Який патч-корд потрібен для роутера

 
 Какой патч-корд нужен для роутера

Щоб з’єднати телекомунікаційні пристрої, що використовують спеціальні шнури – патч-корди. Такий шнур дозволяє швидко підключити пристрій до будь-якої мережі. Існують різні види патч-кордів, що відрізняються технічними характеристиками та призначенням. Чим вони відрізняються і як підібрати шнур для роутера, далі розглянемо більш докладно.

Патч-корд: особливості і переваги.

Сполучні шнури можна назвати патч-кордом. Роблять їх з обрізків мережевих кабелів і на кінцях встановлюють роз’єми. Але найчастіше патч-кордом називають інтернет кабелі, використовувані для підключення до локальної мережі. Виробляють їх з витої пари і на кінцях монтують конектори.

Якщо у власників є такий шнур, він без проблем зможе підключити роутер, або комп’ютер до комутаційних розеток. Це основна область застосування шнурів. Зазвичай підключення до мережі здійснюється через мережеву розетку, до якої приєднують шнур і підключають Wi-Fi. Якщо встановлений звичайний роутер, його підключають безпосередньо до комп’ютера за допомогою шнура.

З допомогою шнурів можна підключати між собою кілька роутерів. Але в цьому випадку один з них буде виступати в ролі підлеглого. Таким же чином можна з’єднувати між собою будь-які пристрої, що працюють з Ethernet.

Як зробити кабель довше?

Куплений тут шнур не завжди відповідає вимогам підключення і особливостей приміщення, але це не привід відправлятися в магазин і купувати новий патч-корд. Шнур легко можна зробити самостійно, якщо в арсеналі власника є обтискні кліщі.

Щоб самостійно виготовити шнур, необхідно відміряти відрізок кабелю крученого і обрізати його, встановивши на кінцях роз’єми. Але якщо інструменту немає, і є сумніви з приводу своїх навичок, то краще відразу купити готовий шнур.

Стоять шнури недорого, тому багато заощадити на покупці не вийде. До того ж, продаються вони в асортименті і можна підібрати модель, що відповідає всім необхідним вимогам. Якщо зробити шнур своїми руками, можна неправильно обрізати кабелі, або встановити не той коннектор, і ще більше посилити проблему.

Різновиди патч-кордів.

Для підключення роутерів і комп’ютерів до мережі використовують кросові шнури. Але можна використовувати й інші, стандартні моделі, тому як сучасні пристрої самі визначають прийом і передачу даних.

На роутері є спеціальний роз’єм для підключення, знайти який не складе праці. Купують для з’єднання рівні шнури з відповідними до роз’єму коннекторами.

Відрізняються шнури і в залежності від встановленого в них кабелю крученого. У цьому випадку шнур володіє тими ж властивостями, що і кабель, але є деякі моменти, які потрібно враховувати:

  • При заміні UTPна шнур SFTP, кінці потрібно заземлювати, інакше ніякого ефекту від заміни не буде.
  • Не варто використовувати екрановані шнури в звичайних мережах з UTP. Такий спосіб підключення виправданий тільки в приміщеннях з великими перешкодами.
  • Необхідно правильно визначити довжину шнура, щоб його розмір відповідав площі приміщення і не виникало проблем з підключенням пристроїв.

Оптичний патч-корд.

Роблять шнур з оптичного кабелю конекторами на кінцях. Існує величезна кількість оптичних шнурів, в яких використовують різні види коннекторів. У кожного пристрою можуть бути різні роз’єми, тому можна вибрати відповідні коннектори типу FC, ST та інші.

Є одномодові і багатомодові оптичні шнури. Відрізняються патч-корди і характеристики оптичного волокна. Це сучасні види шнурів, що забезпечують якісне з’єднання різних телекомунікаційних пристроїв.

Свіжі матеріали:

  • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
  • Ідеальні мийки з штучного каменю
  • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
  • Як вибрати генератор для дому
  • Правила вибору плитки для кухні