Кладка стовпів з цегли: технологія, помилки, фото, відео

Огорожа присадибної ділянки виконує кілька функцій: розмежування, захист території від сторонніх і створення єдиної картини з будинком. Тому паркан повинен бути не тільки міцним, але й естетично привабливим. Оптимальною щодо бюджетної спорудою буде фундамент під паркан з цегляними стовпами, кладка безпосередньо самих стовпів і заповнення прольотів матеріалом на вибір – дошкою, профнастилом, сіткою-рабицею або кованими декоративними елементами. Поєднання двох матеріалів додасть огорожі привабливість і дозволить вибрати господареві заповнення прольотів на свій розсуд, виходячи із загального дизайну і передбачуваного бюджету.

Кладка столбов из кирпича: технология, ошибки, фото, видео

Паркан з цегляних стовпів і кованих елементів Джерело mebelsobe.ru

Розрахунки і підготовка до роботи

Перший етап підготовчих робіт – розрахунок кількості стовпів для майбутнього паркану. Зазвичай їх встановлюють на відстані 3 метри одна від одної. Але, якщо довжина ділянки перевищує 150-200 метрів збільшують до 4. Це обумовлено великими витратами на установку цегляних стовпів на такій відстані.

Для точного розрахунку спочатку визначають місцезнаходження кутових стовпів, вхідний хвіртки і воріт. Після цього відстань між ними розбивають на прольоти прийнятого розміру.

Висота стовпів зазвичай варіюється від 2 до 2,5 метрів. Це оптимальні розміри, відповідні при заповненні прольотів сіткою або профнастилом. Вищий паркан робити не рекомендується – для цього буде потрібно поглиблювати і зміцнювати фундамент, щоб він витримав вплив вітру. Це особливо актуально, якщо прольоти будуть виконані з профнастилу, який має велику парусність.

Кладка столбов из кирпича: технология, ошибки, фото, видео

Схема розрахунку поглиблення стовпів і відстані між ними Джерело ts-zabory.ru

Після попереднього розрахунку опор по периметру натягується мотузка і на місцях майбутніх стовпів вбивають кілки. Розрахунок кількості матеріалів для стовпів та підготовки фундаменту буде залежати від вибору типу фундаменту і способу кладки цегли.

Заливка фундаменту

Найпростішим типом фундаменту є стрічково-стовпчастий. Для його пристрою після розмітки території по її периметру відривається траншея глибиною 30 см і шириною близько 40 див. На місцях стовпів з цегли робляться поглиблення 90 див. Загальна глибина ями для опори вийде 120 см. Для помірної зони така глибина захистить фундамент від промерзання грунту. Це виключить його зміщення і руйнування.

Откопку траншеї можна здійснювати вручну або із застосуванням техніки. Досвідчені майстри рекомендують перший варіант – роботи будуть значно точніше, але тимчасові витрати збільшаться приблизно в 2 рази.

Кладка столбов из кирпича: технология, ошибки, фото, видео

Схема пристрою фундаменту під цегляні стовпи Джерело 1pokirpichu.ru

Траншея армується металевими стрижнями діаметром 14-18 мм. Це додатково збільшить міцність фундаменту і компенсує навантаження при осіданні грунту. На місцях цегляних стовпів встановлюють металеві профілі або труби. Заливка фундаменту починається з поглиблень під стовпи. За допомогою будівельного рівня контролюється вертикальне положення труби або профілю, після заливається вся інша стрічка.

Паркан з цегляними стовпами на стрічковому фундаменті вважається оптимальним варіантом – він поєднує в собі надійність і відносно невеликі тимчасові і фінансові витрати.

Більш надійною, але витратною в плані матеріалів буде конструкція ростверкового фундаменту. Ростверк – це верхня частина фундаменту, яка послідовно скріплює стовпи або палі. Ростверк присутній і в стрічково-стовпчастому фундаменті, але він знаходиться на рівні землі.

Для його пристрою монтують опалубку – 30 см від землі по периметру викопаної траншеї. Проводиться армування як у випадку з стрічковим фундаментом, після нього опалубку заливають бетоном.

Після заливки фундаменту має пройти 2 або 3 тижні для його повного висихання. Потім можна зводити цегляні стовпи для паркану.

Приготування розчину – пропорції і правила

Кладка столбов из кирпича: технология, ошибки, фото, видео

Пропорції для приготування розчину залежно від марки цементу Джерело www.navesfasad.ru

Пісок і цемент – основні складові розчину. Пропорція для змішування стандартна: 1 частина цементу, 5 або 6 частин піску. Останній краще вибирати дрібної фракції. Чим вище марка цементу, тим якісніше вийде розчин. Бажано вибирати не нижче M400. Деякі майстри додають миючий засіб або рідке мило для рук – це забезпечує кращу пластичність розчину.

Для полегшення змішування пісок і цемент спочатку перемішуються в сухому стані і після цього додають воду. Головне, вибрати оптимальне співвідношення – розчин не повинен розпливатися, але і не бути сухим.

Для декоративності розчин додаються спеціальні присадки, які продаються в будівельних магазинах. Наприклад, це може бути проста сажа. Невелика кількість додасть розчину майже чорний колір, що вигідно підкреслить світлий цегла.

Який вибрати цегла

Кладка столбов из кирпича: технология, ошибки, фото, видео

Силікатна цегла різних відтінків Джерело bonostroi.ru

На нашому сайті Ви можете знайти контакти будівельних компаній, які пропонують послугу будівництва і проектування огорож. Безпосередньо поспілкуватися з представниками можна відвідавши виставку будинків «Малоповерхова Країна».

Однією з головних завдань при будівництві забору буде вибір основного матеріалу – цегли. Він повинен не тільки забезпечити надійність і міцність споруди, але і володіти привабливим зовнішнім виглядом. Сучасний ринок пропонує наступні типи цегли:

  • силікатна;

  • керамічний;

  • клінкерна;

  • гіперпресована.

Класичні варіанти – силікатна та керамічна. Перший виготовляється з кварцового піску другий – з глини. Це універсальні варіанти, володіють хорошою міцністю і вологостійкістю. Однією з головних характеристик цегли є кількість циклів заморожування/розморожування. За цим показником глиняна цегла поступається силікатній, який витримує до 60 циклів без втрати експлуатаційних характеристик.

Клінкерна цегла – найміцніший з представлених видів. Проводиться з тугоплавких глин при високій температурі. Витримує 150 циклів заморожування і відтавання. Прекрасні технічні характеристики поєднуються з розмаїттям кольорів і відтінків. Споруди з цього матеріалу при дотриманні всіх технологій зберігають характеристики міцності та естетичні характеристики протягом 100 років. Єдиний мінус – ціна вища, ніж на силікатна та керамічна.

Гіперпресована або лего-цегла. Завдяки обробці великим тиском частинки матеріалу пов’язуються на молекулярному рівні, що забезпечує йому міцність нарівні з клінкерною.

Будь-який з перелічених видів можна використовувати для побудови стовпів з цегли для огорожі. Головним критерієм вибору буде фінансове питання.

Відео опис

Як вибрати якісний цегла для кладки стовпів, дивіться на відео:

Технологія кладки цегляного стовпа

Перед початком кладки під цеглу укладають руберойд чи спеціальну гідроізоляцію. Вона не допустить прямого контакту з водою.

В залежності від ширини цегляного стовпа для забору розрізняють два найпопулярніших способу кладки:

  • в півтора цегли;

  • кладка в дві цеглини.

У першому випадку виходить стовп 380х380 мм, у другому 510х510 мм. Перший варіант більш вигідний по витраті розчину. Опорний профіль для стовпа зазвичай беруть 80х80 мм Це набагато зменшить просвіти між ним і кладкою і зажадає менше розчину для їх заповнення. У другому випадку опора вийде більш міцно і масивною, але потребують заповнення проміжків великою кількістю розчину.

Кладка столбов из кирпича: технология, ошибки, фото, видео

Кладка стовпа в півтора і два цегли Джерело pinterest.com

Цеглини вкладаються згідно зі схемою. За допомогою будівельного рівня контролюється горизонтальна і вертикальна площину. Наступний шар цегли перекриває шви попереднього. Просвіти між залізної опорою і кладкою заповнюються розчином і утрамбовували.

Для отримання ідеально рівних швів застосовують металеві прути круглого або квадратного перерізу діаметром до 10 мм. Такі прути укладаються по периметру першого ряду цеглин з зовнішнього краю. Майданчик заповнюється розчином з деяким запасом до центру. Цегла укладається на пруток однією стороною, а друга вирівнюється за будівельним рівнем. Після заповнення вертикальних швів процедура повторюється з наступним поруч. З попереднього ряду прутки виймаються. Така технологія дозволить контролювати кладку й робити шви акуратними і рівними.

Після того, як були зведені цегляні стовпи на задану висоту на торець встановлюється декоративний ковпак. Різні варіанти можна знайти в магазинах будівельних матеріалів. Ковпак може бути металевим, керамічних або бетонних. Він встановлюється на кладочний розчин. Ковпак захистить стовпи від впливу вологи та опадів.

Відео опис

Технологію кладки стовпів з цегли дивіться на відео:

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про паркан з металопрофілю.

Монтаж огорожі та воріт

На етапі кладки стовпів необхідно визначитися з матеріалом для прольотів. Якщо в якості матеріалів вибираються металеві (профнастил, ковані решітки), а також, якщо вибір ліг дерев’яний паркан з цегляними стовпами, то до опорних стійок стовпів на однаковій висоті приварюються металеві елементи для влаштування горизонтальних перемичок. Для надійного кріплення споруджуються дві перемички.

У тих місцях, де розташовані хвіртки і ворота рекомендується встановлювати три перемички для надійного кріплення стулок, оскільки ці елементи постійно знаходяться під навантаженням і використовуються.

Кладка столбов из кирпича: технология, ошибки, фото, видео

Схема монтажу профнастилу між цегляними стовпами Джерело iw.aviarydecor.com

Альтернативою перерахованих матеріалів буде кладка паркану з цегли між стовпами. Це більш трудомісткий і довгий процес. Кожен наступний ряд необхідно вирівнювати в горизонтальній і вертикальній площині. Фундамент для такого паркану повинен бути міцним, щоб утримати масу цеглин.

Переваги такого виду огорожі – можливість використання різного цегли за кольором і фактурі, що додасть забору привабливий вигляд і індивідуальність.

Фото-приклади парканів з цегляними стовпами

Кладка столбов из кирпича: технология, ошибки, фото, видео

Стовп зі світлого і темного цегли в поєднанні з простою куванням Джерело mebelsobe.ru

Кладка столбов из кирпича: технология, ошибки, фото, видео

Світлий цегла в поєднанні з ажурними кованими воротами виглядає елегантно Джерело pinterest.it

Кладка столбов из кирпича: технология, ошибки, фото, видео

Паркан з цегляних стовпів світлого відтінку і темних дерев’яних планок Джерело aquasd.ru

Кладка столбов из кирпича: технология, ошибки, фото, видео

Поєднання жовтого цегли і темно-коричневого профнастилу – один з найпоширеніших варіантів Джерело mebelsobe.ru

Кладка столбов из кирпича: технология, ошибки, фото, видео

Жовтий цеглу та профнастил зеленого кольору також актуальний варіант Джерело tvoj-zabor.ru

Кладка столбов из кирпича: технология, ошибки, фото, видео

Бюджетний варіант паркану з цегляними стовпами – використання сітки-рабиці Джерело mebelsobe.ru

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте пластиковий паркан.

Висновок

Стовпи з цегли для забору – найбільш поширений і доступний варіант. Різноманіття видів і різні можливості заповнення прольотів допоможуть вибрати найбільш підходящий для конкретного ділянки та дизайну будинку. Правильно влаштований фундамент і якісно виконані кладочні роботи зроблять паркан надійним огородженням, яке прослужить десятки років.

Оцінок 0