Як зрозуміти, якого розміру будувати собі будинок

Мати приватний будинок – мрія багатьох сімей. Але, прийнявши рішення про його будівництво, необхідно визначитися з розмірами. Зрозуміло, кожна сім’я сама робить вибір в залежності від бажань і можливостей. Але після будівлі будинку видалити квадратні метри, які опинилися абсолютно непотрібними, буде неможливо. При визначенні оптимальної площі будинку розумно враховувати кілька факторів.

Как понять, какого размера строить себе дом

Будинок для невеликої сім’ї: оптимальний метраж Джерело skalice.ru

Будинок для життя

Правильно підходити до визначення розмірів будинку з позиції розумної достатності, але повинно вистачати місця для комфортного проживання всіх постійних членів сім’ї.

Спочатку визначають необхідну кількість ізольованих приміщень різної цільової спрямованості (кухня, санвузол, вітальня і так далі). У приватних будинках доцільно передбачити тамбур. У холодну пору року тамбур з дверима перешкоджає зайвим втратам тепла.

Как понять, какого размера строить себе дом

Навіть тамбур невеликого розміру збереже тепло взимку Джерело pinterest.ca

Площа

Наступний етап – визначення площі кожної кімнати. Спочатку можна запланувати бажану площу, а потім, базуючись на практичних і економічних доводах, зменшити розмір до розумних меж. При цьому намагатися реально уявити кімнату, яку меблі буде потрібно встановити в ній.

Раціональну експлуатацію забезпечує досить економічна площа, на основі представлених даних розроблені типові проекти будинків:

  • передпокій – не менше 5 м2, передбачити місце під шафу;
  • вітальня – від 20 до 30 м2, вікна на південну, західну сторону;
  • кухня – 10-16 м2, забезпечує зручне розміщення всіх членів сім’ї;
  • спальня для однієї людини – 10-12 м2, для двох – не менше 14 м2;
  • санвузол – не більше 10 м2.

Как понять, какого размера строить себе дом

Кухня повинна з зручністю вміщати всю сім’ю Джерело houzz.com

Висота стін – не менше 2,5 м. Кімнати квадратної форми зручні в меблюванню і створення затишку.

На сім’ю, що складається з батьків і 2-х різностатевих дітей, досить побудувати будинок в 80 м2. При бажанні мати кабінет, отримати кімнати просторіше буде потрібно площа 100м2 і трохи більше.

Кількість і площа кімнат, а також розташування вікон відносно сторін світу (наприклад, на південь чи північ) впливає на роботу систем опалення та кондиціювання, які в свою чергу визначають обсяг споживання газу і електрики, і, відповідно, суму оплати за них. Діє правило – чим більше площа будинку, тим вище вартість комунальних платежів.

Корисне відео про те, як вибирають будинку у Фінляндії:

Поверховість

Будівля в кілька поверхів побудувати більш затратно і складно, ніж одноповерховий будинок такої ж площі.

Драбина повинна мати зручний для користувачів нахил і не бути занадто вузькою, пам’ятайте, в літньому віці ходити сходами проблематично. При цьому сходи займе корисну площу, сумірну з розміром невеликої кімнати. У будинку в декілька поверхів набагато складніше організувати правильну систему опалення. Встановлення додаткових дверей, ізоляція поверхів дозволить заощадити на опаленні.

Замість стандартного 2-го поверху можна організувати жиле приміщення під мансардним дахом. У мансардної покрівлі встановлюють спеціальні вікна, що робить приміщення зручним для житла. Для будинку площею 80-100 м2 варіант другого мансардного поверху – ідеальне рішення в плані економії коштів.

Как понять, какого размера строить себе дом

Варіант планування мансардного поверху Джерело dizayndoma101.com

План будинку краще замовляти у архітектора, а не робити самому. Професіонал підкаже, як правильно і компактно розмістити необхідну кількість кімнат на досить скромній площі.

На нашому сайті Ви можете ознайомитися з найпопулярнішими проектами будинків від будівельних компаній, представлених на виставці будинків Малоповерхова Країна.

Додаткові площі

В залежності від розмірів будинку планують приміщення для автономної котельні з окремим входом. При бажанні мати сауну або лазню краще організувати її всередині будинку. Будівництво окремої будівлі для цих цілей – клопітка справа.

Створення житлового приміщення в цоколі будівлі потребує чималих вкладень. Дане простір підходить більше для реалізації господарських потреб.

Правильно планувати гараж окремою будовою. Для одного автомобіля досить 20-25 м2, для 2-х – не більше 40 м2. Популярне рішення — гараж під другим поверхом – не так практично, як здається на перший погляд. Піде чимало коштів і сил для створення герметичних перегородок, що перешкоджають проникненню запаху з гаража.

Как понять, какого размера строить себе дом

Гараж можна поєднати з техпомещением Джерело drevolog.ru

Доцільно продумати питання про можливість прилаштувати до основної будівлі додаткове приміщення. Діти виростуть, заимеют свої родини, з’явиться необхідність організувати для них окрему житлову площу зі своїм входом.

Будинок мрії

Думаючи про своєму домі, деякі представляють особняк площею не менше 200 м2, в якому є:

  • кухня розміром в спортивний зал з високою стелею, можливо об’єднана з вітальнею, де в холодну пору року можна відпочити біля теплого каміна;
  • батьківська спальня з величезним ліжком, прилеглим санвузлом, вбиральні тощо;
  • простора окрема кімната для кожної дитини, оформлена у відповідності з його інтересами;
  • додаткові кімнати в разі приїзду рідних, друзів або для будь-яких інших цілей.

Можна побудувати будинок в 3-й поверхи, з терасою, балконом і іншими елементами. Будівництво, зовнішня і внутрішня обробка кімнат, поточне обслуговування такого будинку зажадає значних витрат. Якщо ви не знаєте, що таке матеріальні проблеми, і вас не хвилює деяку кількість постійно порожніх кімнат, великий особняк – ваш варіант.

Как понять, какого размера строить себе дом

Триповерховий особняк з басейном Джерело project.bulgaria-burgas.ru

Котедж площею 200м2 під підходить також багатодітним та сім’ям, що складається з декількох поколінь. Але всі молоді сім’ї хочуть мати власний будинок, а люди у віці мріють про тиші і спокої.

Підсумок

Вибираючи площа будинку, розумно керуватися не емоціями та прагненням здивувати оточуючих своїм достатком, а практичними міркуваннями. Відомі сімейні пари (їх діти виросли і живуть на своїй окремій території), які щасливо проживають на 40 м2.

Оцінок 0