Як зробити ворота своїми руками: послідовність операцій, що проводяться

В’їзні ворота на дачній ділянці – нескладна конструкція. Багато намагаються виготовити їх самостійно, але роблять при цьому помилки, знижуючи якість кінцевого результату. Тому питання, як зробити ворота своїми руками, сьогодні дуже актуальний. А значить, є сенс розібратися в ньому.

Как сделать ворота своими руками: последовательность проводимых операций
Дачні розпашні ворота

Розпашні ворота – як їх зробити

Розпашні конструкцію можна віднести до категорії традиційних, тому що основна маса заміських забудовників використовують саме її. Є у таких воріт і свої переваги, і свої недоліки, але вибирають її часто із-за того, що встановлення такої споруди не вимагає особливих витрат. Як встановити ворота орного типу, обов’язково розглянемо нижче. А зараз переходимо безпосередньо до процесу виготовлення.

В першу чергу необхідно визначитися з хвірткою. Тобто вона буде вбудована в полотно воріт, чи буде окремо стоїть елементом, а значить, встановлюватися поруч з воротами. В останньому випадку доведеться встановлювати в землю не два опорних стовпа, а три.

Как сделать ворота своими руками: последовательность проводимых операций
Хвіртка поруч з воротами

Друге – позначимо принципову схему воротного споруди:

 • Воротні полотна навішуються на петлі, які приварюються до опорних стовпів. Можна приварити зовні або зсередини стійок. Від цього буде залежати, в яку сторону ворота відкриватимуться: назовні або всередину двору.
 • Стулки воріт зазвичай виготовляють з каркаса, який являє собою конструкцію, зібрану або з сталевого куточка, або з профільної труби. Сьогодні все частіше використовують другий матеріал, який по міцності і несучої здатності не поступиться куточку, але за вагою він набагато менше.
 • Каркас згодом обшивають плоским матеріалом, який кріпиться саморізами по металу. Для обшивки часто використовують дошки, профнастил або листове залізо.
 • Старий варіант розпашних воріт – зроблені з дерева. Для цього застосовують бруси в якості елементів каркасу і дошки для обшивки.
 • Увага! Необхідно пам’ятати, що полотна воріт не повинні бути важкими. Це обов’язково приведений до їх перекосу, за рахунок нахилу опор. Як наслідок – споруда перестане закриватися.

  Как сделать ворота своими руками: последовательность проводимых операций
  Дерев’яні розпашні ворота

  Як зробити орні конструкцію з профільованої труби

  Перед тим як зробити ворота на дачі, необхідно точно визначитися з шириною воротного прольоту. Стандартне значення – 3-4 м. Що стосується висоти, то оптимальний розмір – 2 м. Хоча варіації можуть бути різними.

  Для виготовлення ворітної конструкції потрібно профільна труба з перетином 60х30 і 30х20, плюс профнастил. А також знадобитися ваше вміння користуватися зварювальним апаратом, болгаркою і деяким вимірювальним інструментом.

  Отже, якщо відома ширина отвору (візьмемо для прикладу 3 м), то розмір стулок буде дорівнює її половині. Тобто ширина кожної стулки буде дорівнює 1,5 м. Між ними завжди повинен залишатися невеликий зазор, в межах 1 см, який виставитися, коли до стовпів будуть кріпитися петлі.

  Висота відома, ширина теж, можна приступати до підготовки елементів стулок. Тобто трубу 60х30 мм підрізають на відрізки: 4 елемента по 2 м, 4 по 1,5 м.

  Как сделать ворота своими руками: последовательность проводимых операций
  Принципова схема розпашних воріт

  Для складання стулок потрібна рівна поверхня. Таку знайти на заміській ділянці складно, тому її створюють з допомогою цегли або бетонних блоків. Тобто:

  • по розмітках на грунті однієї стулки, а це прямокутник 1,5х2 м, необхідно по кутах встановити цеглу або блоки;
  • на них укладають відрізані шматки профільованої труби з відповідним розмірам;
  • далі виставляють кожен елемент по горизонталі, підкладаючи під цеглу або блоки деревинки, шматки металевого листа або будь-який інший плоский будівельний матеріал.

  Рівна горизонтальна площина створена, елементи укладені, тепер їх треба вирівняти. Тобто створити плоску фігуру з прямими кутами, для чого краще всього використовувати будівельний кут. Щоб точно переконатися, що ця конструкція відповідає формі прямокутника, можна виміряти його діагоналі. Вони повинні бути рівні між собою.

  Тепер необхідно проварити суцільним швом стики елементів каркаса стулок. Далі полотно перевертається, і зварювання проводиться за іншим швах.

  Как сделать ворота своими руками: последовательность проводимых операций
  Збірка каркаса з профільної труби

  На нашому сайті Ви можете ознайомитися з найпопулярнішими проектами будинків для родини – від будівельних компаній, представлених на виставці будинків «Малоповерхова Країна».

  Отриманий прямокутник не відповідає вимозі підвищеної жорсткості. Тому його треба посилити трубою 30х20 мм. Тут безліч варіантів, як це зробити. Наприклад, встановити їх усередині стулки вертикально, горизонтально, у вигляді прямокутних осередків або з укосинами. Тому перед тим як почати робити ворота, рекомендується на аркуші паперу накидати ескіз.

  Заміряючи розміри цих елементів безпосередньо на зібраному каркасі полотна, їх переносять на профільну трубу 30х20 і ріжуть на відрізки болгаркою. Після чого готові шматки приварюють за місцем вимоги. Каркас однієї стулки готовий, точно також роблять і другу. Після чого їх доопрацьовують:

  • вирівнюють зварювальні шви шліфмашинки;
  • прибирають патьоки металу, окалини та іржу.

  Как сделать ворота своими руками: последовательность проводимых операций
  Як правильно шліфувати зварювальні шви

  І ще два моменти:

 • Проміжні елементи встановлюють так, щоб обшивочний матеріал не випирав за межі загального каркаса з лицьової сторони воріт. Це робиться з урахуванням товщини обраного оздоблювального матеріалу: товщина дошки, в нашому випадку висота профілю профнастилу.
 • Під кожен профільований лист потрібно встановити мінімум три проміжні труби: дві по краях, одна посередині. Два сусідніх профлиста стикуються на проміжному елементі внапуск в одну хвилю.
 • Как сделать ворота своими руками: последовательность проводимых операций
  Розпашні ворота, обшиті профнастилом

  Монтаж розпашних воріт

  Переходимо до питання, як правильно встановити ворота. По-перше, це треба робити до проведення оздоблювальних робіт, тому що стулки легше буде піднімати.

  Перший етап – це монтаж опорних стовпів. Їх зазвичай роблять з труби діаметром не менше 100 мм або профільного матеріалу перерізом 100х100 мм. Довжина розраховується так: висота воріт плюс довжина підземної частини. Остання вибирається з розрахунку тяжкості воротного споруди. Але частіше в межах 80-100 див.

  Как сделать ворота своими руками: последовательность проводимых операций
  Встановлення опор для воріт

  На нашому сайті Ви можете знайти контакти будівельних компаній, які пропонують послугу будівництва огорож і воріт. Безпосередньо поспілкуватися з представниками можна відвідавши виставку будинків «Малоповерхова Країна».

  Установка опорних стовпів

  Як встановити стовпи для воріт:

 • Під них викопуються ями глибиною 1 м круглого або прямокутного перерізу з розміром не більше півметра.
 • На дно вкладається міцна основа. Це може бути навіть залитий шар бетонного розчину, який добре просохне. Нерідко до самих труб приварюють прямокутний шматок сталевого листа розмірами 30х30 см.
 • Стовпи встановлюються в підготовлені ями.
 • А потім їх верхні торці перевіряються на відповідність збігу по горизонталі. Тобто на них вкладається хоча б та ж профільна труба, поверх якої укладається будівельний рівень. Він покаже, в горизонтальній чи площині лежить ця труба. Якщо ні, то треба провести вирівнює способом підкладки під стійку, яка розташована нижче, плоскою підкладки.
 • Тепер опори перевіряються по вертикалі.
 • Якщо все нормально, можна приступати до заливання стовпів бетонним розчином.
 • Щоб їх не тримати при монтажі, покладену зверху стійок трубу можна до них тимчасово приварити. А також можна приварити і парочку укосин. Це до питання, як поставити стовпи для воріт, щоб не вело.
 • Увага! Якщо вирішено облицювати опори цеглою, то до них необхідно приварити закладні деталі, до яких згодом будуть кріпитися петлі.

  Как сделать ворота своими руками: последовательность проводимых операций
  Спорудження опор з цегли

  Монтаж стулок

  Перед тим як поставити ворота, необхідно до полотен приварити одну з частин петель. Це повинна бути «дівчинка», тобто частина з глухим отвором з торця. Їх приварюють по дві на кожній стулці від країв каркаса (знизу і зверху) в межах 20-30 див. Приварювати треба суцільним швом, тому що саме він буде тримати на собі вагу конструкції.

  Далі стулки піднімають і встановлюють до воріт, підставивши під них цеглини або бетонні блоки. Тобто таким способом вони виставляються по висоті, щоб не тримати руками. Полотно виставляються на одному горизонтальному рівні і по вертикалі.

  На одну петлю, а точніше, на «дівчинку» знизу надівається «хлопчик», і він же ту ж приварюється до опорної стійки. Теж саме відбувається і з іншими трьома петлями. Виходить, що стулки навісити, і вони готові до облицювання.

  Але попередньо зібраний каркас воріт треба пофарбувати.

  Відео опис

  У відео показані варіанти монтажу опорних стовпів і процес навішування стулок:

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про те, як зробити відкатні ворота своїми руками.

  Монтаж профнастилу

  Тут все досить просто. Необхідно в першу чергу підрізати листи обшивки за розмірами стулок воріт. Рекомендується використовувати для цього ножиці по металу, а не болгарку з алмазним диском. Вся справа в тому, що обертається відрізний інструмент при зіткненні з металом утворює на місці стику високу температуру. Остання розплавляє собою цинковий шар, який нанесений поверх сталі. Він виконує захисні функції від корозії, тобто збільшує термін експлуатації матеріалу. Якщо цинковий шар порушений, відкрилося місце для іржі, яка з’явиться після першого дощу.

  Як було вже сказано вище, профільовані листи укладаються внахлест один відносно одного зі зміщенням в одну хвилю. При цьому вони своїми краями повинні лягати на проміжні елементи каркаса стулок. Кріплення листів проводиться саморізами по металу. Під останні не треба свердлити отвори, вони самі метал невеликої товщини (до 2 мм) просвердлять. Вкручувати кріплення треба в нижню хвилю, щільно притискаючи листи до каркаса. Кількість кріплення вибирається довільно: через хвилю чи дві, через кожні 10-15 см

  Как сделать ворота своими руками: последовательность проводимых операций
  Профнастил, покладений на каркас воріт

  Отже, ми відповіли на питання, як зробити розпашні ворота з профільної труби і профнастилу. Переходимо до наступної теми – як зробити дерев’яні ворота.

  Виготовлення воріт з пиломатеріалу

  Для формування каркаса потрібні дошки товщиною 40 або 50 мм і шириною 150 мм. Краще, якщо вони будуть соснові. Їх так само, як і у випадку з профільної трубою, підрізають під ширину і висоту воротного отвору.

  Також на рівній площині, або на виставлених в одній горизонтальній площині цеглі або блоках їх збирають в каркас. Єдина відмінність – з’єднання і кріплення. Для цього кінці з’єднуваних елементів доведеться підготувати. Тобто створити з’єднання в підлогу дошки. На фото нижче цей спосіб показаний. Тут дуже важливо точно витримати розміри запив. Для збільшення міцності кріплення можна використовувати металеві кутники, які встановлюються по кутах каркасній конструкції.

  Как сделать ворота своими руками: последовательность проводимых операций
  З’єднання в підлогу дошки

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про стовпи для паркану.

  Після чого всі елементи збираються в прямокутну конструкцію і з’єднуються між собою саморізами. Замість останніх можна використовувати болти, під які доведеться висвердлити отвори.

  Далі для додання жорсткості зібраних стулок встановлюються проміжні елементи. Варіантів в плані конфігурації розташування цих елементів тут також чимало. Додамо, що в їх якості можна використовувати дошки товщиною 25-30 мм, Якщо обшивка дерев’яних воріт – дошки, то проміжний елемент може бути один, встановлений по діагоналі полотна. Жорсткість створиться за рахунок самої обшивки.

  Що стосується останньої, то найчастіше дошки встановлюються по вертикалі. Їх верхні торці можна зробити прямими, округленими або надати будь-яку іншу форми для підвищення декоративності дерев’яних воріт. Кріплення – саморізи або болти.

  Відео опис

  У відео показано, як зробити ворота з дерева своїми руками:

  Монтаж дерев’яних воріт

  Тут та ж технологія, що і з воротами з профільованої труби. Тільки замість труб для опор використовуються бруси або колоди, підземна частина яких добре гидроизолируется. Для цього можна використовувати бітумну мастику, завдану в декілька шарів, руберойд, складений в два або три шари, або використовувати комбінований варіант з цих двох матеріалів.

  Про те, як правильно встановити стовпи для воріт своїми руками, вже було розказано вище. Нагадаємо: стовпи виставляються по вертикалі і бетонуються у підготовлених поглибленнях. Тобто, все те ж саме.

  А ось що стосується кріплення стулок до стійок, то тут застосовуються спеціальні петлі для дерев’яних воріт. Вони представлені у великому асортименті в будівельних магазинах, багато умільці виготовляють їх своїми руками. Так що останні можна придбати на будівельному ринку, вони дешевші, а по міцності не поступляться заводським.

  Как сделать ворота своими руками: последовательность проводимых операций
  Петлі для дерев’яних воріт

  Петлі кріпляться спочатку до воротним полотнам, потім останні встановлюють до опор, вирівнюють і через петлі кріплять до них саморізами. Після чого дерев’яний виріб повністю покривається антисептичним складом, який запобігає швидке гниття деревини, збільшивши термін експлуатації комірних конструкцій. Як тільки нанесений матеріал просохне, ворота можна фарбувати або лакувати.

  На цьому можна вважати, що тема – як зробити ворота на дачі своїми руками – закрита.

  Відео опис

  У відео показано кілька варіантів гарних дерев’яних будинків:

  Додаткові операції

  На цьому сам процес виготовлення воріт не закінчується. Є ще кілька елементів, які необхідно встановити. Це замок, клямка і ручка для відкривання. З металевими воротами доведеться знову використовувати електрозварювання. А ось на дерев’яні ці елементи можна «посадити» на саморізи або болти.

  Відео опис

  У відео показано засувки, замки і стопори, встановлені на орних воротах:

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте пластиковий паркан.

  Коротко про головне

  Отже, ми з вами розібралися в темі – як зробити ворота самостійно. Не можна сказати, що цей процес простий. У ньому дуже багато нюансів, від яких залежить якість кінцевого результату. Тому варто задуматися над тим, а чи зможу я зробити дачні ворота такими, про яких мрію. Може бути, перекласти тягар відповідальності на плечі майстрів.

  Оцінок 0