Комірні фланці: особливості і область застосування

 
 Фланцы воротниковые: особенности и область применения

Деталі трубопровідної системи, які використовують для монтажу запірної і регулюючої арматури, називають комірними фланцями. Ці деталі також використовують для монтажу деяких ділянок труб, приєднання різного устаткування, приладів та інших пристроїв. Монтують фланці з допомогою спеціальних пристосувань – воротніков, звідси і назва деталей. Для чого потрібні комірні фланці та в чому їх особливості, далі розглянемо більш докладно.

Де використовують комірні фланці?

Виробляють представлнные на сайті http://lateya.com.ua/ru/katalog/flanec-vorotnikovyy комірні фланці з урахуванням всіх необхідних стандартів ГОСТ, тому деталі відрізняються високою якістю і використовуються в різних галузях.

Комірні фланці необхідні для з’єднання труб, підключення приладів обліку, а також установки різної арматури, що регулює нормальну роботу трубопроводу. Фланці відрізняються діаметром і технічними характеристиками, тому можуть використовуватися в широкому діапазоні температур і тиску.

Деталі можна використовувати для монтажу трубопроводів, призначених як для рідких, так і для газоподібних речовин, з робочим тиском від 0,1 до 20 МПа. Кріплення можуть витримувати різкі перепади температур і використовуються при температурі від -253 до +600 градусів.

Монтаж сучасних трубопроводів протяжністю в декілька кілометрів, які щодня піддаються серйозним навантаженням, без коміркових сланців неможливий. Деталі необхідні для кріплення приладів, які допомагають відслідковувати стан трубопроводу навіть на великій відстані.

Монтують фланці за допомогою спеціального кільця, яке приварюють до трубопроводу. Фланці мають просте пристрій і легко монтуються, забезпечуючи повну герметичність трубопроводу. З допомогою фланців до трубопроводу підключають все необхідне обладнання, щоб відстежувати основні параметри.

Виробництво та різновиди коміркових сланців

Комірні фланці проводять різними способами. Штампують Заготовки, відливають, гнуть і виковують, в залежності від області застосування деталей і необхідних властивостей. Роблять фланці з вуглецевої сталі, якій не страшні корозія і механічні пошкодження. Деталі стійко переносять несприятливі фактори і мають тривалі терміни експлуатації.

Всі комірні фланці мають своє маркування, на якій позначено в яких умовах можуть використовуватися деталі:

  • При температурі від -30 до +300 використовують фланці Ст3сп різних категорій.
  • Фланці 09Г2С і 10Г2 розраховані на температуру від -70 до +350 градусів.
  • Для монтажу в складних умовах з підвищеними температурами до +600 градусів використовують фланці 12Х18Н9 і 10Т.
  • Фланці 10Х17Н13М2 і 3Т витримують температуру від -250 градусів до 600 градусів.

Усього розрізняють 9 видів фланців, які мають різні технічні характеристики і область застосування. Такі фланці відрізняються і стикувальній поверхнею, яка може мати різну форму.

Найчастіше в трубопроводах монтують фланці першої категорії, які вважаються універсальними. Інші моделі мають вузьку специфіку і використовуються тільки якщо умови роботи занадто складні. Їх монтують на небезпечних трубопроводах і ділянках з підвищеним тиском.

Без міцних коміркових фланців сьогодні не обходиться жоден трубопровід. Завдяки відмінним технічним характеристикам і можливість монтажу в складних умовах комірні фланці широко використовуються в промисловості і будівництві. З допомогою таких кріплень можна здійснити монтаж будь-якого обладнання і трубопроводи, зберігши його герметичність.

Свіжі матеріали:

  • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
  • Ідеальні мийки з штучного каменю
  • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
  • Як вибрати генератор для дому
  • Правила вибору плитки для кухні