Як зробити доріжку на дачі своїми руками недорого – покрокове керівництво

Облаштування садових доріжок – невід’ємний і важливий етап оформлення прибудинкової території. Раціональний підхід до проведення робіт дозволить заощадити на матеріалах, надати ділянці ефектний зовнішній вигляд і забезпечити комфортне пересування по двору. Розберемо докладно, як зробити доріжку на дачі своїми руками недорого, як вибрати покриття, і правильно скласти алгоритм дій.

Как сделать дорожку на даче своими руками недорого – пошаговое руководство
Облаштування садових доріжок – простий, економічний і ефектний спосіб перетворити дачну ділянку або прибудинкову територію
Джерело sv.decorexpro.com

План розміщення доріжок

Першим етапом облаштування доріжок є складання докладного плану прибудинкової території з розташованими на ній будівлями, рослинами, зеленими насадженнями, а також розмітками майбутніх доріжок. Цей крок необхідний для розрахунку загальної довжини доріжок, кількості необхідних матеріалів і, відповідно, коштів, які потрібні для їх придбання. Важливо враховувати, що оптимальна ширина доріжок, якщо вони призначені для пішої ходьби, становить не менше 0,7 метра.

Вибір матеріалів

Другий важливий етап – вибрати, з чого зробити доріжки на дачі дешево і красиво. Найбільш прості різновиди, що поєднують оптимальну вартість і якість – тротуарна плитка, виготовлена з бетону, каменю або пластику, або гравійна засипка. Перший варіант найбільш придатний для оформлення прибудинкової території, за допомогою другого краще облаштувати доріжки в саду або городі. Відмінне рішення – поєднання кількох видів матеріалів, які варто вибирати відповідно до особливостей розташування стежки.

Как сделать дорожку на даче своими руками недорого – пошаговое руководство
Вибирати матеріали для майбутніх тропок слід відповідно особливостям ґрунту і ландшафту ділянки
Джерело primavera-park.com.ua

Деревина

Якщо питання з чого зробити доріжки на дачі актуальним на тлі відсутності потрібної кількості фінансів, цілком можна зупинитися на покритті з натурального дерева. Можна використовувати як спеціальну терасну дошку, вартість якої в середньому ціновому діапазоні, так і поперечні спіли стовбурів або великих гілок дерев. Краще всього для облаштування доріжок підходять такі породи, як модрина, дуб або сосна. Для міцності покриття рекомендується робити спіли, довжина кожного з яких становить не менше 30 сантиметрів.

Розчин бетону

Не менш популярним варіантом облаштування садових доріжок називають заливання бетонної суміші в спеціальні форми. Цей спосіб передбачає мінімум витрат, відрізняється міцністю і ефектним зовнішнім виглядом покриття. Особливістю і вагомою перевагою цього способу є відсутність ризику розтріскування і проростання бур’яну. Зрозуміло, виключити наведені ризики можна лише за умови дотримання правил заливки бетонної суміші і підготовки підстави.

Как сделать дорожку на даче своими руками недорого – пошаговое руководство
Бетонну основу відрізняється високою міцністю, ефектним зовнішнім виглядом і тривалим терміном експлуатації
Джерело yandex.ru

Клінкерна цегла

Ця різновид цегли відрізняється високою міцністю і тривалим терміном експлуатації. Він не вбирає вологу, що дозволяє використовувати його для облаштування садових доріжок. Клінкерна цегла представлений в широкому спектрі відтінків, що дає можливість поєднувати різні кольори і викладати оригінальні візерунки.

Тротуарна плитка та бруківка

Для виготовлення бруківки та тротуарної плитки використовуються бетонні суміші високої якості. Матеріали володіють високим рівнем міцності, якістю, відрізняються доступною вартістю. Цей варіант особливо популярний в рамках робіт з облаштування садових доріжок.

Облаштування

Отже, план підготовлений, матеріали обрані, можна приступати до найбільш важливого етапу, що полягає безпосередньо в облаштуванні садових доріжок. Залежно від різновиду ґрунту, особливостей ландшафту і ділянки алгоритм дій може дещо змінюватись.

Как сделать дорожку на даче своими руками недорого – пошаговое руководство
Для отримання якісного результату важливо дотримуватися правила та алгоритм облаштування садових доріжок
Джерело pinterest.at

На нашому сайті Ви можете ознайомитися з найпопулярнішими в Підмосков’ї ділянками для будівництва заміського будинку. У фільтрах можна виставити бажаний напрям, наявність газу, води, електрики та інших комунікацій.

Розмітка

Перед тим, як зробити садову доріжку, потрібно заздалегідь виконати розмітку. Для цього згідно лініях стежок, намічених на заздалегідь складеному плані, необхідно вбити невеликі дерев’яні або пластикові кілочки, за допомогою яких потрібно встановити міцну мотузку. При розміщенні розмітки важливо враховувати наявність або відсутність бордюрів. Якщо передбачається їх встановлення, необхідно збільшити ширину тропок на необхідну величину.

Земляні роботи

Далі згідно встановленої розмітці стежок потрібно зняти верхній грунтовий шар і вирити траншею. Її глибину необхідно розрахувати таким чином, щоб після завершення всіх робіт верхній шар покриття доріжок височів над основним грунтом на величину, що дорівнює не менше 3 – 5 сантиметрів.

Вирішення питання про те, як зробити доріжки на дачі значно спрощується в тому випадку, якщо на прибудинкову територію передбачається завести родючий грунт. У такій ситуації немає необхідності копати траншею, достатньо просто зняти верхній шар дерну, після чого продовжити облаштування доріжок.

Как сделать дорожку на даче своими руками недорого – пошаговое руководство
Якщо на ділянку планується завезення родючого грунту, рівень доріжок рекомендується підняти над іншою поверхнею
Джерело windsc.ru

Установка дренажу

Облаштування дренажного шару необхідно для відводу грунтових, дощових або талих вод. Перед тим, як зробити садову доріжку своїми руками, важливо провести дренажні роботи, в іншому велика ймовірність зсуву або розтріскування матеріалу, з якого будуть виготовлені доріжки. Алгоритм дій у цьому випадку є наступним:

 • В першу чергу на дно канави необхідно розстелити нетканий матеріал – геотекстиль. Важливо розраховувати його кількість таким чином, щоб надлишки виходили за межі доріжки на 10 – 15 сантиметрів.
 • Другий шар, товщина якого не може бути менше 5 сантиметрів, являє собою піщаний насип. Пісок необхідний для того, щоб попередити пошкодження геотекстилю гострими гранями щебеню або гравію.
 • Третій шар – гравій або щебінь. Його товщина повинна становити не менше 10 – 15 сантиметрів.
 • Для додання доріжці максимальної міцності рекомендується насипати на гравій додатковий шар піску товщиною близько 3 – 5 сантиметрів.

Перед засипанням кожного нового шару попередній потрібно ретельно утрамбувати. В іншому випадку є ймовірність просідання покриття доріжки після укладання.

Как сделать дорожку на даче своими руками недорого – пошаговое руководство
Дренаж дозволяє відводити вологу і попередити передчасне руйнування декоративного покриття
Джерело akdkam.ru

На нашому сайті Ви можете знайти контакти будівельних компаній, які спеціалізуються на проектуванні та зведенні малих архітектурних форм. Безпосередньо поспілкуватися з представниками можна відвідавши виставку будинків «Малоповерхова Країна».

Установлення бордюрів

Якщо актуальне питання про те, як зробити доріжки в саду своїми руками дешево і красиво, рекомендується встановити бордюри. Техніка їх укладання залежить від того, які саме використовуються матеріали. Наприклад, цегляні, а також бетонні бордюри укладаються безпосередньо на розчин цементу. А виготовлені в промислових умовах пластикові встановлюються за допомогою вхідних в комплект стандартних кріплень.

Відео опис

Наочно про бордюри з бруківки дивіться у відеоролику:

Облаштування підстави

Обов’язковим елементом садових доріжок є стійке підґрунтя, яке забезпечує міцність і рівну поверхню покриття. Для проведення робіт можна вибрати наступні види матеріалів:

 • Піщана подушка. Призначена для облаштування доріжок з дерев’яних спилов, а також плит, мають значну товщину або мають неправильну форму.
 • Суха суміш з бетону та цементу. Така підстава придатне для облаштування всіх видів покриттів.
 • Розчин бетону. Використовується переважно для плит, мають правильну форму, а також покриттів з дерев’яних дощок.

Розберемо, як зробити доріжки на дачі своїми руками за допомогою використання наведених вище матеріалів.

Как сделать дорожку на даче своими руками недорого – пошаговое руководство
Перед продовженням робіт піщане підставу слід ретельно втрамбувати
Джерело roomester.ru

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про доріжки з пісковика.

Перед закладкою бетонного підстави потрібно вислати дно виритої для майбутніх стежок траншеї геотекстилем. Далі необхідно залити бетонну суміш і ретельно розрівняти її за допомогою широкого шпателя або іншого підручного інструменту. Середній час застигання бетону становить не менше 3 діб. Починати роботи по облаштуванню плитки слід не раніше, ніж через 72 години.

При приготуванні суміші рекомендується суворо дотримуватися пропорції:

 • Цемент – 1 частина.
 • Гравій – 4 частини.
 • Пісок – 3 частини.

Суха суміш з цементу і піску не менш міцна і зручна при проведенні робіт, ніж інші варіанти підстав доріжок. Для її приготування важливо дотримувати наступні пропорції: цемент – 1 частина, пісок – 4 частини. Роботи проводяться наступним чином: на дно траншеї насипається необхідний обсяг піску і цементу, після чого поверхню розрівнюється і ретельно утрамбовується. Приступати до облаштування декоративного покриття можна відразу після закінчення процесу.

Роботи з влаштування піщаної подушки проводяться за аналогією з виготовленням підстави з сухого цементу і піску. Необхідний обсяг матеріалу потрібно укласти на дно траншеї, після чого ретельно утрамбувати. Після завершення першого етапу рекомендується злегка зволожити піщане підставу за допомогою пульверизатора або лійки і додатково утрамбувати його. Ця міра допоможе значно підвищити міцність подушки.

Как сделать дорожку на даче своими руками недорого – пошаговое руководство
При дотриманні всіх правил садова стежина, незалежно від того, з яких матеріалів вона виготовлена, прослужить не менше кількох років
Джерело style-eko.ru

Укладання декоративного покриття

Укладання декоративного покриття, незалежно від того, з якого матеріалу вона виготовлена, проводиться згідно із загальним алгоритмом:

 • Укладання дерев’яних спилов, бруківки, а також плитки здійснюється на основу з клею. Максимальна товщина клейового шару при цьому не повинна перевищувати 3 сантиметрів. Якщо необхідно збільшити її, потрібно зробити два шари, при цьому перед накладенням другого перший потрібно ретельно просушити.
 • Починати укладання слід з центру доріжки. Це допоможе витримати бічні ухили, а також виключить наявність обрізних плит на помітних зонах.
 • Обов’язковим є вирівнювання плит, дерев’яних спилов або будь-яких інших матеріалів по висоті. Для цього необхідно варіювати товщину клею або насипного шару.

Відео опис

Які бувають красиві садові доріжки, дивіться у наступному відео:

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про клумби з палет.

Висновок

Після укладання декоративного покриття потрібно закласти шви між окремими елементами. Особливо зручний і простий спосіб, як зробити доріжки на дачі своїми руками з підручних матеріалів – засипання швів сумішшю з піску і бетону. Для додання покриттю міцності рекомендується злегка зволожити шви, після чого знову заповнити їх сумішшю і повторити маніпуляції.

Оцінок 0