Калькулятор розрахунку бруса для будівництва будинку: покрокова інструкція

Перед початком будівництва приватного будинку з бруса, завжди створюється проект, в якому крім інших даних вказані матеріали та їх кількість. У складанні проекту не обійтися без кваліфікованого фахівця, але приблизну кількість і вартість матеріалів, для оцінки рентабельності будівництва можна вирахувати і самостійно. Для цих цілей створено калькулятор розрахунку бруса спеціальний онлайн-сервіс, в якому достатньо тільки ввести розміри майбутнього будинку і відразу ж отримати приблизний результат.

Калькулятор расчёта бруса для строительства дома: пошаговая инструкция

Так виглядає інтерфейс онлайн-калькулятора бруса Джерело rubankom.com

Види і призначення бруса

При будівництві заміських будинків застосовуються два види бруса природної вологості і клеєний. У кожного з матеріалів має свої особливості та переваги:

1. Брус природної вологості

В якості основи для виготовлення цього будівельного матеріалу використовується деревина хвойних дерев. Брус виготовляється в трьох варіантах, в залежності від типорозміру і призначення майбутнього будівельного об’єкта.

Для того щоб зробити розрахунок бруса на будинок, калькулятор онлайн зажадає певні параметри. Один з них розміри самого бруса. Доступні наступні різновиди матеріалу:

 • Для невеликих будівель (сауна або лазня, тераса, гараж на дачі та інші). Використовується перетин: 100×100 мм;

 • Для будівель середнього типорозміру (невеликі житлові будинки, дачі). Перетин такого бруса складає: 150×150 мм;

 • Великі житлові об’єкти з дерева (таун-хауси, багатоповерхові заміські будинки). Перетин елемента: 200×200 мм

 • Стандартна довжина бруса – 600 см, але може мати інші розміри, в залежності від індивідуальних потреб будівництва.

  З лицьової сторони, яка буде розташована зовні будівлі, матеріал має прямолінійну або дугоподібну форму. Внутрішня частина плоска і обробляється методом шліфування, щоб дошка добре виглядала в приміщенні.

  Калькулятор расчёта бруса для строительства дома: пошаговая инструкция

  Розміри бруса, використовуваного для будівництва будинку Джерело doma23.com

  Важливо! Зруб будинку з бруса природної вологості буде давати усадку ще приблизно 12 місяців, а іноді й довше. Якщо немає часу або бажання чекати, то можна придбати брус з масиву камерної сушки , вологість у нього значно менше і усадка проходить швидше.

  2. Клеєний брус

  Має ряд відмінних рис від аналога з масиву. Його виробництво складається з наступних етапів:

  • Колоди розпилюють, одержуючи окремі елементи – ламелі;

  • Після обробки на стругальних верстатах заготовки розміщують в сушильній камері, в якій знижують показники вологості дощок до 7-9%;

  • Висушені заготовки остругиваются, сортуються і склеюються за допомогою водостійких складів (для цього застосовується спеціалізоване гідравлічне обладнання).

  Клеєний брус значно перевершує аналог з масиву по надійності і міцності. Особливо довговічний клеєний матеріал з модрини, але і його вартість значно вища.

  Виробники можуть склеювати заготовки з різних порід дерева, підвищуючи якість будівельного елемента при незначному його подорожчання.

  Калькулятор расчёта бруса для строительства дома: пошаговая инструкция

  Калькулятор може порахувати різні розміри клеєного бруса Джерело azbykalesa.ru

  На нашому сайті Ви можете знайти контакти будівельних компаній, які пропонують послугу проектування будинків. Безпосередньо поспілкуватися з представниками можна відвідавши виставку будинків «Малоповерхова Країна».

  Що можна розрахувати на калькуляторі

  Окремо думати про те, як розрахувати площа споруди з бруса, при використанні онлайн калькулятора не доведеться – треба тільки ввести в поля лінійні розміри будинку і площа розрахується автоматично.

  Розрахунок бруса на будинок провадиться виходячи з стандартних розмірів матеріалу, який буде купуватися. Це дозволить скоротити обсяг можливих відходів при будівництві будинку.

  Весь процес використання онлайн калькулятора бруса полягає в прописуванні розмірів будинку і бруса, який буде використовуватися для будівництва.

  Важливо! Більшість калькуляторів видають результат в кубічних метрах. Як перевести кубометри в штуки можна прочитати в цій статті.

  Пристрій калькулятора

  Калькулятор будинку з бруса завжди доступний в онлайн режимі. Його інтерфейс розроблений таким чином, щоб бути зрозумілим навіть людині без спеціального будівельного освіти.

  Деякі калькулятори дозволяють відразу ж підрахувати і підсумкову вартість матеріалів, для чого в полях введення даних є окрема графа – ціна за кубометр. Дізнайтеся, скільки коштує куб бруса у вас в регіоні, пропишіть цифру в потрібне поле і залишиться тільки натиснути на клавішу розрахунку – результат буде моментально виведений на екран вашого девайса.

  Калькулятор расчёта бруса для строительства дома: пошаговая инструкция

  Калькулятор бруса для планшета – дозволяє підрахувати вартість матеріалів Джерело apkpure.com

  Калькулятор будівництва будинку з бруса можна застосовувати для точного визначення необхідної кількості суміжних пиломатеріалів при зведенні будинку.

  Можна проводити розрахунок:

  • Бруса;

  • Межвенцевого утеплювача;

  • Нагелів і пиломатеріалів;

  • Вінців і кількості утеплювача між ними.

  Програма дозволяє прораховувати не тільки кількість елементів конструкції, але і повний обсяг необхідного витратного матеріалу.

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про калькулятор кубатури.

  Розрахунок необхідної кількості брусу на будинок

  Треба пам’ятати, що будь онлайн калькулятор будинку з бруса діє на підставі певного алгоритму і зазвичай видає тільки приблизні результати. Щоб бути впевненим у роботі онлайн-сервісу, буде корисно знати, як розрахувати кількість бруса на будинок самостійно.

  Всю процедуру розрахунку можна підрозділити на наступний перелік етапів:

  • Знаючи призначення майбутньої споруди, необхідно підібрати брус відповідного перерізу. Далі слід виписати розміри будинку (довжина, ширина, висота, кількість перекриттів і перегородок, число крокв і балок, площа покрівлі);

  Калькулятор расчёта бруса для строительства дома: пошаговая инструкция

  Для розрахунків цілком підійде креслення в основних проекціях Джерело tirazisdm.ir

  • За формулою визначається загальна необхідна кубатура матеріалу і периметр виходячи з майбутніх габаритів житла:

  M = S*L*2+S1 (м)

  де M – периметр, S – довжина, L – ширина, S1 – кількість перегородок;

  • Далі вираховують загальну площу будівлі:

  N = M*L (м)

  де N – загальна площа, M – довжина периметра, L – висота споруди;

  • Отриманий результат необхідно помножити на довжину бруса і вийде число необхідного загальної кількості матеріалу.

  Наприклад, скільки кубів бруса треба додому 8x8x2,9 c одним перекриттям – приклад розрахунку:

  M = 8x8x2+1 = 129 (м);

  N = 129×2,9 = 374,1 (м);

  374,1×0,15 = 56,115 (куб. м)

  де 0,15-довжина одного боку бруса.

  Розрахувати брус на будинок, використовуючи онлайн калькулятор, не складно. Слід врахувати той факт, що підсумкове кількість матеріалу виявиться трохи більше, завдяки тому, що будуть вирубуватися вікна і двері в майбутньому зрубі але ці витрати часто перекриваються за рахунок обрізків, які неминуче з’являються при будь-якому будівництві.

  Відео опис

  Приклад розрахунку кількості бруса для будинку дивіться у відео:

  Яку кількість бруса необхідно для покрівлі

  При підрахунках кількості бруса для покрівлі треба розуміти принцип його монтажу – по суті, це просто балки, укладені з кроком 60 см. тобто, знаючи довжину стіни, на яку буде спиратися дах, і розділивши її на 0,6 – отримуємо потрібну кількість балок.

  Довжина бруса залежить від конфігурації схилів даху і вираховується як велика сторона трикутника, плюс близько 0,4-0,5 м на звис.

  Калькулятор расчёта бруса для строительства дома: пошаговая инструкция

  Розрахунок довжини скатів покрівлі Джерело berserkheroes.ru

  Найчастіше для покрівлі застосовується брус, перетином 100×150 мм

  Для повного уявлення про вартість покрівлі згодиться і ці розрахунки:

  Онлайн калькулятор покрівлі

  Щоб дізнатися приблизну вартість покрівлі різних типів, скористайтеся наступним калькулятором:

  Розрахунок кількості бруса для підлоги і стелі

  Тут використовується той же принцип, що і для покрівлі, але розрахунки будуть простіше, так як всі балки лежать горизонтально. Знаючи, з яким кроком планується укладання лаг (зазвичай це ті ж 60 см) ділимо довжину будинку на 0,6 і отримуємо кількість балок.

  Аналогічні дії проводяться для розрахунку балок, а склавши ці два числа, можна підрахувати їх загальну погонну довжину.

  Обсяг в кубометрах можна отримати, перемноживши погонну довжину балок конструкції на площу перерізу придбаного бруса.

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про калькулятор сходи на другий поверх у приватному будинку.

  Коли потрібні онлайн калькулятори

  Будівельні онлайн-калькулятори – це досить популярні сервіси, якими можна скористатися на будь-якому електронному девайсі, з якого можна вийти в інтернет. Але треба пам’ятати, що онлайн лічилки, що дозволяють розрахувати кількість бруса на будинок – це не панацея, і вони створені тільки для того, щоб недосвідчений чоловік міг, знаючи розміри будинку, приблизно уявити собі кількість та вартість необхідних будматеріалів.

  Оцінок 0