Який матеріал вибрати для підлоги: рекомендації фахівців

 
 Какой керамогранит выбрать для пола: рекомендации специалистов

Враховуючи постійні навантаження, яким піддається підлогове покриття, до вибору матеріалів варто підходити серйозно. Раніше одним з найпопулярніших підлогових покриттів вважалася керамічна плитка. Матеріал активно використовували в будинках, квартирах та громадських місцях, але поступово плитку стали витісняти більш сучасні матеріали. Сьогодні серед аналогів вигідно виділяється керамограніт, який користується величезною популярністю. Чим матеріал краще аналогів, далі розглянемо більш докладно.

Виробництво керамогранита

Керамограніт практично не поступається за властивостями природного каменю. Виготовляють його з глини, слюди, піску, польового шпату та гранітної крихти, завдяки якій матеріал відрізняється міцністю і довговічністю.

Роблять матеріал за спеціальною технологією, з допомогою преса і випалу. Складові перемішують у формах і спресовують під великим тиском, після чого матеріал обпалюють під впливом високих температур (до 1300 градусів).

Отриманий матеріал має міцну, однорідну структуру, без бульбашок повітря і інших дефектів. Спочатку покриття використовували для облаштування промислових приміщень, але сьогодні в асортименті є будь-які варіанти покриттів для квартир і офісів. Крім того, керамограніт можна використовувати для обробки стін і стель.

У чому переваги матеріалу?

Популярність керамограніта обумовлена його численними перевагами, матеріал:

 • Відносять до екологічно чистих матеріалів, у його складі немає шкідливих хімічних речовин.
 • Відмінно переносить вологість, тому може використовуватися на кухні, у ванній і громадських місцях. Покриття відштовхує вологу і не замерзає при низьких температурах, тому може використовуватися навіть в суворих умовах.
 • Не вимагає особливого догляду. Поверхня не боїться хімії, тому можна мити підлогу будь-яким миючим засобом.
 • Міцний і пластичний, що значно продовжує термін його експлуатації. Для укладання підлоги не потрібно спеціально вирівнювати поверхню і робити стяжку, матеріал відмінно маскує всі дефекти поверхні.
 • Не боїться механічних пошкоджень. Навіть через багато років на поверхні немає великих подряпин і інших вад.
 • Не ковзає, що важливо для підлогового покриття.
 • Забезпечує якісну теплоізоляцію підлоги, утримуючи тепло.

Продається покриття в асортименті, є маса цікавих видів, що мають свої особливості.

Різновиди керамограніта

Існує кілька популярних видів керамограніта, які можна використовувати як підлогове покриття:

 • Для облаштування цехів і виробничих приміщень використовують технічний керамограніт.
 • Необроблений, або матовий керамограніт оптом часто використовують у громадських місцях. Матеріал не відрізняється сучасним дизайном, але має відмінні технічні характеристики.
 • В сучасних стилях інтер’єру використовують матовий керамограніт, з блискучою поверхнею, з різними малюнками. Покриття вимагає особливого догляду, інакше підлога дуже швидко втрачає свій блиск.

Керамограніт також може бути глазурованим, структурованим, сатинованим. Кожен матеріал має свої особливості, тому як відрізняється технологія виробництва.

На відміну від керамічної плитки керамограніт піддається більш жорсткої обробки, що значно збільшує його міцність. Наявний у складі граніт, подовжує термін експлуатації покриття.

Доглядати за таким покриттям простіше, в ньому немає пор, в які забивається бруд. Зовні матеріал також нічим не поступається плитки, покриття виглядає стильно і сучасно.

Свіжі матеріали:

 • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
 • Ідеальні мийки з штучного каменю
 • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
 • Як вибрати генератор для дому
 • Правила вибору плитки для кухні