Який котел вибрати: рекомендації фахівців

 
 Какой бойлер выбрать: рекомендации специалистов

Перед покупкою бойлера необхідно заздалегідь прорахувати необхідну потужність і вибрати тип водогрійного бака. Потрібно враховувати місце встановлення бойлера, його кріплення, щоб знайти оптимальну для себе модель. На сьогоднішній день виробники пропонують проточні та накопичувальні бойлери, чим вони відрізняються один від одного і який вибрати бойлер, далі розглянемо більш докладно.

Різновиди бойлерів

Електричні водонагрівачі відрізняються своїм дизайном, технічними характеристиками і принципом роботи:

  • Накопичувальний водонагрівач має певні запаси води, яка час від часу нагрівається. Так, в баку постійно підтримується оптимальна температура і власникам не доводиться довго чекати, поки нагріється вода. Пристрій не можна назвати економним, тому як якщо купити маленький бак води не вистачить на сім’ю, а занадто великий бак – це зайві витрати.
  • Проточний бак. Як тільки вода потрапляє в систему вона швидко нагрівається, ніяких запасів в баку немає, вода надходить тільки при включенні крана. Якщо відкрити один кран бойлер повноцінно нагріває воду, але варто включити воду в різних місцях, як бак не встигає нагрівати її до необхідної температури.

Невеликі проточні баки купують на кухню, щоб мити посуд. Для санвузла потрібна більш потужна модель водонагрівача, або накопичувальний бак. Вони представлені у великому асортименті в каталозі Акватулс.

В накопичувальному баці вода нагрівається за допомогою нагрівального елемента. Пристрій оснащений датчиками температури, ручкою терморегуляції. У сучасних моделях накопичувальних баків є зручний дисплей, за допомогою якого встановлюють необхідну температуру.

Необхідна потужність

Для розрахунку потужності котла необхідно знати обсяг споживання гарячої води на добу. Враховують також середню температуру води, що надходить в бак. Влітку вода завжди тепліше, а взимку холодніше і потрібно більше потужності для нагрівання.

На невелику сім’ю з двох осіб досить бака обсягом 50-60 літрів. Щоб повністю забезпечити гарячою водою велику сім’ю, потрібен бак об’ємом не менше 100 літрів. В середньому, на одну людину йде близько 30 літрів води.

Накопичувальний або проточний: який краще?

Накопичувальним бойлерам потрібно додатковий час, а проточним більше потужності, щоб забезпечити безперебійну подачу теплої води в квартирі. Чим потужнішим буде пристрій, тим швидше прогріється вода.

В середньому, на нагрів води йде від 10 хвилин до 4 годин, в залежності від моделі бака і його технічних характеристик. Однозначної відповіді який бойлер краще або гірше немає, все залежить від умов експлуатації та уподобань самих власників:

  • Накопичувальні нагрівачі постійно витрачають електроенергію, бо автоматично підігріваються, коли вода остигає. Пристрої модернізують, намагаючись скоротити витрату енергії. Проточний бак в цьому плані вигідніше, бо як мотає світло, коли відкривають кран.
  • Проточні нагрівачі мають невеликі, компактні розміри, добре вписуються в різні стилі інтер’єру. Стоять пристрої на порядок нижче, ніж самий невеликий накопичувальний водонагрівач. Єдиний мінус проточних бойлерів в тому, що не можна користуватися водою відразу в декількох місцях, починає падати температура.

Оперативність проточних нагрівачів вдарить по кишені власників, бо чим могутніше пристрій, тим більше йому потрібно електроенергії для роботи.

Додаткові витрати не всім по кишені, тому потрібно враховувати всі за і проти бойлерів, перш ніж купувати водонагрівач. Бак повинен задовольняти потреби власників і забезпечувати безперебійну подачу гарячої води.

 

Свіжі матеріали:

  • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
  • Ідеальні мийки з штучного каменю
  • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
  • Як вибрати генератор для дому
  • Правила вибору плитки для кухні