Яким чином можна позбутися від подряпин на ламінаті

Таке підлогове покриття як ламінат, застосовують протягом багатьох років, і він по праву займає одне з лідируючих місць. Але на жаль, як і будь-яка річ, ламінат схильний до зносу і найчастіше на ньому з’являються подряпини і вм’ятини від механічних пошкоджень. Багатьох людей цікавить, як прибрати подряпини з ламінату. Саме на це питання ми і дамо вам відповідь.

Каким образом можно избавиться от царапин на ламинате Каким образом можно избавиться от царапин на ламинате Каким образом можно избавиться от царапин на ламинате Ламинатное покриття має безліч плюсів

Незважаючи на всі переваги, він все-таки не здатний витримувати гострі предмети і дрібні частинки, тому слід з обережністю ставитися до цього факту. Чому це відбувається? Справа в тому, що ламінат складається з декількох шарів, в основному досить м’яких, можна навіть сказати, практично паперових.

Віск

Почнемо, мабуть, з найбільш дрібних подряпин, які видалити простіше всього. На сьогоднішній день випускають воскові олівці в широкій колірній гамі, тому ви з легкістю можете підібрати потрібний відтінок. Крейду цілком доступні за ціною.

Каким образом можно избавиться от царапин на ламинате Каким образом можно избавиться от царапин на ламинате Восковий олівець

Перед початком роботи потрібно ретельно очистити поверхню: прибрати сміття і витерти пил. Це важлива умова, інакше згодом воскове покриття може відшаруватися. Далі, куточком олівця проведіть по вади. Робіть це до тих пір, поки подряпина не зникне.

На цьому місці у вас з’явиться ледь помітний слід воску. Потім старанно відполіруйте м’якою сухою тканиною і на цьому роботу можна вважати закінченою.

Мастика і паста

Як позбутися від подряпин на ламінаті, якщо вони більш глибокі? Для цього існують спеціальні пасти і мастики. Випускають їх у твердому вигляді (в брикетах) і в рідкому (в тюбику). Колірна палітра замазки має, на відміну від олівця, меншу різноманітність, тому іноді, щоб домогтися відповідного відтінку, потрібно змішати два–три кольори.

Для обробки подряпини твердої пастою також очистіть поверхню. За допомогою спеціального пластикового стека невеликими порціями наноситься мастика. Обов’язково зверніть увагу на малюнок волокон, щоб колір суворо відповідав. Потім м’якою губкою видаліть надлишки і зверху зачистите більш грубою.

Каким образом можно избавиться от царапин на ламинате Каким образом можно избавиться от царапин на ламинате Мастика для підлоги

Для того щоб приховати подряпини на ламінаті рідкої пастою, вам знадобиться дерев’яний або пластиковий шпатель. На заздалегідь очищену подряпину нанесіть трохи розчину і постарайтеся шпателем втиснути його як можна глибше. Потім ретельно розрівняйте і протріть вологою губкою, а потім витріть насухо м’якою ганчіркою. Пам’ятайте, що потрібно витримати годину–два, перш ніж розпочати експлуатацію.

Працюючи з мастикою, робіть це уважно і акуратно. Багато сайтів пропонують унікальні рецепти з виготовлення пасти в домашніх умовах. Це, звичайно, виходить дешевше, але подібні засоби себе не виправдовують. Не варто економити на декорирующем матеріалі, краще придбайте професійний засіб і будете впевнені в результаті.

Шпаклівка

У продажу є також і шпаклівка, здатна видалити різного роду подряпини, яка випускається різних відтінків. Для того щоб замазати щілину, необхідно шпаклівку розплавити спеціальним высокоплавителем, які бувають акумуляторні або газові.

Отже, розплавлена суміш наноситься на подряпину, а надлишки моментально вбираються. Зверніть на це увагу, інакше зіпсуєте поверхня ламінату. Після повного висихання, бажано, відремонтоване місце зашліфувати. Взагалі, розплавлена шпаклівка здатна усунути будь-який дефект на дерев’яних виробах.

Заміна дошки

Але, як прибрати подряпини з ламінату, якщо вони нагадують вже тріщини? На жаль, це зробити неможливо, але вихід, звичайно ж, є. Потрібно просто замінити ламінатну дошку. Набагато простіше, якщо кріпився ламінат з допомогою засувки. У тому випадку, якщо тріщина розташована біля стіни, необхідно обережно зняти плінтус і усі дошки до тріщини. Далі пошкоджений елемент замінюється на новий і вкладається в зворотному порядку.

Відео про те, як замінити ламінатну дошку:

Якщо ламінат монтувався клеєм, то вам доведеться потрудитися і використовувати спеціальні засоби для того, щоб розчинити клеючу основу. Звичайно, краще не доводити підлогове покриття до такого стану. Намагайтеся дбайливо до нього ставитися.

Правила експлуатації

Для того щоб у вас не виникало питання, як позбутися від подряпин на ламінаті, потрібно дотримувати правила по експлуатації. На ніжки меблів завчасно зробіть м’які насадки, заздалегідь придбайте восковий олівець, щоб у будь-якому випадку ви могли відразу ж обробити пошкодження. Це не дозволить подряпині розростися.

Обов’язково біля входу покладіть килимок, який буде затримувати поширення сміття. Не використовуйте при збиранні засоби, що містять абразивні частинки і металеві щітки. Ні в якому разі не ходіть по такій поверхні на підборах, краще тоді постеліть м’який килим.