Як зняти фарбу зі стін в квартирі своїми руками

Зміст

 • 1 Які бувають фарби і підстави, поєднання яких з них найбільш складні в обробці
 • 2 Способи видалення старого лакофарбового покриття. Який віддати перевагу
 • 3 Способи видалення фарби
  • 3.1 Механічний метод
  • 3.2 Хімічний метод
  • 3.3 Термічний метод

Як зняти стару фарбу зі стін і чи варто це робити взагалі? Питання, яке задає собі чи не кожен, хто починає ремонт у старій квартирі. Адже улюбленим способом фінішної обробки стін років 15-20 тому, особливо в санвузлах та на кухні, була саме фарба.

Как снять краску со стен в квартире своими руками Как снять краску со стен в квартире своими руками Как снять краску со стен в квартире своими руками Олійну фарбу з бетонної стіни зняти складніше всього

Механічний метод

З цього способу, як правило, всі починають. Його плюс — нетоксична, зате дуже брудно і порошно. Тому до всіх вищеперелічених інструментів коштувати додати респіратор з окулярами або протигаз.

До механічних способів відносимо очищення стіни за допомогою болгарки з широкою насадкою, електродрилем зі спеціальними насадками стамескою і молотком або звичайною сокирою. Останній спосіб старий як світ, однак, найменш важкий, не травмоопасен, пилу від нього помітно менше, ніж від болгарки або електродрилі.

Беремо в руки сокиру і вдаряє по стіні, після кожного удару на ній залишається насічка. Чим їх більше і чим вони коротші, тим краще. Така обробка пофарбованої стіни робить її шорсткою. Після неї потрібно окропити стіну водою, дати їй вбратися і знову взятися за сокиру. Тепер він знадобиться для очищення залишків фарби. Такий метод виправданий тим, що дешевий — ніяких витрат, крім грубої мускульної сили, він не вимагає. Щоб покриття зчищалася краще, необхідно оптимально підібрати кут нахилу леза сокири.

При роботі болгаркою буде дуже багато пилу. Співвідношення робочого часу і часу очікування, поки пил осяде і знову буде видно, де працювати, становить приблизно 1:20 (хвилину працюємо, 20 хвилин чекаємо, поки пил осяде) — нераціонально і непрактично.

Для дрилі можна використовувати три насадки — відносно нову, складається з трьох ланцюгів, у кожній з яких по 13 ланок (називається вона краскосниматель), корщетку і корончатую насадку для роботи по цеглині. Перевага першої — фарба відлітає шматочками, не перетворюючись на пил, штукатурка під фарбою, якщо вона є, залишається цілою. Ланцюг теж руйнується і після того, як на ній залишається три ланки з кожної сторони, насадка викидається і замінюється на нову.

Корщетка дуже сильно порошить, хоча результат від її застосування теж є.

Ще одна насадка — корончатая для цегли. З її допомогою добре віддирати фарбу з бетону, пилу не дуже багато, трудовитрат і часу — не швидке цю справу, але результат очевидний. Відмінна альтернатива будівельного фену, так як, наприклад, на тому ж бетоні такий фен марний — не прогреешь його до такої температури, щоб фарба почала самостійно відшаровуватися.

Ще один спосіб — стамеска і молоток. Прикладаємо стамеску робочою поверхнею до стіни і стукаємо по ній молотком. Нудно, довго, але результат буде, головне, запастися великою кількістю стамесок, тому що від затупленого інструменту толку буде замало.

Хімічний метод

Хімічні змиваючі речовини бувають двох типів — лужні та органічні.

Как снять краску со стен в квартире своими руками Как снять краску со стен в квартире своими руками Якщо фарба на стіни нанесена давно, хімія з нею не впорається

Теоретично слід нанести склад на поверхню, покриту старою фарбою, почекати хвилин 10, знову завдати, так повторити кілька разів. Після такої процедури фарба повинна почати відходити від підстави, і зняти її гострим шпателем не складе ніякої праці.

На ділі такий спосіб майже марний, якщо ми маємо справу з лакофарбовим покриттям більш ніж дворічної давності. Шари фарби, які були нанесені нещодавно, такі склади змиють без проблем.

Також цей спосіб дуже небезпечний. Займаючись змиванням фарби, необхідно користуватися окулярами, респіратором і рукавичками, а приміщення повинно добре провітрюватися. Перед такими роботами потрібно прибрати з нього всіх домашніх тварин і дітей. Ще один мінус хімічного способу — надовго задерживающийся неприємний запах.

Термічний метод

Прибрати фарбу за допомогою будівельного фена нескладно, особливо якщо мова йде про дерев’яної поверхні. Направляємо струмінь гарячого повітря і чекаємо, коли фарба почне пузиритися. Потім знімаємо вздувшееся покриття шпателем.

Незважаючи на зручність і відсутність пилу, цей спосіб не підходить, якщо доводиться знімати фарбу біля розеток і в місцях, де проходять дроти.

Ще один момент, деякі фарби при нагріванні тільки краще зчіплюються з поверхнею, тому, якщо не вдалося встановити, чим же у вас пофарбовані стіни, варто спробувати будівельний фен на невеликій ділянці.

Одне уточнення, якщо фарбу перегріти і не прибрати зі стіни відразу, вона запечеться, а такий матеріал віддерти буде дуже складно!

Такий спосіб видалення лакофарбового покриття токсичний, крім того велика ймовірність загоряння. Тому користуватися ним потрібно дуже обережно, з дотриманням усіх норм безпеки.

Підводячи підсумок, зробимо деяке узагальнення:

 • До універсальних способів можна віднести механічні (молоток і стамеска, сокира) і способи з застосуванням електроінструментів (дриль, болгарка, перфоратор). Вони найменш травматичні, найбільш безпечні, проте, на них йде багато фізичних сил і часу, після них залишається багато бруду, а під час самих робіт буде багато пилу.
 • Хімічний і термічний способи небезпечні як для здоров’я людини, проводить роботи, так і для всіх, хто знаходиться поруч з ним у відремонтованому приміщенні.

Как снять краску со стен в квартире своими руками Как снять краску со стен в квартире своими руками При знятті фарби феном важливо прибирати її відразу, щоб вона не запеклася

Тому, вирішуючи як прибрати стару фарбу зі стін, задумайтеся, на які жертви ви готові. Можливо, варто вибрати дідівський метод або будь-який з методів, в якому використовується електроінструмент. Зрештою, головне результат, а досягти його можна різними способами.