Як зробити правильний вибір і не пошкодувати після покупки дивана

 
 Как сделать правильный выбор и не пожалеть после покупки дивана

Купівля ліжка є важливим етапом облаштування житла, що дозволяє надати йому додатковий комфорт. Сьогодні немає проблем купити саме той виріб, який найбільше підійде інтер’єру, задовольнить з точки зору затишку і просторості. Однак перед покупкою варто вивчити рекомендації фахівців, які дозволять не помилитися у виборі.

На які моменти потрібно акцентувати увагу, щоб придбати якісну ліжко? Існує «3 кити», на яких базується вибір такого необхідного предмета інтер’єру.

«Кит №1». Вибираємо каркас ліжка

Від якості каркаса залежить те, наскільки довго і надійно прослужить вся конструкція, тому потрібно враховувати його відповідність певним вимогам.

Одне з основних – міцність. Каркас повинен мати достатнє для навантаження і свого розміру кількість перегородок і решіток.

Матеріалом виготовлення краще обрати дерево твердих порід (дуб, бук, ясен). Але, звичайно, це найдорожчий варіант. Втім, крім натурального дерева, існують наступні типи виконання:

 • з масиву;
 • зі шпони дерева;
 • з інших матеріалів (ДСП/ЛДСП, фанера, метал).

Кожен з матеріалів має свої переваги і недоліки, пов’язані з довговічністю, міцністю, і, природно, ціною майбутнього виробу. При можливості, доцільніше придбати більш дорогу ліжко, але з каркасом більш високої якості, ніж купити недороге виріб, яке може вийти з ладу вже в найближчому майбутньому.

Незайвим буде звернути увагу на екологічність використаного матеріалу. Навіть при виконанні конструкції з натурального дерева можливе використання шкідливих просочень, лаків та інших покриттів, які можуть негативно позначатися на здоров’ї покупця.

Важливо. Розмір каркаса повинен відповідати розміру матраца, щоб уникнути частого сповзання.

Опора матраца – «кит №2» при виборі дивана ,докладно тут.

Опора, на яку встановлюється матрац має декілька інших назв. Але нехай назвуть рамою, підставою або як-небудь ще, потрібно розуміти переваги і недоліки різних видів виготовлення. Основні матеріали, що застосовуються при виробництві, це:

 • дерево;
 • пластик;
 • метал.

Дерев’яні підстави виконані у вигляді рами, до якої приєднані з дотриманням невеликого інтервалу рейки. До плюсів таких опор варто віднести їх бюджетність і хороший доступ повітря. Але є й недоліки: матрац продавлюється під форму рейок і втрачає свою пружність.

Опори, зроблені з пластику, базуються на пластмасових модулях. Вони комфортні і корисні (з ортопедичної точки зору) у використанні, міцні і мають довгий термін служби. Але коштують такі підстави істотно дорожче і не забезпечують достатню вентиляцію.

Давно і добре всім відома металева опора (сітка) славиться своїм корисним терміном користування, дешевизною і позитивними ортопедичними особливостями. Основним мінусом є її жорсткість і проблема правильного підбору, яка вимагає специфічних знань.

Вибір матраца або «кит №3»

Існує помилкова думка, що матрац повинен бути максимально жорстким. Насправді, він повинен бути помірної жорсткості (ортопедичний), який дасть опору хребту і рівномірно підтримає всі частини тіла. Ступінь жорсткості та інші властивості матраца залежать від того, чи є в ньому пружини.

Версія з пружинами має відмінні ортопедичні характеристики, тому користується заслуженим попитом. Але надмірна жорсткість шкодить здоров’ю, і при покупці це потрібно враховувати.

Безпружинний менш жорсткий, т. к. заповнюється найчастіше спіненим завулканизированным латексом. Така піна не викликає алергічних реакцій, буде довго служити і відмінно проводить повітря.

Очевидно, що до вибору ліжка варто підійти дуже відповідально, щоб не розчаруватися в покупці і максимально довго насолоджуватися надаються комфортом.

Свіжі матеріали:

 • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
 • Ідеальні мийки з штучного каменю
 • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
 • Як вибрати генератор для дому
 • Правила вибору плитки для кухні