Як зробити вольєр для собаки своїми руками: для алабая, німецької вівчарки та інших великих порід.

Собачий вольєр – це не просто велика клітка, обмежує пересування дворового охоронця і не завжди доброзичливе його спілкування з гостями, але й затишний куточок для дресирування та годування. Правильно побудований і обладнаний, він дозволить псу не сумувати під замком, прекрасно почувати себе навіть у морозну і сльотаву погоду і сумлінно виконувати обов’язки сторожа. А його господареві потрібно знати, як зробити вольєр для собаки своїми руками, щоб він вийшов саме таким.

Как сделать вольер для собаки своими руками: для алабая, немецкой овчарки и других крупных пород.
Вольєр повинен бути пристосований для будь-якої погоди

Головні вимоги до організації вольєра

Щоб забезпечити собаці нормальні умови існування в замкнутому просторі, при виготовленні вольєра потрібно дотримуватись вимог, що стосуються його розмірів, облаштування, місця розташування.

Розмір

Зрозуміло, що чим крупніше пес, тим більша площа йому потрібно. Тому перед тим як побудувати вольєр для алабая, взятого щеням, варто поцікавитися його розмірами в дорослому віці, і орієнтуватися на ці параметри.

При визначенні мінімальних стандартів площі вольєра враховують висоту тварини в холці:

 • від 6 кв. м. при висоті 45-50 см;
 • від 8 кв. м. при висоті 50-60 см;
 • від 10 кв. м. при висоті більше 60 див.

Висота від настилу до стелі теж має значення. Але якщо навіть самої великої собаці буде цілком достатньо 1,5 метрів, то для людини цього мало. Господареві доведеться заходити у вольєр хоча б для прибирання, тому при виборі цього параметра краще орієнтуватися на власний ріст і зручність.

Как сделать вольер для собаки своими руками: для алабая, немецкой овчарки и других крупных пород.
Чистка вольєра не повинна ставати важкопрохідним квестом

Внутрішня організація простору

Щоб вирішити, як побудувати вольєр для собаки своїми руками, потрібно зробити хоча б найпростіший креслення і визначитися з основними деталями конструкції. До неї також пред’являються особливі вимоги. Коли мова йде про стаціонарному споруді, його потрібно зробити:

 • Захищених від опадів і вітру. Тому пристрій даху обов’язково, і хоча б 2 стіни потрібно робити суцільними, а для двох інших передбачити можливість тимчасового огородження від негоди. Наприклад, закривати їх тентом.
 • Сухим, з підведеним над землею настилом. Інакше в холодну або сиру погоду тварина ризикує заробити захворювання кінцівок.

Как сделать вольер для собаки своими руками: для алабая, немецкой овчарки и других крупных пород.
Без покрівлі і настилу роблять тільки легкі переносні вольєри для літнього або періодичного утримання тварин

 • Обладнаним утепленій будкою на випадок похмурої погоди з плоскою покрівлею – собаки люблять забиратися вище. Параметри будки також повинні відповідати комплекції домашнього вихованця. Це робиться з метою, щоб тепло краще акумулювалося. Крім того, лаз в будку повертають до суцільній стіні щоб виключити задування вітру.
 • Обладнаній майданчиком для вигулу і відправлення природних потреб. Воно повинно перебувати під загальною покрівлею і мати легко миється покриття, викладене з ухилом у бік від основної частини вольєра.

Рада! Вигул можна нічим не мостити, залишивши грунтове покриття. Але якщо ви вирішуєте, як побудувати вольєр для німецької вівчарки своїми руками, або для пса будь-який інший породи, люблячої копати землю, то від цієї думки краще відмовитися. Інакше рано чи пізно вона зробить підкоп і вибереться назовні.

Как сделать вольер для собаки своими руками: для алабая, немецкой овчарки и других крупных пород.
Багато собаки люблять рити ями

 • Надійним і міцним. Для чого огороджувальні конструкції підбирають у відповідності з особливостями породи – розміром, вагою, агресивністю. Собака при всьому бажанні не повинна його зламати. З цією ж метою хвіртку роблять що відкривається всередину приміщення, щоб тварина не зуміло її розхитати, кидаючись на двері.
 • Безпечним для вихованця. Це означає, що в будівлі не допускаються гострі виступи, що стирчать з дощок цвяхи, а матеріал огорожі не повинен чіплятися за шерсть тварини. Розмір осередків огороджувальної сітки або відстань між прутами решітки потрібно підбирати так, щоб між ними не застрявали лапи або морда.

Как сделать вольер для собаки своими руками: для алабая, немецкой овчарки и других крупных пород.
Просунувши морду в решітку, собака ризикує застрягти

На нашому сайті Ви можете ознайомитися з найпопулярнішими проектами садових будиночків і вольєрів – від будівельних компаній, представлених на виставці будинків «Малоповерхова Країна».

Розташування

Перед тим як зробити вольєр для собаки, потрібно подумати, де його розмістити. Керуватися при цьому слід не своєю зручністю, а потребами тварини, особливо якщо споруда розрахована на постійне проживання.

Невідповідними майданчиками для собачого житла є ділянки в низинах, куди стікає дощова і тала вода. А також поруч з туалетом, компостної або вигрібною ямою, скотним двором: різкі запахи негативно позначаються на нюх. По можливості вольєр не варто ставити і дуже близько до зовнішнього огородження ділянки, який виходить на жваву вулицю з великою кількістю машин і перехожих.

Как сделать вольер для собаки своими руками: для алабая, немецкой овчарки и других крупных пород.
Вольєр для двох великих псів на ділянці

Але ваш сторож повинен мати можливість оглядати вхід у двір і двері в будинок. А хвіртку в сам вольєр роблять з урахуванням переважаючих вітрів, щоб її взимку не засипало снігом.

Алгоритм будівництва вольєра

Для початку визначається місце будівництва, проектується конструкція і вибираються матеріали. Собачий будинок можна зробити абсолютно автономним спорудою з власним підставою і стінками або прибудовою до капітальних конструкцій інших будівель. Також є різниця, як зробити вольєр для собаки своїми руками з підручних матеріалів або з нових, передбачених проектом.

Как сделать вольер для собаки своими руками: для алабая, немецкой овчарки и других крупных пород.
Збираючи вольєр з піддонів, доводиться орієнтуватися на їх розміри

Розглянемо найбільш популярний варіант – окремо вартісну каркасну конструкцію.

Пристрій підстави

Фундамент під таку легку споруду робити не обов’язково, але при бажанні можна залити стовпчики або мелкозаглубленную стрічку в якості основи для укладання дерев’яного настилу.

Більш практичний варіант – пристрій брукованого підстави. Для цього з розмічені ділянки знімають ґрунт на глибину близько 20 см, а замість нього засипають піщано-гравійну суміш. Потім майданчик по периметру обносять бордюром з бетонних блоків, цегли або іншого подібного матеріалу, і мостять старим цеглою, тротуарною плиткою, каменем. Шви між ними промітають сухою сумішшю піску та цементу.

Как сделать вольер для собаки своими руками: для алабая, немецкой овчарки и других крупных пород.
Мощеное основу під вольєр

На нашому сайті Ви можете знайти контакти будівельних компаній, які пропонують послугу проектування і будівництва малих архітектурних форм. Безпосередньо поспілкуватися з представниками можна відвідавши виставку будинків «Малоповерхова Країна».

Замість такого покриття можна влаштувати бетонну стяжку. Обидва варіанти дозволять легко змити з поверхні бруд, особливо якщо відразу передбачити невеликий ухил в потрібну сторону.

Але більшу частину площадки слід закрити дерев’яним помостом на лагах. Відкритої залишають лише ту частину вольєра, яка призначається для вигулу. А сама майданчик стає надійною підставою для основної конструкції.

Как сделать вольер для собаки своими руками: для алабая, немецкой овчарки и других крупных пород.
Схема пристрою настилу

Це важливо! Висота настилу над основним рівнем майданчика повинна бути 10 см і більше, щоб простір під настилом продувалось. Дошки слід підганяти щільно, без щілин, в яких можуть застрявати кігті тварини. Зрозуміло, всі дерев’яні елементи перед монтажем обробляють антисептичними складами.

Пристрій огороджень

Каркас виготовляють з бруса або сталевих труб – круглих або профільних. Матеріал вибирається з урахуванням масивності собаки і передбачуваного матеріалу огорожі. Для дрібних і спокійних тварин можна робити огорожі з сітки-рабиці або гратчастих металевих секцій, закріплених на каркасі з бруса. Для масивних і агресивних порід більше підходить металевий каркас і міцна решітка з вертикально наварених сталевих прутів.

Как сделать вольер для собаки своими руками: для алабая, немецкой овчарки и других крупных пород.
Приклад загороди для великої собаки

Розглянемо, як побудувати вольєр для алабая своїми руками:

 • Від труби відрізають 4 кутові опори, 2 з яких будуть дещо довші за інших. Встановлені попарно, вони утворюють похил даху.
 • По верхньому і нижньому периметру опори зв’язуються між собою сталевими куточками з допомогою зварювання. Якщо відстань між опорами більше 3 метрів, встановлюють проміжні стійки, які можуть мати менший діаметр. Додаткова стійка ставиться і в точці установки хвіртки.
 • Конструкцію підсилюють поперечними прогонами по всьому периметру.
 • Одну або дві (а іноді і 3) стіни зашивають зсередини дошками чи листами ОСП, створюючи глуху непроникну для опадів і вітру перешкоду.
 • Інші стіни огороджують вертикальними арматурними прутками, навареними на каркас з кроком 10-14 см в залежності від габаритів собаки.

Знизу металеву огорожу також варто закрити суцільним парапетом висотою 30-40 см, захищає вольєр від снігові замети.

Відео опис

Більш детально процес виготовлення металевого вольєра показаний на відео:

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про облаштування вольєру для собаки.

Установка хвіртки і годівниці

Розміри хвіртки регламентуються тільки зручністю для господаря. Її можна робити на всю висоту огорожі, щоб не витрачати час і матеріал виготовлення отвору. Ширина повинна бути на 3-4 см менше відстані між стійками, що утворюють отвір, щоб забезпечити нормальний хід і виключити ризик заклинювання.

Каркас хвіртки зварюють із сталевого куточка або профільної труби невеликого перерізу, і заповнюють його металевими арматурними прутами по тій же схемі, що і огорожі.

Навішують готову дверцята на дві воротні петлі, приварені до опорної стійки. Вона повинна відкриватися всередину і прилягати до бічної стінки. Зовні її оснащують надійним запором, який пес не зможе відкрити самостійно, і який не відкриється довільно, навіть якщо тварина буде розхитувати хвіртку.

Вирішуючи, як зробити вольєр, варто подумати і про зручність годування тварини. Найзручнішим варіантом стане годівниця, вбудована в огорожа на висоті, комфортною для собаки. На підходящої висоті вирізаються прутки, а отвір обрамляється рамкою з куточків.

За розміром рамки виготовляється годівниця у вигляді дверцята з підставками для мисок, що відкриваються назовні.

Відео опис

Як вона влаштована, добре показано на відео:

Така годівниця дозволить годувати собаку, не заходячи у вольєр, що може бути дуже актуально з великими і агресивними тваринами, особливо у відсутність господаря.

Установка буди

Розмір і вид буди – тема для окремого предметного обговорення. Не пускаючись у подробиці, відзначимо основні моменти її влаштування і встановлення:

 • Устроительством і установкою буди потрібно потурбуватися до того, як побудувати вольєр, інакше вона може не пройти в хвіртку.
 • Кращий матеріал для її виготовлення – дерево.
 • Конструкцію можна зробити автономною або стаціонарною, у вигляді закритому відсіку у вольєрі.
 • Будка повинна стояти на дерев’яному помості, з виходом, зверненим до непроникною для вітру стіні.
 • Підлога і стінки будиночка бажано утеплити, зробивши двошаровими і проклавши між ними теплоізолюючий матеріал.

Как сделать вольер для собаки своими руками: для алабая, немецкой овчарки и других крупных пород.
Приклад утепленій собачої будки зі знімним дахом

Рада! Робити будку занадто просторою не потрібно. Її висота має бути приблизно в 1,2-1,5 рази більше зростання тварини в холці, а площа такий, щоб воно могло вільно на ній розвернутися. Невелика площа сприяє кращої і більш швидкої акумуляції тепла в морози.

Пристрій даху

Дах для вольєра зазвичай роблять односхилим, з ринвою по нижньому звису. Її конструкція дуже проста:

на верхню обв’язку каркаса укладають бруски перерізом 5х5 см з кроком 60-70 см;

поперек брусків прибивають решетування з обрізної чи необрізної дошки;

на обрешітку прикручують листовий покрівельний матеріал – металочерепицю, шифер, полікарбонат, металевий профільований лист. Винос покрівлі по всьому периметру повинен забезпечувати захист вольєра від косого дощу.

Как сделать вольер для собаки своими руками: для алабая, немецкой овчарки и других крупных пород.
Схема пристрою покрівлі

Слід знати, що профнастил для даної конструкції – не найкращий вибір. Він сильно нагрівається від сонця і підсилює звук дощу. При його використанні між кроквами бажано прокладати листи пінопласту або іншого ізоляційного матеріалу, і підшивати знизу стеля.

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про облаштування вольєру для кішок.

Висновок

Така нескладна на перший погляд завдання, як побудувати вольєр для собаки, таїть в собі багато нюансів, які потрібно враховувати, щоб забезпечити вихованця зручним і безпечним місцем проживання. Готові конструкції часто грішать непродуманістю, не враховують специфіку породи і характер тварини. Тому кращим рішенням стане виготовлення вольєра на місці.

Оцінок 0