Клумби з цегли: функції та різновиди

У статті піде мова про те, які переваги і недоліки мають клумби з цегли, функції і призначення, можливі форми і види створення квітника, використовуючи описуваний витратний матеріал, що за технології застосовуються для створення цегляного обрамлення. Фото і відео готових робіт наочно продемонструють можливості сучасного декору.

Клумбы из кирпича: функции и разновидности

Високі цегляні клумби
Джерело yandex.by

Оформлення клумб – основні функції

При створенні ландшафтного дизайну все підпорядковується обраної стилістики. Відтворити її можна за допомогою використання однакових елементів. Якщо споруджуються клумби з цегли на дачній ділянці, цегла потрібно використовувати і для мощення доріжок, і для створення декоративного городу. За допомогою нього оформляється декоративна водойма або зовнішній контур розподільного колодязя. Таким способом формується ефект цілісності та спільності сприйняття зовнішнього вигляду.

Обрамлення клумб відіграє велику роль у реалізації ландшафтного дизайну. Воно – не просто символічна огорожа. За допомогою нього можна виділяти межі квітника і створювати перешкоду для поширення рослин через розростання кореневої системи. Такий бордюр не зможе захистити посадки від занадто активних домашніх тварин, зате він не дозволить землі з клумби обсипатися.

Клумбы из кирпича: функции и разновидности

Цегляні доріжки і клумби
Джерело skladklinkera.ru

Різні варіанти застосування цегли

Існує велика кількість варіантів оформлення, в яких може використовуватися цегла. Вибір чогось конкретного залежить від кінцевих цілей. Якщо квітник формується за допомогою посадки рослин по колу, потрібно відповідне кругле оформлення. Його можна виконати по-різному: скласти один на одного два яруси кладки і зробити це в площині, а не в об’ємі. Така клумба придбає потім форму замкнутого кільця.

Клумбы из кирпича: функции и разновидности

Плоска цегляна клумба
Джерело pinterest.com

Круглі квітники добре виглядають, коли розташовані строго по центру який-небудь відкритої площадки. Для її прикраси фахівці радять використовувати яскраві і низькі квіти, здатні привертати до себе увагу. Якщо в квітник планується посадити квіткові культури, що ростуть вгору, є сенс зробити піднесений обрамлення. Клумби з високими стінками виглядають дуже ефектно, але вони займають досить багато місця.

Клумба овальної форми, як і цілий квітник, може прикрасити якусь центральну майданчик. Вони часто використовуються для створення екстер’єру у французькому стилі, ідеально підходять для декору невеликих за площею ділянок.

Клумбы из кирпича: функции и разновидности

Підняті квітники, складені з цегли
Джерело pinterest.at

Квітники прямокутної форми допомагають візуально збільшувати площу ділянки. Такий варіант виконання часто використовується для розбивки клумб вздовж будинку або для декорування огорожі. Добре виглядають прямокутні квітники, розбиті уздовж доріжок.

Двоярусні клумби – конструкції, що складаються з двох сегментів. Такий варіант виконання передбачає для здійснення посадок робити вибір в користь різних рослин. На нижньому ярусі будуть добре виглядати почвопокривні квіти, на верхньому поверсі ті рослини, що при цвітінні здатні звисати красивими гронами.

Якщо строга прямокутна форма погано вписується в декор саду, потрібно використовувати клумби-багатокутники. Вони не просто прикрасять прибудинкову територію, вони розіб’ють її на окремі зони і дозволять відокремити місце відпочинку від городу. Зведення багатоярусних клумб з цегли вимагає додаткових витрат: під них треба споруджувати міцний потужний фундамент, глибина якого повинна бути дорівнює сімдесяти сантиметрів.

Клумбы из кирпича: функции и разновидности

Багатоярусні цегляні клумби
Джерело landshaftdizajn.ru

На нашому сайті Ви можете ознайомитися з найпопулярнішими проектами будинків квадратної або прямокутної форми для дачі або постійного проживання — від кращих будівельних компаній з бездоганною репутацією на ринку. Ви можете вибрати будинок без оздоблення фасаду чи з будь-якого сучасного будівельного матеріалу, а також. Виставите цікавлять фільтри, замовте безкоштовний прорахунок проекту, скористайтеся калькулятором онлайн або поспілкуйтеся безпосередньо з представниками відвідавши виставку «Малоповерхова країна».

Основні переваги цегляних квітників

Клумби, зібрані за допомогою цегли, можуть мати різний діаметр і висоту. Вибір конкретного варіанта багато в чому залежить від смакових уподобань і поставлених цілей. Сьогодні на будівельному ринку можна знайти цеглини різного виду, фактури, кольору (від ніжно-жовтого до темно-коричневого і теракотового). Можна експериментувати з розкладкою модулів. Тому можливості декору квітника практично безмежні.

Цегляну кладку можна робити яскравіше за допомогою додаткової обробки. Фахівці, відповідаючи на питання, чим пофарбувати цеглини на клумбі, радять використовувати фасадні фарби. Вони не вигоряють на сонці, мають певний рівень паропроникності, низький рівень вологовбирання і високу зносостійкість.

Будь-яке обрамлення буде виглядати досить красиво. За допомогою нього можна виробляти правильне зонування ділянки. Витратний матеріал має відносно невелику собівартість. Часто цеглу залишаються після будівництва будинку чи господарських будівель. Тоді на купівлю витратного матеріалу вдається помітно заощадити.

Клумбы из кирпича: функции и разновидности

Зонування ділянки за допомогою цегляних клумб
Джерело pinterest.ch

На нашому сайті Ви можете знайти контакти будівельних компаній з повним циклом виробництва, які надають всі основні і супутні послуги, пов’язані з організацією життя поза міста, серед яких проведення ландшафтних робіт: озеленення ділянки, посадка рослин, пристрій водойм, гір, альпинириев, рокаріїв і т. п., а також пристрій зимових садів. Безпосередньо поспілкуватися з представниками можна відвідавши виставку будинків «Малоповерхова Країна».

Цегла – міцний матеріал, він здатний прослужити довгий час, з роками цегляні квітники стають ще більш декоративними. Старіння надає їм ще великий шарм. Зрівнятися з такими технічними характеристиками здатний тільки натуральний камінь. Але його застосування в ландшафтному дизайні обходиться дуже дорого. Цегла – оптимальний вибір для тих, хто воліє проводити грунтовне благоустрій прибудинкової території.

Основні недоліки

Вибираючи цегла для оздоблення квітника, важливо врахувати і недоліки описуваного варіанти виконання. Головний – відсутність мобільності. Клумба з цегли придбає своє постійне місцерозташування. Розібрати її буде проблематично. Для її виготовлення підходить тільки клінкер – матеріал, що виготовляється з високоякісних глин. Вони формуються за допомогою високого тиску, а потім обпалюються в печі під температурою 1200 градусів. У такої цегли дуже низьке вологопоглинання, він не боїться сильних морозів та спеки.

Клумбы из кирпича: функции и разновидности

Стаціонарна клумба як частина загального оформлення двору
Джерело klinkercentrum.cz

Клінкер – самий підходящий матеріал для мощення та для спорудження квіткового оздоблення, але він коштує дорого. Пустотіла цегла має доступну ціну, але термін служби в нього не довгий. Тому перед тим, як починати оформляти ділянку, необхідно зважити всі плюси і мінуси описуваного матеріалу.

Клумбы из кирпича: функции и разновидности

Клінкер для мощення доріжок
Джерело q-house.pl

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про правила створення клумби метелики.

Як зробити клумбу з цегли

Скласти клумбу за допомогою цегляної кладки нескладно. Для цього необхідно придбати основний матеріал та сипучі суміші для приготування сполучного розчину (пісок і цемент). Алгоритм подальших дій гранично простий:

 • Спочатку на землі зробити розмітку, позначити контур майбутнього квітника. Зробити це можна за допомогою вапна або білого піску. Якщо їх немає під рукою, фахівці радять просто кинути на землю яку-небудь яскраву стрічку.

 • Потім по розмітці викопується невелика яма, глибиною до 30 див.

 • На її дні укладається піщана подушка (вона виступить в якості дренажу).

 • Прямо на подушку викладається перший шар цегли.

 • Між собою цеглу з’єднуються піщаноцементним розчином.

 • У бічній частині залишаються невеликі отвори, вони дозволять надлишків вологи виходити назовні. Відсутність такого елементу спровокує освіта ґрунтового кома і призведе до появи процесів гниття.

 • Кілки, вбиті в землю, і волосінь, натягнутий між ними дозволять контролювати правильний рівень кладки.

 • Через п’ять, шість днів після завершення роботи можна клумбу засипати родючий грунт.

 • Перед посадкою її необхідно рясно полити і дати грунту добре осісти.

 • Клумбы из кирпича: функции и разновидности

  Етапи створення цегляної клумби
  Джерело in.pinterest.com

  Рослини висаджуються за заздалегідь складеною схемою, у суворо визначеному порядку. Тільки так можна буде досягти потрібного декоративного ефекту від їх цвітіння. Розмістити стаціонарну клумбу необхідно на добре освітленій ділянці. Постійна наявність тіні негативно позначається на розвитку квіткових культур. Відсутність сонця уповільнює обмінні процеси. Від цього рослини сохнуть і втрачають свій соковитий вигляд.

  Відео опис

  У відео показано компактні клумби, споруджені з цегли:

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про як розбити довгу вузьку клумбу уздовж стіни: основи, принципи, догляд, приклади.

  Узагальнення по темі

  Цегляна обрамлення клумби виготовляється досить просто. Воно обійдеться недешево, але витрати цілком виправдовуються гарним декоративним ефектом. Вибір цегли для оформлення квітників виправданий тоді, коли будинок на ділянці оформлений таким же матеріалом, або коли його оточує масивний паркан.

  Оцінок 0