Живопліт: варіанти, посадка й догляд, огляд найбільш підходящих рослин

У статті зібрана докладна інформація про живопліт для приватного будинку, яка допоможе вам розібратися в нюансах облаштування: які рослини вибрати, як їх правильно висадити. Ми розповімо про переваги й недоліки кожного, щоб ви знали, з якими проблемами доведеться зіткнутися в процесі вирощування.

Живая изгородь: варианты, посадка и уход, обзор самых подходящих растений

Жива огорожа не тільки прикрашає ділянку, але і піклуватися про чистоту повітря
Джерело sadogorodsad.ru

З чого краще зробити живопліт? швидкозростаюча живопліт

Тут все залежить від функції, яку має виконувати огорожа з живоплоту, гаманця власника та особистих уподобань. Рослини можуть бути самими різними: листопадними або вічнозеленими, кучерявими або з прямим міцним стовбуром, колючі і гладкі, високі і по коліно, густі і досить пухкі.

Одні можуть виконувати своє призначення за межі ділянки з сусідами, інші — обрамляти периметр клумби. Для початку визначтеся, що ви хочете в першу чергу. Якщо — загородитися від поглядів сусідки, то паркан повинен бути високим і густим. Рослини для нього можуть бути посаджені в 2 ряди.

Коли за кордон проходить жива огорожа в якості мальовничого оздоблення, то висота не важлива. У цьому випадку потрібно звертати увагу на декоративні якості і сполучення з найближчими сусідами. Для більшості ще важливий цінник і невибагливість.

Які рослини краще вибрати для живої огорожі на ділянці, вирішувати вам. Придивіться до найбільш поширеним для цієї мети:

 • дівочий виноград;

 • туя;

 • глід;

 • спірея;

 • шипшина;

 • барбарис;

 • граб;

 • бирючина;

 • дерен;

 • пузиреплодник.

Живая изгородь: варианты, посадка и уход, обзор самых подходящих растений

Своєрідною огорожею можуть стати і висаджені в ряд їли, але вони довго ростуть, а коли стануть зовсім великі закриють двір від сонця
Джерело hvorast.ru

Вибираючи рослина для свого саду, звертайте увагу на те, яке це рослина: вічнозелене або листопадне. Вічнозелені найчастіше відрізняються тривалим процесом зростання. До того ж всі вони (сосни, ялини, модрини), крім туї представляють певну небезпеку, коли виростуть. Недолік листопадних — втрата своїх функціональних особливостей взимку. Багато також дуже смітять листям восени.

На нашому сайті Ви можете знайти контакти будівельних компаній, які пропонують послугу розробки проектів озеленення ділянок та проведення ландшафтних робіт будь-якої складності. Безпосередньо поспілкуватися з представниками можна відвідавши виставку будинків «Малоповерхова Країна».

Які чагарники можна використовувати для живоплоту

Створення живоплоту вимагає серйозного підходу. Все потрібно продумати, щоб потім не переробляти. Для того, щоб відгородитися від сусідів може підійти не тільки чагарники, але і кучеряві рослини. Правда, вони зажадають міцної опори, натомість створять щільну масу з листя.

Одним з таких є дівочий виноград. Він невибагливий, швидко зростає. І через кілька років за ним потрібен суворий контроль, щоб він не расползался по ділянці. Якщо на ділянці ви з’являєтеся порівняно рідко, то такий варіант вам навряд чи підійде. Потрібно садити такі рослини, за якими не буде необхідний регулярний догляд.

Живая изгородь: варианты, посадка и уход, обзор самых подходящих растений

Будь чагарники вимагають обрізки, формування «забору»
Джерело secretgardens.ro

Наприклад, для живоплоту на дачі підійдуть майже будь-ягідні кущі:

 • малина;

 • смородина червона, біла, золотиста;

 • вишня;

 • чорна горобина (аронія чорноплідна);

 • ірга;

 • калина;

 • шипшина;

 • глід.

Якщо ви хочете не тільки захистити свій сад від сторонніх поглядів і бродячих тварин, але й зібрати врожай корисної продукції, тоді варто задуматися про створення живоплоту з ягідних чагарників. Їх також потрібно регулярно обрізати, щоб контролювати висоту. При цьому збережеться естетика, і збирати ягоди буде куди зручніше.

Живая изгородь: варианты, посадка и уход, обзор самых подходящих растений

Суниця над плетеними з лози огорожею – урожай з такого паркану збирати лешче
Джерело houseadvice.ru

З недоліків такої огорожі можна назвати наступні:

 • Їх не можна використовувати вздовж траси як захист від вихлопів і пилу. Або як варіант — не збирати ягоди з таких кущів. Але не потрібно забувати, що це можуть зробити інші.

 • Велика частина перерахованих рослин дає рясну поросль, з якою важко боротися, враховуючи протяжність кордонів ділянки.

 • Заходи для поліпшення плодоношення і якісного живої огорожі часто суперечать один одному (загущенность, ставлення до порослі). Тому доводиться жертвувати урожаєм, щоб зробити густу і красиву живопліт з кущів.

 • Збирати врожай будете не тільки ви, але і сусіди.

 • Якщо ви збираєтеся зупинити свій вибір на ягідних кущах, необхідно вибрати з перерахованих по висоті, наявності порослі та колючок. Наприклад, малина зросте близько 2 метрів, але дає поросль, яка з одного боку робить «паркан» щільніше, а з іншою — забирає сили плодоносних гілок.

  Живая изгородь: варианты, посадка и уход, обзор самых подходящих растений

  Нерідко на дачі можна побачити огорожа з ожини, але не завжди вона виглядає ідеально, так як сильно розростається
  Джерело stroypay.ru

  Ірга не буде рости без поливу, але при створенні сприятливих умов дасть багато ягід і гарна огорожа. До того ж вона витримує жорстокі морози. Шипшина не виросте дуже швидко, але за допомогою колючок допоможе захиститися від непроханих гостей і тварин. Смородина може утворити щільні ряди, але її кущі не виростають більше півтора метрів.

  Вишня буде чудово рости на будь-якій ділянці, але дасть рясну поросль, з якою буде важко боротися. Недолік калини — в частому ураженні шкідниками. Таким чином, вивчаючи плюси і мінуси кожної рослини, потрібно вибрати його «під себе», щоб догляд не займав багато часу.

  Відео опис

  Ідеї для натхнення і створення живої огорожі на ділянці у відео:

  На нашому сайті Ви можете знайти контакти будівельних компаній, які пропонують послугу проектування і будівництва малих архітектурних форм – альтанок, навісів та інших під ключ. Безпосередньо поспілкуватися з представниками можна відвідавши виставку будинків «Малоповерхова Країна».

  Вибір чагарників для живоплоту

  При виборі рослин насамперед визначтеся з місцем для них. Подумки уявіть це місце через 5-10 років, в той час, коли огорожа зросте більше людського зросту. Заздалегідь сплануйте, наскільки широко вона буде рости, куди і на скільки буде падати тінь.

  Багато досвідчені садівники радять посадити дерева, а не чагарники в якості зеленої огорожі. В якості аргументів наводяться наступні: швидкість росту (модрини, берези), невибагливість.

  Живая изгородь: варианты, посадка и уход, обзор самых подходящих растений

  Зелена огорожа з модрини
  Джерело yandex.kz

  Чому цього не варто робити? Такі дерева з часом утворюють величезну крону, яку практично неможливо формувати. Їх коріння поширюються на кілька метрів у діаметрі. Вони висмоктують із ґрунту воду і поживні речовини пропорційно своєму розміру.

  Кущі для живоплоту мають безліч переваг:

  • вони компактніше дерев;

  • піддаються обрізанню і формуванні;

  • для видалення «зеленого» забору буде витрачено набагато менше зусиль.

  Вибираючи місце, не потрібно забувати про регулярному поливі. У перший час висадженим рослинам потрібно багато вологи. З часом полив можна скоротити. Через 2-4 роки огорожа можна поливати тільки в посушливі дні.

  Огляд швидкозростаючих багаторічних чагарників для живоплоту на дачі

  Не всі чагарники, утворюють красиву щільну загорожу, швидко ростуть. Наприклад, туї початку ростуть дуже повільно. Щорічний приріст складає 5-10 див. Поступово темпи збільшуються до 30 см, і за 10 років вони можуть досягти двометрової висоти. Звичайно, велике значення має місце посадки і догляд.

  Живая изгородь: варианты, посадка и уход, обзор самых подходящих растений

  Вибираючи рослини для посадки, потрібно враховувати їх особливості
  Джерело krrot.net

  Види динамічних чагарників для живоплоту:

  • Пузиреплодник. Швидко зростаюче рослина. У ландшафтному дизайні особливо відомий пузиреплодник калінолістний, з красивими листям. У різних сортів вони можуть бути різного кольору: темно-бордового — Diabolo, Андре, Леді ін Ред, Ред Барон, зеленого — Амурський, Нанус, жовтого — Лютеус, Darts Gold.

  Живая изгородь: варианты, посадка и уход, обзор самых подходящих растений

  Пузиреплодник може рости як окремим чагарником, так і скинутим в ряд для огорожі
  Джерело mytree.by

  • Бузок. Росте дуже швидко, можна і потрібно стригти до потрібної висоти. Без стрижки може зрости більше 3 метрів. Одне із самих невибагливих рослин, практично нічим не хворіє. Але має один недолік: деякі сорти дають рясну поросль, яку потрібно постійно видаляти.

  Живая изгородь: варианты, посадка и уход, обзор самых подходящих растений

  Навесні рясне цвітіння, влітку свіжість від яскравих зелених листя
  Джерело pinterest.com

  • Чубушник. Цей чагарник більше відомий у нас як жасмин. Влітку на ньому з’являються запашні білі квіти. Піддається обрізанню. З декількох рослин можна сформувати щільну загорожу потрібної висоти.

  Живая изгородь: варианты, посадка и уход, обзор самых подходящих растений

  Бузок або «наречена» часто зустрічається і в міських парках
  Джерело kak-zabor.ru

  • Верба. Вона росте дуже швидко, до того ж невибаглива. Багато ігнорують цей чагарник тільки з причини її звичайність. Це не зовсім так. Зараз у продажу з’явилося безліч сортів верби, які відрізняються формою листків, висотою. Але, все добре піддаються стрижці. З деяких навіть можна створювати фігури: верба пурпурова і звивиста.

  Живая изгородь: варианты, посадка и уход, обзор самых подходящих растений

  Формування огорожі з верби не легкий процес, але виходить красиво
  Джерело pinterest.com

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про красиві паркани для приватних будинків.

  • Спірея. Має безліч різноманітних видів і сортів, які можуть бути зовсім не схожі один на одного. Висота різних спирей коливається від 15 см до 2 метрів. Одні з них чудово обрізаються і потребують обрізки (спірея дубравколистная, спірея японська), інші (спірея сіра) мають природну форму.

  Живая изгородь: варианты, посадка и уход, обзор самых подходящих растений

  Спірея нижчих сортів більше застосовується для огородження садових доріжок від газонів і саду
  Джерело softlot.ru

  • Дерен.
   Зростаючий чагарник, що досягає висоти 3 метрів. Легко піддається обрізанню, утворює густі зарості. Його єдиний недолік — взимку, як і всі листопадні, втрачає декоративність. Враховуйте, що дерен любить воду.

  Живая изгородь: варианты, посадка и уход, обзор самых подходящих растений

  Дерен красивий при належному підході, але взимку, як і всі листяні чагарники, втрачає свою привабливість
  Джерело fermilon.ru

  • Шипшина.
   Колючий варіант огорожі, через який буде важко пройти. Його висота буде не вище людського зросту, але зберігаючи поросль, можна домогтися такої щільності, щоб сусідські тварини обходили ділянку стороною. Плюс цього куща— висока декоративність під час цвітіння. Мінус — велика кількість порослі та труднощі при обробці із-за колючок.

  Живая изгородь: варианты, посадка и уход, обзор самых подходящих растений

  Шипшина можна застосовувати для огорожі, але з ним складно працювати з колючок
  Джерело doka-metal.ru

  • Троянда. Незважаючи на те, що у свідомості багатьох троянда — примхливий, теплолюбний квітка, це не зовсім так. Зараз безліч морозостійких сортів (наприклад, канадські троянди), які витримують температуру до -40ОС. Є так звані паркові троянди, з яких можна формувати відмінну огорожа.

  Живая изгородь: варианты, посадка и уход, обзор самых подходящих растений

  Висаджені в густий ряд троянди стають гарним парканом, але для зимового періоду краще підібрати спеціальні сорти
  Джерело news.hitsad.ru

  З перерахованих вище рослин швидше зростає пузиреплодник і верба. Якщо їм створити сприятливі умови: полив, підживлення, освітленість, то вже через 2 роки вони створять високий і досить щільний паркан.

  Відео опис

  Як вибрати рослини для живої огорожі в деталях у відео:

  З яких рослин ще можна зробити живопліт своїми руками

  Відповідаючи на питання: з чого краще зробити живопліт, потрібно згадати і про чагарниках, які ростуть довго, але дають якісний паркан. Є безліч рослин, які виростуть до потрібно висоти через 5-7 років, але дадуть не менш якісне загородження.

  Зелена жива огорожа на дачі з чагарників і дерев

  Серед них є як кущі, так і дерева:

  • туя;

  • барбарис;

  • граб;

  • тернина;

  • ліщина;

  • бересклет;

  • жимолость.

  Зверніть увагу на барбарис. Не можна сказати, що він швидко зростає, але при цьому з нього виходить 2-метрова непрохідна живопліт з величезними шипами. Він не дає порослі, а восени радує око пурпурним листям і великою кількістю ягід. Барбарис тунберга Атропурпуреа має червоне листя весь сезон.

  Живая изгородь: варианты, посадка и уход, обзор самых подходящих растений

  Кущі барбарису з червоним листям не потребує прикраси квітами або ягодами – він і так виглядає красиво
  Джерело mirlandshaft.ru

  Вічнозелені рослини для живоплоту

  Багато воліють мати живопліт з хвойних рослин. Це ялини, туї, сосни. Останні дуже швидко ростуть. Але підходять для огорожі тільки у виняткових випадках, враховуючи розміри, до яких вони виростають. У вічнозелених рослин є одна істотна перевага — вони декоративні круглий рік і очищають повітря навіть взимку.

  Часто до цієї групи зараховують і модрину. Але це помилка, оскільки вона є листопадним деревом. В даний час в декоративному садівництві і в якості огорожі використовується туя. Вона відносно невибаглива і морозостійка. Але зростає туя досить довго.

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про декоративні паркани для дачі.

  Які туї краще підходять для живоплоту

  Найчастіше вибір падає на один з двох сортів: Брабант або Смарагд. Туя західна Брабант відрізняється високою зимостійкістю і невибагливістю. Але, незважаючи на це, в перший час її потрібно обов’язково вкривати на зиму. Через 2-3 роки, коли її коренева зміцніє, вона зможе зимувати без укриття. Виростає до 5 метрів, не страждає від частої стрижки.

  Живая изгородь: варианты, посадка и уход, обзор самых подходящих растений

  Туя як не можна краще подбати про здоров’я господарів двору очища повітря навколо
  Джерело mycountry.house

  Туя Смарагд має висоту до 8 метрів. Також, як Брабант здатна очищати повітря від забруднень. Але, на відміну від попереднього сорту, вона має щільну пірамідальну крону. Завдяки природній формі, рослина не треба стригти, а тільки підрівнювати.

  Туя Колумна. Відрізняється вузькою колоновидної форми. Висота дорослого дерева від 6 до 8 метрів, але у нас зупиняється на 4,5-5 метрів. Вона здатна тримати форму крони самостійно, але також, як і інші сорти і піддається обрізанню. Крона туї Колумна більш легка і ажурна, ніж у Смарагд.

  Вічнозелена стрижена живопліт підходить тим, у кого є час і фінансові можливості не лише посадити, але і доглядати за туями. Для створення щільних посадок потрібно чимало екземплярів, кожен з яких продається в магазинах за досить високою ціною. Догляд і стрижка вимагають особливої уваги.

  Туї навесні страждають від опіків, якщо за ними недогледіти. В іншому — це досить невибагливі рослини, які можуть рости в тіні і на будь-яких грунтах. Вони дають невеликий приріст у перші роки — 8-10см, потім — 20 див. 6-10-річні саджанці здатні виростати вже на 30 см, залежно від сорту.

  Тернина та інші колючі зростаючі чагарники для живоплоту

  Терен в якості живої огорожі має масу переваг:

  • їстівні плоди;

  • переносить стрижку;

  • невибагливий

  • швидко зростає;

  • висота 2-3 метра;

  • колючий.

  Живая изгородь: варианты, посадка и уход, обзор самых подходящих растений

  Колюче терня врятує від непрошених гостей, але при обрізанні не пошкодує і господарів
  Джерело domvpavlino.ru

  Останнім подобається не всім, так як за чагарником необхідно доглядати. Але тим, кому потрібен паркан з «колючого дроту» може вибрати на свій смак не тільки терен, але і шипшина, барбарис і навіть обліпиху.

  Небажані багаторічної рослини для живоплоту

  Справа смаку, але найчастіше небажані рослини, які незважаючи на всі зусилля заполоняють сад і город кореневими нащадками. Найвідомішим в цій групі буде Горець сахалінський. Він створює красиву живопліт, але дає величезну кількість нащадків.

  Небажані в якості живої огорожі дерева, які важко формувати. Якщо відстань між рослинами і основним садом невелике, то не потрібно садити берези, коріння яких нагадують насоси за здатністю витягувати навколо вологу. Це буде шкодити стоять поруч рослинам.

  Відео опис

  У відео процес обрізки живоплоту:

  Обрізка і стрижка живоплоту

  Для того, щоб за рослинами було простіше доглядати, їх обрізають на доступну висоту 2-3 метри, спеціальним секатором з довгими ручками і потужними лезами, здатними «перекусити» середні гілки. Кущ або дерево потрібно оглядати щорічно навесні і вносити корективи: повністю вирізати товсті, старі і засохлі гілки.

  Живая изгородь: варианты, посадка и уход, обзор самых подходящих растений

  Обрізка рослин вимагає знань, неправильний підхід до формування кущів може призвести до загибелі рослин
  Джерело garshinka.ru

  Формують чагарники з допомогою стрижки 2-3 рази за сезон, за необхідності. При цьому знімати потрібно 10-15 см приросту за один раз. Так, рослини збережуть форму і будуть гущі рости. Вербу можна стригти частіше, туї та інші вічнозелені — досить 2 рази за рік «пройти» секатором.

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про те, якою повинна бути висота огорожі між сусідніми ділянками: нормативи, розрахунки, спірні питання.

  Висновок

  Є багато причин, за якими власник ділянки воліє глухого паркану живопліт. Одні рослини виконують естетичну функцію, інші — захищають ділянку не гірше справжнього загородження. Нині на ринку представлений величезний вибір видів і сортів чагарників, які садять замість паркану.

  Оцінок 0