Як усунути скрип паркету

Сьогодні можна побачити безліч різних видів підлогового покриття, яке є досить затребуваним, коли плануються ремонтні роботи в приміщенні. Деякі люди віддають перевагу ковроліну, простому лінолеуму, ламінату або ж укладають плитку. Але деякі все ж віддають перевагу якісному екологічно чистому покриттю під назвою паркет. Багато молоді сім’ї прагнуть придбати саме паркет, вважаючи, що цей матеріал є найбільш ідеальним варіантом для їх дітей.

Как убрать скрип паркета Как убрать скрип паркета Как убрать скрип паркета Паркет часто починає скрипіти через кривого підлоги

  • Відсутня або пошкоджена підкладка. Якщо підкладка відсутня або ж її товщина занадто мала, то паркетна дошка може прогнутися і прийти в рух. Це актуально для тих ділянок підлоги, на які йде посилене навантаження, наприклад, коридор і кухня. Для підкладки використовують листи фанери або ДСП.

Тепер розберемося, як зробити, щоб паркет не скрипів? По-перше, враховуємо вологість і температуру в приміщенні, де буде знаходитися паркет. По-друге, робимо знижку на можливі помилки при монтажі покриття. Натуральне дерево добре вбирає вологу і швидко висихає, якщо повітря в приміщенні дуже сухе, то паркету властиво трохи підсихати або ж розбухати. Це провокує тертя частин один про одного, яке і викликає скрип.

Усуваємо скрип своїми руками

Не багато господарів паркетних підлог знають, як усунути скрип паркету самостійно. Для полегшення завдання з пошуку причини скрипу можна запросити спеціаліста і, сплативши йому певну суму, отримає в результаті його роботи ідеальне покриття.

Однак, можна самим докласти деякі зусилля і спробувати привести свою стать в належний стан своїми руками:

  • Розберемо паркетне покриття і подивимося, чи було прокладено підкладка між цементним або бетонною основою і власне паркетом. Якщо була, але неякісна, то замінити її. Якщо її взагалі не було (таке теж буває), то прокласти. Вона повинна щільно прилягати до основи. Одночасно можна перевірити, наскільки стійкі лаги.

Відеоурок щодо усунення скрипу паркету

  • Один з варіантів скрипу — паркетна дошка відходить від листа фанери (підкладки). В цьому випадку слід просвердлити невеликі отвори на тих ділянках, які є проблемними, і пригвинтити паркетну дошку до фанері. Можна скористатися рідкими цвяхами або ж пневмопистолетом з компресором. У цьому випадку дошки з основою виявляться стягнутими спеціальними паркетними шпильками.
  • Ще один варіант позбутися порожнин між паркетом і підкладкою ― заповнити їх спеціальним клеїть складом на основі. Після його використання на паркет виставляють тяжкість, щоб він вирівнявся, а клей схопився.
  • Мастило WD-40 теж варіант, вводити її потрібно під тиском через просвіти в паркетній дошці.

Найбільш ефективним способом, з усіх вище перерахованих, є стяжка з допомогою саморізів. Такий спосіб використовують в основному професіонали, тому що не знає тонкощів людина може зіпсувати підлогове покриття, насверлив безліч зайвих отворів.

Як позбутися від скрипу паркету, якщо зазорів ніяких немає? Для цього підрізаємо паркетну дошку в деяких місцях. Цей метод зручний тим, що не потрібно розбирати повністю весь паркет.

Как убрать скрип паркета Как убрать скрип паркета Стяжка паркету саморізами повинна виконуватися професіоналами

Тальк теж може допомогти позбутися від скрипу ― просто обробіть їм всі щілини. Або забийте між балкою і планками клини. Легко позбутися від скрипу можна, витягнувши старі цвяхи та замінивши їх на саморізи, які не мають властивості тертя. Звичайно, цей процес займає чималу кількість часу, але результат того вартий.

Отже, підводячи підсумок, можна сказати, що, якщо дотримувати всі необхідні вимоги при укладанні паркету, то він буде служити довгий час, не створюючи проблем і не нагадуючи про себе неприємним скрипом. Але, якщо скрип все ж з’явився, то з допомогою нашої інструкції, кожна людина може з легкістю впоратися з такою проблемою в лічені хвилини.