Каміння в ландшафтному дизайні – сфера застосування

Прочитавши статтю, кожен зможе зрозуміти, як сьогодні широко використовуються каміння в ландшафтному дизайні, які різновиди каменів існують, як вони можуть вписуватися в різні стилістичні концепції. Фото і відео готових робіт наочно продемонструють всю багатогранність описуваних елементів декору.

Камни в ландшафтном дизайне – сфера применения

Натуральний камінь, як елемент декору
Джерело gazoncity-ural.ru

Класифікація каменів

Якщо є бажання зробити ландшафтний дизайн з каміння, не потрібно прагнути зібрати на одній ділянці якомога більше різних видів порід. Така помилка призводить до втрати ефекту природності. Фахівці рекомендують зупинити свій вибір на двох, трьох різновидів і вже за допомогою них компонувати рельєф проекту.

Для того щоб полегшити завдання вибору матеріалу, необхідно ознайомитися з усім існуючим асортиментом і вивчити характеристики кожного виду. Так, наприклад, в залежності від походження існують камені:

  • Вулканічної породи (граніт, базальт, діорит, перит, діабаз). Такі валуни мають міцну основу, у кожної глиби дуже велику вагу, вона простоїть на ділянці століття і з нею нічого не буде. Виглядають вулканічні камінці дуже декоративно, вони представлені в широкій колірній палітрі, за своїм технічним характеристикам прекрасно підходять для виконання будь-яких видів ландшафтних робіт. Виглядають дуже ефектно і в своєму первозданному вигляді, і після шліфування. Недолік один – висока ціна.

Камни в ландшафтном дизайне – сфера применения

Ландшафтний камінь лемизит
Джерело pxhere.com

  • Осадової породи (піщаник, черепашник, туф, доломіт). Такі камені залягають в товщі землі пластами, вони мають шарувату пористу структуру, тому погано переносять пряме механічний вплив (удари тупим предметом) і не можуть похвалитися високою зносостійкістю. Часто такий матеріал використовується для обробки фасадів будинків, парадних сходів, створення підлог на відкритих верандах, декоративних бордюрів. Практично всі камені таких порід мають м’які природні відтінки і унікальний малюнок. Брили легко піддаються обробці, з них простіше виготовляти плитку. При цьому ціна готового виробу цілком доступна.

Камни в ландшафтном дизайне – сфера применения

Природний камінь златолит
Джерело sericit.ru

  • Метаморфической породи (шунгіт, мармур, сланець, гнейс). Подібні камені теж мають осадову природу походження, але в порівнянні з попереднім видом може похвалитися більш високою міцністю. Тому застосовувати їх можна, як і камені вулканічної природи, в будь-яких видах робіт.

Камни в ландшафтном дизайне – сфера применения

Брили і плити, як елементи ландшафтного дизайну
Джерело kolodischi.by

На нашому сайті Ви можете ознайомитися з найбільш популярними в Підмосков’ї ділянками для будівництва заміського будинку. У фільтрах можна виставити бажаний напрям, наявність газу, води, електрики та інших комунікацій.

Існує систематизація каменів з урахуванням їх розмірів. В залежності від цього показника є в асортименті:

  • брили – величезні габаритні елементи з необробленою поверхнею, дуже фактурні і об’ємні;

  • валуни – камені поменше, від перших відрізняються більш округлими формами, гладкою поверхнею, в створенні якої взяв участь вітер і вода;

  • булижники – невеликі елементи з обтічною формою;

  • галька – кругляш різної форми і кольору і розміру;

  • щебінь – відходи, одержувані при видобутку і обробці твердих каменів.

  • кам’яний відсів та пісок.

Подібні матеріали найбільш активно використовуються сьогодні в ландшафтному дизайні.

Сфера застосування каменів

Практично всі перелічені види каменів активно використовуються для створення опорних стінок, декоративних перегородок і парканів. Виглядають такі об’єкти завжди ефектно і грунтовно. Особливо часто використовується прийом створення опорних стійок для відкритих літніх терас.

Камни в ландшафтном дизайне – сфера применения

Кам’яні опори для відкритих літніх терас
Джерело plotnikov-pub.ru

Ще одна сфера застосування – облицювання цоколів житлових будинків, гаражів і господарських прибудов. Створювати її краще всього за допомогою граніту, твердого пісковика або базальту. Якщо вдасться за допомогою ідентичного матеріалу зробити доріжки в саду, вийде гарний ансамбль, який можна легко брати за основу ландшафтного дизайну.

За допомогою будь-яких видів перерахованих каменів великих і малих розмірів створюються рокарії і альпійські гірки. Тут важливо вміти поєднувати камені та рослини. Так, наприклад, на кислих грунтах чудово сусідять вапняки деякі види гірських рослин. Висаджувати поруч з ними вереси, гортензії та азалії небажано.

Доріжки і відкриті тераси необхідно створювати з каменю, який погано пропускає вологу, що зможе витримати високі механічні навантаження і продемонструвати високу зносостійкість. Такими характеристиками володіє базальт, сієніт, serpentinite. Дуже красиво виглядають подібні елементи, виконані з лабрадориту.

Камни в ландшафтном дизайне – сфера применения

Літня відкрита майданчик, покрита натуральним каменем
Джерело pinterest.ch

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про декоративні валуни — сфера застосування, особливості та приклади.

Вхідні сходи і двері повинні бути міцними, стійкими і неслизькими. Береги водойм потрібно викладати валунами або крупною галькою. Для створення сухих струмків найкраще підходить галька і щебінь.

Камінь в різних стилях ландшафтного дизайну

Природний камінь десятиліттями не втрачає своєї привабливості, навпаки, з часом, під дією вітру і дощу він полірується і стає ще виразнішим. Можливо, саме тому, він користується великою популярністю у різних національних культурах. Дизайнери за допомогою такого матеріалу створюють надзвичайно теплу атмосферу. Різні декоративні елементи допомагають розбавляти офіціозність саду і структурувати його. Окремі тематичні фігури прекрасно вписуються в різні стилістичні концепції. І все тому, що добре ілюструють основні принципи естетики і оживляють інші ландшафтні композиції.

Сад в скандинавському стилі

В нього як не можна краще проявляє себе панування каміння, брил і гальки. Подібні матеріали розподіляються по ділянці хаотично. Таким способом вдається формувати відчуття природної природності і невимушеності.

Камни в ландшафтном дизайне – сфера применения

Вогнище з сірого каменю
Джерело flauminc.com

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про те, як досягається декоративність мавританського газону.

З кам’яної плитки в скандинавському саду створюються доріжки, східці, підпірні стінки, містки і скелясті схили. Тут прийнято під відкритим небом робити майданчики для відпочинку і на них з великих кам’яних уламків складати камін або гущавину для кострища. Активно використовуються камені і для створення гротів. Вони виступають у ролі господарських будівель. Якщо навколо такого об’єкта висадити почвопокрывные рослина, вийде зробити таємничий куточок, який буде виглядати вишукано і дорого, при цьому його експлуатація буде переслідувати суто практичну мету.

Самобутній скандинавський ландшафтний дизайн з каменів і каменів зазвичай тісно пов’язаний з навколишнім світом. Тому при його реалізації зазвичай поруч з об’єктами з каменя обов’язково з’являються мініатюрні фігури тролів чи гномів, вікінгів, будь-яких інших міфічних персонажів. Часто висаджуються хвойні насадження. Все це завжди виглядає дуже ефектно.

Камни в ландшафтном дизайне – сфера применения

Кам’яна плитка і брили
Джерело plotnikov-pub.ru

Природні камені і середземноморський стиль

Подібне поєднання допомагає створювати неординарні, запам’ятовуються сади. Описувана концепція хороша для горбистих ділянок, вона ідеально підходить для любителів приморських курортів. Впізнаваності концепції сприяє поєднання великої кількості каменів і дзюрчання води.

Що може стати основою середземноморського саду? Відкрита тераса або підпірна стіна, складена з каменя, що має колір мокрої глини (це може бути рожевий мармур або піщаник, морська галька коричневого або червоного кольору). За допомогою такого матеріалу створюються мальовничі руїни, відбуваються фонтани, фасади житлових будівель. У компанію до них в саду повинні з’явитися газони, барельєфи, фрески, кам’яні фігури. Поруч обов’язково потрібно будувати басейн, розбивати доріжки або майданчика за допомогою суцільних плит або їх уламків. Головне завдання – створити внутрішній закритий дворик, у якому можна розміститися з гостями, посидіти, помилуватися красою природи і, при бажанні, якось взаємодіяти з нею.

Камни в ландшафтном дизайне – сфера применения

Сад в середземноморському стилі
Джерело pinterest.co.uk

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте садовий декор: оригінальні ідеї для свого саду, приблизні ціни на матеріали.

Камінь в японському саду

Ця концепція ідеально підходить тим, хто любить вдумливе споглядання і шукає в природі умиротворення. Жителі країни Висхідного Сонця відносяться до каменів не як до будівельного матеріалу. Для них вони – божества, з якими можна розмовляти і ділитися своїми тривогами. Тому подібні елементи в саду несуть не тільки декоративну навантаження. Вони – центрові символи, милування якими повинно змушувати включати свою фантазію і дізнаватися щось нове для себе.

Саме тому в японському саду розташування каменів визначає сюжетну лінію. Садівник не просто розставляє їх у хаотичному порядку, він пише історію, яка повинна здатися цікавою всім і кожному. Так, наприклад, невелика композиція з каменів в саду в руслі сухого струмка уособлює острова. А великі валуни, оброслі мохом, повинні викликати асоціацію з японськими пагорбами.

Створюючи свою розповідь, важливо намагатися уникати суворої симетрії, її немає в природі. Потрібно діяти так, як працює художник, що створює картину на полотні за допомогою фарб. Замість них японський садівник використовує фарби рослин і каміння. Розстановка останніх підпорядковується строгим законам.

Камни в ландшафтном дизайне – сфера применения

Камінь в японському саду
Джерело stroikairemont.com

Камені повинні стояти там, де буде зручно ними милуватися, без яких би то не було перешкод. Ідеальною вважається точка спостереження, що знаходиться з північної сторони. Навіть якщо сонце буде перебувати на своєму піку, воно не буде засліплювати і заважати розглядати існуючі композиції.

Не повинні домінувати тільки камені в саду – дизайн у японському стилі припускає дотримання балансу між вільними і заповненими ділянками. Не можна на одному майданчику розставляти камені однакового розміру паралельно один одному. Головний принцип – повна асиметрія. Самі японці при оформленні кам’яних садів використовують геометричну мережу ліній, вони розставляють самі великі кругляки в місцях їх перетину, а вже потім доставляють більш дрібні камені, формуючи потрібну композицію. Простір, що залишився засипається галькою або щебенем, на поверхні нового поля граблями расчерчиваются лінії. Вони символізують брижі води.

Відео опис

У цьому відео показано, як використовуються камені для створення японського саду:

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про те, як вибрати заміський будинок для постійного проживання: правильно розставляємо пріоритети.

Камені і альпійський стиль

Сад, оформлений в цьому стилі, повинен нагадувати гірський ландшафт. Зробити це, якщо природний рельєф має великі перепади висот, нескладно. Але і на рівній поверхні, можливо, створити щось подібне, виклавши з каменю альпійську гірку. Вона повинна добре проглядатися з вікон, поруч з нею не повинно бути дерев і чагарників, всього того, що могло б її сховати від перегляду.

Для її створення можна використовувати камені різних порід, головне, використовувати для цього і брили і валуни, круглі і плоскі камені. Центр композиції найпростіше формувати навколо самого великого каменя. До нього треба прилаштовувати великий і плоский, і тільки після цього укладаються круглі камені і камені поменше неправильної форми. Біля підніжжя – найдрібніші елементи.

Камни в ландшафтном дизайне – сфера применения

Рукотворна альпійська гірка
Джерело sadovod-pro.ru

Всі порожнечі потім заповнюються дрібним щебенем або родючою землею, в яку можна висаджувати рослини (ялівець, примули, альпійська гвоздика).

Замість альпійської гірки в описуваному саду може з’явитися клумба, складена з каменя, струмки і водоспади, підпірні стінки, подіуми, звивисті доріжки, гравійні осипи, містки.

Відео опис

У відео показано ідеї формування альпійських гірок з використанням різних каменів і рослин:

Сад фентезі

Така концепція найкраще підходить тим, хто володіє ділянками з лісом. Зрубати його і створювати щось цілком рукотворне – справа трудомістка і дуже витратна. Куди простіше вирішити проблему декорування, обігравши наявну натуральність і зробивши саму природу головним об’єктом декору. Для цього потрібно зовсім небагато попрацювати і створити в різних куточках саду місця для відпочинку.

Камни в ландшафтном дизайне – сфера применения

Кам’яні доріжки і великі валуни
Джерело plotnikov-pub.ru

Це можуть бути відкриті майданчики, прикрашені кам’яними чашами з квітами, або вузенькі звивисті доріжки, посипані гравієм, провідні до таємничого гроту, складеного з великих каменів, багаторівневі вазони для зелених ліан. В глибині такого саду можуть з’явитися гігантські скелі, велике каміння в ландшафтному дизайні допомагають формувати вертикалі, навколо яких можна створювати місця для посиденьок навколо великого багаття. У цій концепції немає стримуючого фактора, тому тут можна створювати за допомогою валунів і каменів все, що завгодно.

Відео опис

У відео показано ідеї використання природного каменю в ландшафтному дизайні заміського ділянки:

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про родзинки дизайну — колекція меблів з пофарбованого піску.

Узагальнення по темі

При великому бажанні натуральний камінь можна використовувати при створенні саду будь-якої стилістичної концепції. Він – вдячний матеріал, за допомогою нього сьогодні реалізовуються найрізноманітніші проекти. Практика показує, що в таких елементів є ще не розкритий потенціал, тому дизайнери, які працюють у різних країнах світу, продовжують опановувати його секрети, відкривати таємниці і пропонувати нові, експериментальні сфери застосування.

Оцінок 0