Корисні статті будівельної тематики: аналітика, поради, допомога з вибором матеріалів.

У 2019 році був прийнятий ряд нововведень в Земельний кодекс РФ, який стосується реєстрації всіх земельних ділянок, які були придбані в період до 2001 року. Також змінилися особливості процедури, які дозволяють отримати свідоцтво про державну реєстрацію права на земельну ділянку. Про спрощену реєстрацію, порядок та оголошення офіційних прав на будинок буде розказано в цій статті.

Полезные статьи строительной тематики: аналитика, советы, помощь с выбором материалов.

Земельна ділянка повинен бути зареєстрований

Спрощена реєстрація

Спрощена реєстрація доступна для всіх ЗУ, які потрапляють під дію дачної амністії. Вона являє собою особливий порядок отримання прав на ділянки, які перебувають у дачному кооперативі або садовому товаристві. Спрощена реєстрація може бути надана слідуючим громадянам:

 • які не мають офіційними документами, які могли б підтверджувати їх права власника на земельний наділ, однак, складаються в одному з вищевказаних спільнот;

 • мають документ, що свідчать про наявність прав власності, однак у свідоцтві не вказано різновид права або іменна приналежність;

 • володіють і користуються ділянкою, однак не мають правовстановлюючих документацією.

Полезные статьи строительной тематики: аналитика, советы, помощь с выбором материалов.

Спрощена реєстрація збереже час і нерви

Згідно з поправками від 2019 року, спрощену реєстрацію можна застосувати до:

 • земельних наділів, які були придбані та оформлені (тобто на них були отримані права власності) до 2001 року;

 • ділянки, на яких побудовані приватні житлові будинки раніше 1990 року;

 • об’єкти індивідуального житлового будівництва, які були зведені на наділах садового і городнього призначення, без відповідної дозвільної документації на будівництво;

 • території, які документально належать до садовим або дачним кооперативам, товариствам, об’єднанням;

 • ділянки, на які є правовстановлюючі документи, оформлені за старим зразком (або вони відсутні зовсім), однак тривалий період користування земельним наділом підтверджується відповідною випискою з погосподарської книги.

Полезные статьи строительной тематики: аналитика, советы, помощь с выбором материалов.

Є свій перелік дільниць, до яких можна застосувати спрощену реєстрацію

На нашому сайті Ви можете ознайомитися з найпопулярнішими в Підмосков’ї ділянками для будівництва заміського будинку. У фільтрах можна виставити бажаний напрям, наявність газу, води, електрики та інших комунікацій.

Спрощене оформлення свідоцтва про реєстрацію права на земельну ділянку має на увазі кілька важливих нюансів:

Перше, що слід відзначити, – можливість безкоштовної приватизації ділянок дачного або садового призначення, які були отримані до 2001 року. Це обумовлено тим, що саме в 2001 році було введено Земельний кодекс РФ, який почав регулювати цей вид відносин. Це означає, що якщо людина до цих пір володіє земельною ділянкою (який він отримав до прийняття ЗК РФ), то він може безкоштовно поставити його на кадастровий облік і зареєструвати своє право на володіння ним.

Така політика має під собою певні підстави. Насамперед, тому що більшість земель, які почали експлуатувати до набрання чинності Земельного кодексу, так і не були поставлені на облік з дійсною інформацією про них. Це означає, що права на власність, які були отримані 20 років тому і раніше, потрібно підтвердити і оновити постановкою на кадастровий облік. В іншому випадку ці землі можуть перейти в державне володіння.

Дізнатися актуальну інформацію про те, поставлений ділянку на кадастровий облік, можна на сайті Росреестра. Приватизацію ЗУ можна здійснити коли зручно, проте спрощений варіант буде доступний тільки до 31.12.2020 року.

Полезные статьи строительной тематики: аналитика, советы, помощь с выбором материалов.

Інформацію про постановку ділянки на кадастровий облік можна дізнатися на сайті Росреестра

Друге, що потрібно знати, – те, що процедура отримання свідоцтва про державну реєстрацію права на земельну ділянку, на якій розміщені житлові об’єкти, побудовані до 1990 року, також буде проводитися за спрощеною схемою, однак, «акція» скінчиться раніше – 1 березня 2020 року.

Також варіант з особливим порядком реєстрації поширюється на ІЖС з висотністю не більше 3 поверхів, які були зведені на дачних, садових або ділянках під ЛПХ, і не передбачають поділу на квартири. В такому випадку оформлення права власності буде ще легше – ніяких особливих процедур проходити не потрібно, достатньо просто письмово повідомити міську адміністрацію.

Відео опис

Про внесення в ЕГРН інформації про межі та реєстрації права на земельну ділянку, який був врахований раніше у відео:

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про те, як оцінити об’єктивно вартість ділянки землі.

Порядок отримання свідоцтва про державну реєстрацію права на земельну ділянку

Щоб отримати відповідне свідоцтво необхідно в МФЦ або Росреестр подати наступний мінімальний набір документів на власність земельної ділянки:

 • заявку на реєстрацію прав власника. Якщо оформляється часткової земельний наділ, то заява подається від імені особи, який уповноважений організувати зустріч всіх учасників часткової власності, або ж від імені безпосереднього власника земельного наділу;

 • схематичне зображення ділянки з визначенням її точних меж. Часто буває, що за фактом площа та межі ділянки відрізняються від тих, які були занесені в кадастровий облік багато років тому. Щоб вирішити спірну ситуацію, знадобиться провести повторне межування території і змінити дані в кадастровій службі. Готовий проект подається на затвердження власникові землі (або групі власників). Якщо точні межі невідомі, у праві на реєстрацію власнику буде відмовлено;

 • акт, який буде підтверджувати відсутність конфліктів і територіальних домагань з приводу меж території між сусідами;

Полезные статьи строительной тематики: аналитика, советы, помощь с выбором материалов.

На руках повинен бути акт підтвердження відсутності конфліктів з сусідами

 • документ, що підтверджує право власності на земельну ділянку. Він може бути старого зразка або у формі довідки з погосподарської книги, акта про видачу землі і іншого. Якщо таких документів на руках немає, то збирається садове співтовариство, яке підтверджує, що заявник є власником зазначеного наділу;

 • якщо наділ знаходиться в частковій власності, знадобиться відповідна угода;

 • в адміністрації міста також буде потрібно запросити документ, що закріплює правовий статус територіального об’єкта;

 • щоб заяву було успішно прийнято, необхідно сплатити держмито, і прикріпити до основного пакету документів на право власності на земельну ділянку квитанцію про успішне перекладі коштів.

З моменту подачі заяви до прийняття остаточного рішення має пройти не більше 14 календарних днів.

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про головні страхи при виборі заміського будинку і ділянки.

Як зареєструвати права на будинок за спрощеною схемою

Спрощена схема оформлення законних прав на будинок передбачає наступне:

 • не потрібно оформляти дозвіл місцевої адміністрації на введення будівлі в експлуатацію;

 • не потрібно запитувати дозвіл на будівництво.

Більшість із старого житлового фонду були зведені без дозволу на забудову території, тому ця амністія не звільняє власників від зайвої бюрократії і фінансових витрат.

Полезные статьи строительной тематики: аналитика, советы, помощь с выбором материалов.

Спрощена реєстрація дозволяє власників будинків обійти зайву бюрократію

Спрощений порядок подачі документів виглядає наступним чином:

 • Заяву про реєстрацію права можна завантажити на сайті Росреестра і подати його в місцеву адміністрацію.

 • До вищезазначеної заяви прикріплюються необхідні документи. Це може бути технічний план будинку або при його відсутності – кадастровий паспорт.

 • При необхідності (якщо є розбіжності в даних кадастрового обліку і фактичними межами) може знадобитися повторне межування території.

 • Після того, як кордони наділу чітко визначені, до заяви додаються документ на право власності земельної ділянки. Про те, які ці документи можуть бути розглянуто у попередньому розділі.

 • Потім необхідно сплатити державне мито і прикріпити квитанцію до заявки. Міська адміністрація сама зобов’язана подати заявку і зібрані документи в Росреестр.

 • Полезные статьи строительной тематики: аналитика, советы, помощь с выбором материалов.

  Якщо не було допущено жодних помилок у документах і вони всі були вчасно здані через 7 днів результат буде на руках

  Через 7 днів прийде результат розгляду заяви власника. У відповіді повинно прийти рішення про те, чи відповідає будівля необхідним параметрам будівництва, і воно може бути розміщено на території земельної ділянки. Одержаний лист і буде спрощеною формою дозволу на будівництво житлового будинку.

  Відео опис

  Ще трохи про реєстрацію права власності на нерухомість у цьому відео:

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про оригінальне рішення проблеми різниці висот, або ремісника від архітектури.

  Ще трохи уваги!

  Держава впевнена, що до 2021 року 98% земель будуть поставлені на кадастровий облік. Яка ваша думка на цей рахунок? Робиться це з метою отримати більше податків і земель у свою власність або ж міра допомоги громадянам?

  Оцінок 0