Як зробити відкатні ворота своїми руками: етапи і нюанси процесу виготовлення

Тема цієї статті – як зробити відкатні ворота своїми руками. В ній ви почерпнете інформацію про технології виготовлення комірних конструкцій цього типу, дізнаєтеся про деякі хитрощі і нюансах, невиконання яких призведе до зниження якості виготовленого виробу. Знаючи пропоновану інформацію, ви можете спокійно говорити на рівних з фахівцями в цій галузі будівництва.

Как сделать откатные ворота своими руками: этапы и нюансы процесса изготовления

Відкатні ворота на заміській ділянці

Переваги і недоліки відкатних воріт

Перед тим як безпосередньо перейти до розбору теми: як самому зробити відкатні ворота, необхідно визначити плюси і мінуси цієї конструкції.

Переваги:

 • простота відкривання, не вимагає великих зусиль;

 • розумна собівартість виробу;

 • легко піддається автоматизації;

 • немає необхідності фіксувати ворота у відкритому стані, вітер їх не закриє, як орні.

Недоліки:

 • для виготовлення необхідно придбати спеціальну фурнітуру, її можна виготовити своїми руками, але якість виробу гарантувати може лише фахівець високої кваліфікації;

 • для відкату потрібне місце;

 • під самі ворота заливається міцний фундамент, який збільшує матеріальні витрати.

Как сделать откатные ворота своими руками: этапы и нюансы процесса изготовления

Фурнітура для відкатних воріт

Що стосується ділянки для відкату, то його довжина розраховується за наступною формулою:

L=H x 1,4,

де L – довжина воріт, H – ширина воротного отвору в світлі.

Підвищувальний коефіцієнт можна взяти 1,33, але не менше. Чому саме така довжина ділянки вибирається. В принципі, вона дорівнює довжині самих воріт. Вся справа в тому, що в конструкції є так званий хвостовик. Він виконує функції противаги самому ворітного спорудження, щоб воно не завалилося в процесі переміщення. Та й саме зміщення з хвостовиком набагато легше.

Якщо ділянка відкату потрапляє в цей розмірний діапазон, або він більше, то сміливо можете займатися виготовленням і установкою відкатних воріт. Якщо відрізок території зробити це не дозволяє, то доведеться вибирати інший тип в’їзних воріт.

І ще кілька тонких моментів, що стосуються хвостовика:

 • якщо ширина воротного отвору перевищує 5,5 м, то хвостовик потрібно робити не трикутної форми, а прямокутної;

 • при цьому довжину цієї частини комірних конструкцій потрібно робити в діапазоні 45-50% від розміру ширина отвору.

Как сделать откатные ворота своими руками: этапы и нюансы процесса изготовления

Зліва хвостовик, незакритий обробним матеріалом

Отвір для відкатних воріт

Почнемо з того, що зазвичай отвір обмежується двома стовпами, зібраними з цегли. Для відкатних воріт потрібно в них вставити заставні розмірами 60х60 мм в кількості трьох штук на кожен стовп. Заставні повинні розташовуватися на вертикальній площині тумб, розташованих у бік двору. На них згодом будуть кріпитися нашельники. Оптимально, якщо в стовпи встановити сталеву трубу, до якої заставні будуть приварюватися.

Вимоги до цегельних стовпів:

 • вони повинні бути зібрані вертикально;

 • висока міцність споруди, щоб в процесі експлуатації відкатних воріт стовпи не вешталися, не завалювалися;

 • збирають їх на фундамент, глибина якого повинна бути нижче рівня промерзання грунту в районі будівництва.

Увага! Якщо стовпи являють собою один з видів металопрофілю, то заставні в них не потрібні. Нашельники будуть приварюватися до стійок.

Как сделать откатные ворота своими руками: этапы и нюансы процесса изготовления

Отвір для відкатних воріт в повному комплекті

На нашому сайті Ви можете знайти контакти будівельних компаній, які спеціалізуються на монтажі металоконструкцій будь-якої складності. Безпосередньо поспілкуватися з представниками можна відвідавши виставку будинків «Малоповерхова Країна».

Фундамент під ворота

Перед тим як зробити відкатні ворота самостійно, необхідно розібратися, як вони будуть відкриватися. У їх конструкції буде встановлена фурнітура, яка являє собою ролики, прикріплені до нижньої несучій балці воріт. Вони будуть переміщатися по рейці. Останній є основою з високою несучою здатністю.

Щоб рейок не рухався і не зміщувався, його бетонують в грунті. Тобто споруджують фундамент. Найпростіший і найнадійніший варіант – фундамент стрічковий.

Його розміри:

 • довжина – половина ширини воротного отвору;

 • глибина – 1-1,5 м в залежності від типу грунту на будмайданчику;

 • ширина 40-50 див.

Копати траншею починають від одного з стовпів, у бік якого буде проводитися відкат.

В якості рейки зазвичай використовують швелер шириною 10-16 мм. До нього приварюють арматуру діаметром 10-14 мм, з якої формують армуючий каркас.

Как сделать откатные ворота своими руками: этапы и нюансы процесса изготовления

Спорудження стрічкового фундаменту для відкатних воріт

Далі проводяться такі операції:

 • встановлюють швелер і приварений до нього армокаркас в траншею так, щоб його верхня площина перебувала на рівні кінцевої обробки території дачної ділянки: тротуарна плитка, асфальт, бруківка та інше;

 • швелер вирівнюють строго по горизонталі;

 • рейок повинен притискатися до стовпа;

 • при необхідності монтується опалубка для виступаючої над грунтом частини фундаменту;

 • проводиться заливка траншеї бетонним розчином;

 • через тиждень опалубка знімається, через іншу фундамент можна навантажувати.

Как сделать откатные ворота своими руками: этапы и нюансы процесса изготовления

Готовий фундамент для відкатних воріт

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про ворота для гаража.

Виготовлення несучої рами воріт

Переходимо до основного розділу статті – як самому зробити відкатні ворота для дачі, тобто будемо розбиратися безпосередньо з процесом складання. В першу чергу треба виготовити раму. Для цього використовується один з видів металопрофілю. Сьогодні майстри свою перевагу віддають профільної труби. З нею простіше працювати, плюс, цей матеріал володіє невеликою масою, але високою несучою здатністю.

Рама збирається з двох каркасів, вставлених один в одного. Зовнішній буде виконувати функції несучої конструкції, внутрішній використовується для обшивки і збільшення жорсткості загального вироби. Тому для першого краще використовувати трубу перерізом 60х30 мм, для другого 40х20 мм

Как сделать откатные ворота своими руками: этапы и нюансы процесса изготовления

Варіант схеми рами воріт

Спочатку збирається зовнішній каркас. Перед тим як зварити відкатні ворота, мається на увазі каркасну конструкцію, необхідно визначитися з розмірами. З довжиною все зрозуміло, про це було написано вище. Що стосується висоти, то оптимальний розмірний діапазон – 1,8-2,0 м.

Тому профільна труба підрізається під ці розміри з урахуванням необхідної їх кількості. Зверніть увагу, що нижня напрямна повинна мати довжину – ширина прорізу, плюс 40%. Верхня повинна дорівнювати ширині отвору. Відрізаються і дві вертикальні стійки, а також похилий елемент, який сформує хвостовик.

Тепер потрібно рівний майданчик, де всі відрізані труби укладаються за місцем свого розташування і приварюються один до одного електрозварюванням.

Якщо запитати у майстра, як зробити самому розсувні ворота, то він вашу увагу зверне на наступні вимоги до рами:

 • всі кути конструкції повинні бути прямими;

 • саме ворітної полотно має бути в одній площині без перекосів і викривлень;

 • шви робляться суцільними.

Как сделать откатные ворота своими руками: этапы и нюансы процесса изготовления

Рама із зовнішнього і внутрішнього каркасів

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про дешеві паркани для дачі.

Зовнішня рама готова, можна вваривать внутрішній каркас з труби 40х20 мм Він посилить конструкцію відкатних воріт, збільшить її жорсткість і стане основою для обробки. Тут є вони момент, який треба прийняти до уваги.

Якщо для обробки обраний профнастил, то проміжні вертикальні елементи повинні встановлюватися через проміжки, рівні ширині профільованого листа. Тобто стикуватися панелі профнастилу повинні на проміжних стійках. Якщо один з листів повністю не поміщається, то його болгаркою підрізають під необхідний розмір.

Якщо ворота будуть обшивати з одного боку, внутрішній каркас треба змістити всередину, тобто в бік двору. Величина зміщення – товщина опоряджувального матеріалу, наприклад, висота хвилі профнастилу, або товщина дощок.

Розміри елементів внутрішнього каркаса визначаються методом вимірювання рулеткою внутрішніх площин каркаса зовнішнього. Нічого розраховувати не треба. Просто відміряли, перенесли величину на профільну трубу 40х20 мм, різали болгаркою. Встановили на внутрішню площину зовнішнього каркаса і приварили до нього точковим швом. Кінцевий результат добре видно на фото нижче.

Как сделать откатные ворота своими руками: этапы и нюансы процесса изготовления

Каркас воріт в зборі

Отже, рама воріт готова, залишається приварити до нижнього несучого елементу, по всій його довжині, направляючу, яка входить до комплектації фурнітури для відкатних воріт. Рекомендується це робити, використовуючи струбцини, щоб направляючий елемент не повело під час кріплення.

Как сделать откатные ворота своими руками: этапы и нюансы процесса изготовления

Рама воріт приварена до напрямної

Увага! Внутрішній каркас і спрямовуючу треба приварювати до зовнішнього каркасу в шаховому порядку короткими проварками, а не суцільним швом. Це один з важливих нюансів процесу, як зробити висувні ворота. Неправильний підхід до цієї операції призведе до того, що зовнішній каркас «поведе».

Наступні операції:

 • зачистка швів;

 • ґрунтовка рами;

 • її фарбування.

І останнє – монтаж оздоблювального матеріалу. В незалежності від того, що було вибрано, елементи обшивки кріплять до внутрішнього каркаса саморезами по металу. У них на кінці не гвинт, а бур, за допомогою якого кріпильний виріб легко може саме просвердлити сталь товщиною до 3 мм, А у профільної труби якраз така максимальна товщина металу. При цьому кріплення повинні укручуватися перпендикулярно до монтажної поверхні.

В принципі, відповідь на питання, як зробити відкатні ворота своїми руками, дан. Креслення, які є у вільному доступі в інтернеті, можуть і не знадобитися. Занадто проста конструкція.

Відео опис

У відео показано, як збирається рама відсувних воріт:

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про те, на якій відстані від огорожі можна будувати будинок.

Монтаж воріт

Переходимо до наступного етапу – як встановити відкатні ворота:

 • Треба встановити каретки, що входять в фурнітуру відкатних воріт. Їх дві. Розташовувати їх треба на максимальній відстані один від одного в межах довжини хвостовика.

 • Вставляємо в направляючу рами ролики.

 • Встановлюємо раму на каретки, вирівнюємо і приварюють останні до швелеру, розташованому в фундаменті.

 • Приварювати треба точково, щоб залишилася можливість вирівняти або щось підправити. Якщо все нормально, варимо суцільним швом.

 • Далі приварюють верхні підтримувальні ролики і один кінцевий. А також вловлювачі: верхній і нижній. Обидва ці елементи фурнітури кріпляться зварюванням до нащельнику – це профільна труба, яка сама приварена до закладних стовпа воротного отвору. Якщо стовп – це труба або швелер, тоді прямо до них.

 • Как сделать откатные ворота своими руками: этапы и нюансы процесса изготовления

  Монтаж кареток фурнітури відкатних воріт

  І деякі нюанси, які необхідно знати, реалізуючи завдання – як зробити висувні ворота своїми руками:

  • ролик кінцевий має стандартний розмір – 110 мм, тому передню каретку встановлюють з урахуванням цього значення в сторону від прорізу;

  • дальню каретку встановлюють так, щоб вона не збила заглушку;

  • чим більше проліт між каретками, тим краще, але без особливих усердий;

  • накатної ролик монтується так, щоб при відкритті воріт він накатывался на нижній уловлювач, таким способом домагається зниження навантаження на ворота в їх закритому стані;

  • сьогодні виробники фурнітури для відкатних воріт пропонують каретки з регулюючими платформами, з їх допомогою можна виставляти в невеликих межах ворота по висоті, усувати перекоси.

  Відео опис

  У відео показано, як встановити відкатні ворота своїми руками, поетапно:

  На цьому можна вважати, що відповідь на питання, як зробити розсувні ворота, було дано повністю. Звичайно, є безліч додаткових нюансів, на які треба звертати увагу. Але, як показує практика, у кожного майстри з великим досвідом свій підхід до реалізації поставленої задачі. Тому той, хто розв’язує задачу, як зробити розсувні ворота своїми руками, повинен розуміти, що якість кінцевого результату – це досвід проведення будівельних операцій цього типу, плюс навички роботи з інструментами: електрозварювальний апарат, болгарку та інші.

  Как сделать откатные ворота своими руками: этапы и нюансы процесса изготовления

  Регульована по висоті каретка

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про паркан з металопрофілю.

  Висновок

  Отже, ми розібрали тему – як зробити зсувні ворота своїми руками. Поетапно розглянули не тільки складання рами, обшивку та монтаж, а й позначили будівельні процеси, пов’язані з установкою стовпів воротного отвору і закладкою фундаменту під саму ворітну конструкцію. Відзначимо, що всі ці процеси не такі прості, як це може здатися на перший погляд. Тому варто розглянути варіант залучення фахівців, ніж випробовувати долю і зіпсувати придбані матеріали.

  Ще трохи уваги!

  Напишіть в коментарях, як думаєте – за відкатними воротами майбутнє, чи це занадто складна конструкція, щоб стати по-справжньому популярною?

  Оцінок 0