелити підготовлену поверхню захисним фільтром, щоб не проростала трава і матеріали не змішувалися.
 • Встановити під нахилом паралельні рейки і зафіксувати їх так, щоб верхній край був на рівні з грунтом. Рейки виконують роль напрямних і не дають піщаній подушці розсипатися.
 • Зробити піщану подушку, рівняючи її граблями. Рівень піщаної подушки повинен досягати висоти встановлених рейок. Насипають пісок з запасом, компенсуючи усадку і можливі втрати.

Важливо: Для вирівнювання підстави та якісної трамбування необхідно використовувати один мішок бетону, на кожен п’ять мішків піску.

 • Утрамбувати і підрівняти пісок, не забуваючи про нахил і укласти тротуарну плитку. Працювати потрібно акуратно, починаючи від краю доріжки і поступово просуваючись по всій довжині так, щоб не наступати на пісок. Плитку слід укладати щільно, підганяючи її з допомогою дошки або молотка. Потрібно триматися на безпечній відстані від попереднього ряду кладки, щоб не змістити плитку.

Під час роботи необхідно регулярно перевіряти кладку з допомогою рівня, щоб доріжка була рівною, і намічений ухил зберігався. Потрібно підсипати трохи піску і ретельно утрамбувати плитку, інакше вона буде ковзати по піщаній основі.

Залишається тільки зробити бордюри, використовуючи залишки тротуарної плитки. Для цього можна нарізати залишки на рівні частини і викласти їх по периметру всієї доріжки. Таким чином можна легко самостійно зробити доріжку, що відповідає всім необхідним вимогам.

 

 

Свіжі матеріали:

 • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
 • Ідеальні мийки з штучного каменю
 • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
 • Як вибрати генератор для дому
 • Правила вибору плитки для кухні