Як зламати стіну з бетону

При купівлі квартири ми часто стикаємося з тим, що її планування нас не влаштовує. Така ж ситуація виникає, коли починається ремонт старої квартири. Є кілька способів, як зламати бетонну стіну. Кожен з них технологічно простий, проте поспіх може призвести до вчинення непоправних помилок, тому запасіться вільним часом.

Как сломать стену из бетона Как сломать стену из бетона Как сломать стену из бетона Ви можете спиляти болгаркою стіну шматками, видаливши одну частину за одною

Про вибір болгарки варто сказати дві речі. По-перше, бажано, щоб вона мала як можна велику потужність. По-друге, вона повинна підтримувати можливість установки дисків великого діаметру. Саме від цього параметра залежить ширина стіни, яку ви зможете ліквідувати.

До переваг такого методу знесення відноситься низький рівень шуму і мінімальна кількість пилу.

До недоліків відноситься те, що рівень освіти будівельного пилу все ж буде чималим. Через 5 хвилин всередині приміщення, де йде робота, різко зменшиться видимість. Якщо ви недостатньо ретельно закриєте інші кімнати від попадання пилу, вона буде скрізь: на всіх речах і меблів, на стінах і стелі. Вам потрібні окуляри і спеціальна маска, щоб хоч якось дихати в такій обстановці. Приготуйтеся до ретельної генерального прибирання після завершення робіт.

Потужний ударний перфоратор

Маючи професійний інструмент – дриль з насадкою у вигляді зубила, можна зруйнувати стіну за кілька годин. Це самий простий і швидкий спосіб. У цьому полягає його головна перевага, а ось до мінусів відноситься максимальний рівень шуму і утворення пилу в порівнянні з іншими способами. Крім того, в руках непрофесіонала такий інструмент може завдати більше шкоди, ніж користі. Погано прицілившись, можна зламати щось зайве.

Как сломать стену из бетона Как сломать стену из бетона Маючи професійний інструмент – дриль з насадкою у вигляді зубила, можна зруйнувати стіну за кілька годин

Ударний дриль або перфоратор середньої потужності

Якщо у вас вже є досить потужна ударна дриль або звичайний перфоратор, ви можете здійснити перепланування найбільш комфортно для себе. Спосіб полягає в тому, щоб за допомогою одного з вищевказаних інструментів просвердлювати отвори в стіні. Робити це легше всього за заздалегідь накресленим лініях. Отвори повинні бути розташовані поряд.

Коли у вас вийшла своєрідна сітка з дірок, можна приступати до вибивання шматків бетону. Для цього візьміть молоток і зубило, або кувалду, якщо вам не хочеться робити багато рухів. Простими ударами ви сприятимете утворення суцільних щілин між отворами і незабаром зможете досить легко демонтувати всю стіну.

Важливі моменти

  • Пам’ятайте, що прихована електропроводка може виявитися для вас фатальною. Існують спеціальні безконтактні інструменти для виявлення кабелів, вмонтованих в стіну. Якщо в процесі вибивання стіни ви побачили провід, ні в якому разі не застосовуйте поблизу нього електроінструменти. Приберіть бетон навколо дроти з допомогою молотка і зубила. Пам’ятайте про те, що на проводі не повинні висіти шматки бетону. Будь навантаження може привести до його псування або розриву.
  • Прихована арматура в залізобетонних панелях багатоповерхових будинків може бути розпиляна за допомогою болгарки і диска по металу.
  • Вмонтовані у стіну труби також можуть стати для вас сюрпризом. Розбивайте стіну акуратно, невеликими частинами. Якщо натрапите на труби, швидше за все, їх доведеться перемістити або видалити. Для перекриття потоку води використовуються шарові крани на стояках.
  • Ось і все, що потрібно знати про знесення бетонних стін. Запасіться інструментами і великою кількістю будівельних мішків і приступайте до роботи.