Як знайти власника земельної ділянки: варіанти пошуку

Ситуація, коли в облаштованому дачному селищі один з ділянок стоїть покинутим, зустрічається часто. І багато сусіди хотіли б розживитися додатковими сотками землі. Хоча ситуації зустрічаються різними, наприклад, сусід занедбаної землі хоче приватизувати свою ділянку, а для цього необхідна згода сусідів. Тому дачники починають шукати сусіда. Звідси і сьогоднішня тема – як знайти власника земельної ділянки.

Как найти собственника земельного участка: варианты поиска

Покинутий земельну ділянку Джерело www.vladtime.ru

Варіанти пошуку сусіда

Тут досить велика кількість варіантів. І як найпростіший – це звернутися до голови садівничого товариства. Зазвичай у нього є всі відомості про земельні ділянки та їх власників, які він заносить у спеціальну книгу обліку.

Але тут є один специфічний нюанс. Не завжди при продажу землі, при даруванні та інших юридичних маніпуляціях відомості про нових господарів заносяться в цю книгу. Тобто інформація в ній може бути застарілою і недостовірною. Тому рекомендується йти іншими шляхами.

Найнадійніший спосіб – знайти кадастровий номер ділянки. Але крім цього у території є адреса, паспорт і план межування. І у всіх цих документах чітко зазначено, хто є власником. Ці всі документи збираються окремо, але вони складають пакет, який лягає в основу отримання свідоцтва про право на власність. Тобто без них свідоцтво не видадуть.

Виходить, що власник земельної ділянки засвічується в багатьох інстанціях, де зберігаються відомості про нього. Звернувшись в кожну з них, можна отримати дані про його основному місці проживання, паспортних даних та інше.

Как найти собственника земельного участка: варианты поиска

Кадастровий паспорт земельної ділянки Джерело kadastrmapp.ru

Необхідно зазначити, що відомості про власника земельної ділянки не знаходяться у вільному доступі. Отримати їх можна тільки за запитом. А в деяких випадках за них доведеться заплатити держмито у межах 200-1500 рублів. І ще один момент. Реєстрація в Базі Росреестра ведеться з 1997 року. А значить, деякі землі не потрапили під реєстрацію. І якщо після 1997 року з ділянками ніяких маніпуляцій не було, то в Базі їх напевно ні. І тут можуть виникнути проблеми. Але і вони вирішуються, якщо правильно підійти до пошуку.

Ось три варіанти, як їх можна вирішити:

 • звернутися в місцеві органи самоврядування, де ведуть реєстрацію і облік всієї виданої землі;

 • у ПИБы району;

 • центральний архів Росреестра, іноді в них містяться відомості, але не завжди.

Как найти собственника земельного участка: варианты поиска

Центральний архів Росреестра Джерело www.livekuban.ru

На нашому сайті Ви можете ознайомитися з каталогом найпопулярніших в Підмосков’ї ділянок для будівництва заміського будинку. У фільтрах можна виставити бажаний напрям, наявність газу, води, електрики та інших комунікацій

Отже, якщо земельна ділянка був зареєстрований після 1997 року, то ось деякі варіанти, як знайти господаря ділянки:

 • Звернутися в кадастрову палату, в якій зберігаються всі відомості про ділянку та її власника, занесені до кадастровий паспорт. Послуга ця безкоштовна, треба зробити запит із зазначенням кадастрового номера земельної території.

 • Можна звернутися у Федеральну реєстраційну службу, де також зберігаються відомості про наділення і його власника. Для цього також треба зробити запит, в якому зазначається адреса ділянки. До заяви обов’язково додається ксерокопія паспорта заявника та квитанція про сплату держмита. Протягом п’яти днів відповідь буде дано.

 • Процес межування хоч і справляє кадастровий інженер, але відомості про цю процедуру обов’язково здаються в адміністрацію місцевого самоврядування.

 • Межування – процедура дорога. Тому рідко хто звертається за послугою встановлення точних меж, якщо в планах у нього немає бажання приватизувати наділ. А значить, відомості завжди є в Управлінні обліку землі.

 • В податковій інспекції, тому що ця організація збирає податки за нерухомість, за використання землі.

 • Как найти собственника земельного участка: варианты поиска

  Межування земельної ділянки Джерело old.admugansk.ru

  Якщо раптом виявиться, що земля ні за ким не закріплена, то залишається піти в селищну або міську адміністрацію. Тут можуть видати виписку з архіву. Вона видається безкоштовно. Якщо виявиться, що володіє землею юридична особа, то всі відомості про нього можна отримати в податковій інспекції.

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про те, що вигідніше ділянки з газом або газгольдер.

  Шахрайські схеми

  Шахрайство з землею – ситуації непоодинокі. Багато хто на цьому погоріли. Тому юристи завжди попереджають, що будь-які операції треба проводити за участю фахівців. Але якщо такої можливості немає, то при проведенні операції треба вимагати від продавця наступні документи:

  • свідоцтво (сертифікат) про право на власність землі;

  • виписку з Єдиного Державного Реєстру Споживачів (ЕГРП);

  • акт, який підтверджує, що проведена приватизація землі;

  • відомості з ЖЕУ;

  • те ж саме з податкової інспекції;

  • договір, який підтверджує купівлю-продаж, або якщо земельна ділянка потрапив у руки власника у спадок або способом дарування.

  У всьому цьому є один тонкий момент, пов’язаний з новим Кадастровим Кодексом. У ньому прописано, що на одну земельну ділянку може належати кільком пайовикам. Наприклад, членам однієї родини. Тому, купуючи земельний наділ, треба поцікавитися про це заздалегідь. І якщо виявилося, що власник не один, то доведеться вимагати від продавця завірені нотаріусом дозволу на продаж від усіх пайовиків.

  Как найти собственника земельного участка: варианты поиска

  Земля завжди приваблювала шахраїв Джерело ongood.ngo

  Дізнатися про те, скільки людина володіє землею, можна різними способами:

  • в податковій інспекції, яка щороку розсилає згадки про сплату податку на нерухомість всіх власників;

  • якщо земельна ділянка приватизована, то відомості про кількість пайовиків є в акті приватизації, який зберігатися у кожного з власників наділу;

  • якщо земельна ділянка, що продається разом з будинком, побудованим на його території, то відомості про пайовиках є в БТІ.

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про те, на що звертати увагу при виборі земельної ділянки.

  Інтернет – помічник в пошуку власників земельних ділянок

  З появою інтернету, багато бюрократичні перепони стали легко здоланними. Приміром, Росреестр створив свій сайт, куди завантажені всі земельні ділянки Росії. Тут зберігатися повна інформація про них та про їх власників. Щоб дізнатися, кому належить той чи інший одягнув, треба у віконце пошуку вбити кадастровий номер земельної ділянки. І тут же висвітиться інформація про його господаря.

  Але нерідко зустрічаються ситуації, коли ніхто не знає цей кадастровий номер. Проблема вирішується просто. Для цього треба перейти в розділ – «Публічна карта». Тут встановлена карта Росії, на якій зазначені всі ділянки. Вам просто треба знайти свій регіону, район, де необхідний земельний наділ розташований. Натискаєте на нього, і на екрані висвітиться інформація про саму землі. Тобто її площу, межі і, звичайно, кадастровий номер. Після чого отриманий код треба вбити в пошуковик сайту. Кінцевий результат – відомості про власника земельного наділу.

  Как найти собственника земельного участка: варианты поиска

  Публічна кадастрова карта Джерело btf.su

  Що говориться в законодавство про занедбаних ділянках

  Якщо господаря земельної занедбаного ділянки знайти не вдалося, то це не значить, що земля нічия. Якщо вона не відноситься до категорії приватного володіння, то територія належить державі. Тому порада – перш ніж захвачувати начебто нічийну землю, зверніться місцеві органи державної влади. Саме вони вирішують, кому передавати у володіння земельні ділянки.

  Як показує практика, такі наділи сьогодні продаються через аукціони. Тому не факт, що ваша заява буде розглянута в індивідуальному порядку. Вас просто запросять на торги, в яких ви можете брати участь нарівні з усіма.

  Відео опис

  У відео розповідається про те, як треба користуватися сайтом Росреестра:

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про те, як роблять додому з гаража.

  Висновок – коротко про головне

  Покинута земля ніколи не є безхазяйною. У неї завжди є власник. Перед тим як знайти власника земельної ділянки, необхідно вибрати один з вищеописаних способів. Але краще йти по більш простому шляху. І один з них – сайт Росреестра. Швидко, достовірно і з повною інформацією.

  Ще трохи уваги

  Покинуті земельні ділянки – сьогодні рідкість. Їх швидко набувають різними способами і нерідко незаконними. Хотілося б в коментарях почути від користувачів свої думки з приводу таких наділів.

  Оцінок 0