Коли відбулося забруднення системи стоку у ванній кімнаті, які дії необхідно робити

 
 Когда произошло загрязнение системы стока в ванной комнате, какие действия необходимо предпринимать

Якщо сталося вже таке неприємне явище, яке може відбутися в найбільш непередбачуваний момент, які дії слід зробити, щоб швидше позбутися від проблеми.

Багато фахівці ніколи не радять кидатися в паніку і починати сумувати. У цій ситуації варто чітко знати, що робити і як робити, щоб проблема швидше зникла. У цій статті буде розказано про всі необхідні дії, які потрібно вжити.

Одні з найефективніших способів боротьби з виниклими засорениями

Якщо звертатися акуратно і дбайливо з сантехнічними аксесуарами, то можна досить довго зберігати каналізаційну систему без всяких засмічень. При цьому профілактичні заходи при цьому не завадять.

У тому випадку, коли засмічення у ванній вже утворився, і вже треба щось робити, то слід звернутися у фахівців або проконсультуватися у професіоналів, які знайомі з такими явищами.

Багато хто знає, що волосся потрапляють в каналізаційну систему і там скопляются якимось чином. Це все призводить до засорениям. Також, серйозні засмічення походять від шерсті тварин, таких як кішки і собаки. Багато сміття в каналізаційній системі може бути від одягу. Все це поступово осідає на внутрішніх стінках труб і зменшує прохід відпрацьованої води.

Не варто губитися при виникненні неприємностей. При достатньому інформуванні можна позбутися проблем самостійно. Для цього треба знати:

 • Як правильно діяти таким інструментом, як вантуз;
 • Чітко знати про засоби побутової хімії, що застосовуються для очищення: одні розчиняють жир, інші – волосся;
 • Знати, як правильно застосовувати сантехнічний трос.

Застосування вантуза

Коли засмічується ванна, варто правильно застосувати нескладну конструкцію. Вона складається з ковпака, зробленого з гуми і рукоятки (часто виробляються дерев’яні або пластикові). Це вантуз. Перед його застосуванням – закривають усі переливні отвори.

 
 Когда произошло загрязнение системы стока в ванной комнате, какие действия необходимо предпринимать

Майстри рекомендують:

Таким інструментом відбувається погойдування засмічень. І він дуже корисний у тому випадку, коли засмічення невеликий і знаходиться ближче до сантехнічного аксесуару, такого як ванна або унітаз.

Застосування сантехнічного троса

Три метри троса, призначеного для очищення труб, може зробити багато корисних речей. За допомогою такого пристосування можна подолати досить сильні засмічення.

При роботі з тросом слід мати певні навички. В основному здійснюються обертальні рухи для вкручування вглиб дроти і позбавлення від пробки. Вкручивающие руху робляться для того щоб не пошкодити внутрішні стінки трубопроводу.

З кожним інструментом або пристосуванням потрібен досвід. Буде важче уникнути заклинювання в місцях, де труби згинаються. Це пов’язано з наконечником, який є на кінці. Він може подклинить, але цього уникають рухами вперед-назад. Наконечник відіграє серйозну роль, їм можна легко зачепити пробку і витягнути її.

Застосування хімічних засобів під час профілактичних дій

Щоб не вийшла система каналізації у ванній кімнаті з ладу, певні дії належить робити систематично. Як профілактика – хімічні засоби. Вони непогано діють у важкодоступних місцях.

Як вже відомо, багато забруднення відкладаються на бічних стінках труб. У цьому випадку прекрасно допомагають порошки, гелі і рідини.

 
 Когда произошло загрязнение системы стока в ванной комнате, какие действия необходимо предпринимать

Будівельники рекомендують:

Якщо в майбутньому доведеться вдаватися до допомоги хімії, то перед тим, як все зробити – треба ознайомитись з інструкцією. Це пов’язано з особливістю складів. Одні здатні роз’їдати жир, інші – волосся. В цьому випадку слід розібратися самостійно.

Що стосується дозування і часу, то вони також різні. У більш дешевих засобів, час дії невелике і ефективність не така, як у більш дорогих.

Боротьба з непростими засорами

Промивання труб за допомогою гідродинамічної установки

Якщо все відбувається з використанням установки з високим тиском, то очищення може піти швидше. Вода, яка подається під тиском, руйнує серйозні скупчення жиру волосся або вовни. Також вона руйнує скупчення піску і мулу.

Вимивання відбувається ефективно, так як застосовуються спеціальні насадки. Весь цей процес не вимагає серйозних витрат, але при цьому доведеться наймати майстрів. Або брати напрокат обладнання. Не варто його купувати.

Що стосується самого процесу, то всі дії безпечні. За допомогою такого обладнання стінки залишаються неушкодженими, а цілісність труб не порушується в будь-якому випадку.

Очищення каналізації за допомогою термічного методу

Гаряча вода, яка подається під тиском – це також один з найефективніших способів боротьби з засорами. Саме гаряча вода допоможе при боротьбі з жиром або волоссям.

Паралельно всім діям непогано використовувати хімічні речовини, що руйнують забруднення органічного характеру. При цьому самі комунікації будуть дезінфіковані.

Профілактичні дії проти засмічень

Для того щоб засмічення не зміг заскочити зненацька власників квартир, необхідно регулярно проводити спеціальні заходи, які здатні забезпечити чистоту труб зсередини:

 • Щоб запобігти скупчення жирових залишків, фахівці рекомендують систематично здійснювати промивку за допомогою гарячої води, це робиться протягом 10 хвилин;
 • Захисні решітки та їх застосування. Їх встановлюють у зливні отвори, щоб захистити подальше потрапляння бруду;
 • Відходи типу сміття, ганчір’я, жиру і волосся – серйозно засмічують каналізацію. Про це важливо пам’ятати.

Якщо всі необхідні правила дотримуються, то користуватися ванною можна буде довго. При цьому жодних проблем не виникне. Але не все залишається вічним, при появі засмічень потрібно з ними боротися. Але, якщо жоден із способів не допомагає, слід обов’язково звернутися до фахівців, що мають хороше обладнання і високі практичні знання.

Свіжі матеріали:

 • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
 • Ідеальні мийки з штучного каменю
 • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
 • Як вибрати генератор для дому
 • Правила вибору плитки для кухні