Як зробити стелю з гіпсокартону: рекомендації фахівців

 
 Как сделать потолок из гипсокартона: рекомендации специалистов

Велика кількість будівельних матеріалів сьогодні дозволяє втілити будь-яку ідею, достатньо запросити фахівців і закупити необхідні матеріали. Оскільки робота професіоналів обійдеться недешево, багато власників подумують над тим, як можна заощадити і що можна зробити своїми руками.

Монтаж стелі з гіпсокартону цілком можна виконати самостійно. Незважаючи на всю видиму складність процесу, знаючи певні тонкощі, з монтажем можна впорається своїми силами. Далі розглянемо покрокову інструкцію установки стель з гіпсокартону.

Етапи роботи

Будь-яку роботу варто починати з ретельної підготовки. У цьому випадку власникам необхідно заздалегідь підготувати не тільки поверхню, але й необхідний інструментарій. Для роботи потрібні:

 • Інструменти для роботи з металом (ножиці, будівельний ніж, дриль і шуруповерт).
 • Будівельний рівень.
 • Валик і кисті.
 • Шпатель.

Після підготовки інструментів можна приступати до закупівлі матеріалів. Купувати матеріали потрібно тільки після проведення вимірів. Для монтажу стелі знадобиться:

 • Металевий профіль.
 • Гіпсокартон.
 • З’єднання та кріплення.
 • Матеріали для оздоблення.

Коли все необхідне на руках можна приступати до роботи.

Перш ніж починати роботу фахівці компанії Сініат рекомендують додатково підготувати поверхню. Потрібно усунути дефекти і нерівності, прибрати старий шар покриття.

Розмітка стелі

Відразу після підготовчого етапу настає найвідповідальніший етап монтажу – це розмітка. Дуже важливо на цьому етапі правильно і точно зробити розмітку, бо від цього залежить міцність, довговічність і безпеку конструкції.

Необхідно виміряти висоту всіх кутів в приміщенні і знайти найнижчий, з нього і починають розмітку. З цього кута починають розмітку контуру стелі залишаючи невеликий простір для того, щоб можна було приховати комунікації. Потрібно залишати мінімум 5 див.

Далі потрібно розмітити сам стеля, для монтажу профілів і кріплення листів. Всі аркуші монтують уздовж, тому розмітку роблять відповідним чином. Відстань від одного профілю до іншого залежить від ширини листів. Кожен лист кріпиться на два профілю, посередині монтується третій, для міцності.

За допомогою олівця необхідно накреслити лінії. Це і буде розмітка, за якою будуть монтуватися профілі.

Монтажні роботи

Спочатку необхідно закріпити профіль ПН. Кріплять профіль по периметру кімнати на саморізи. Відстань між кріпленнями не повинно перевищувати 50 див.

Потім монтуються підвіси, по заздалегідь зробленій розмітці. Відстань між кріпленнями також не повинно перевищувати півметра. На наступному етапі кріпляться стельові профілі, після чого необхідно з’єднати ПП і СР.

Щоб конструкція стала більш міцною, необхідно по всьому периметру стелі закріпити додаткові відрізки, які вирізають з ПП. Кріплять їх на відстані 50 см один від одного.

Монтаж листів

Залишається тільки закріпити листи гіпсокартону і тут без помічників не обійтися, бо розміри аркушів 1,2 м на 3 м.

Необхідно акуратно підняти аркуш і укласти його на каркас. Далі, з допомогою саморізів починають кріплення. Відстань від краю аркуша має бути 1,5 см, а між кріпленнями 15 див. Іноді листи продаються не стандартні, тому доводиться трохи підганяти їх за розміром і обрізати.

Так всі листи надійно закріплюються і можна приступати до обробки стелі. Для цього використовують шпаклівку для затирання швів. Коли шви висохнуть на поверхню додатково проходяться грунтовкою. На завершальному етапі стелю ретельно вирівнюють.

 

 

 

 

Свіжі матеріали:

 • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
 • Ідеальні мийки з штучного каменю
 • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
 • Як вибрати генератор для дому
 • Правила вибору плитки для кухні