Кріплення дерев’яних панелей на стіни

Дерево в будинку… Що може бути краще дерев’яної обробки, будь то невеликий куточок в спальні або вітальні, або повністю обшиті деревом стіни по всій квартирі. Існує кілька видів дерев’яних панелей. Про те, як їх кріпити, ми сьогодні і поговоримо.

Крепление деревянных панелей на стены Крепление деревянных панелей на стены Крепление деревянных панелей на стены

Якщо ви вибрали дерев’яну обрешітку, то дотримуйтесь наступних рекомендацій.

Жорсткий спосіб кріплення

 • Розмічаємо основу під каркас.
 • Розраховуємо відстань між вертикальними і горизонтальними рейками. В середньому воно повинно бути 60-70 сантиметрів. Чим товще обробний матеріал, тим більше можуть бути проміжки.
 • Робимо обв’язку з бруса. Якщо детально, то спочатку просвердлюємо отвори в дерев’яному бруску, потім прикладаємо його до стіни і через ці отвори намічаємо місця, куди будемо вкручувати саморізи. Высверливаем дірки трохи більше, ніж саморізи. Заганяємо туди дюбеля, а потім прикручуємо наші рейки.
 • Натягуємо між контурами нитку і дивимося, де і як у нас згинається основу. Нарізали бруски різної товщини, щоб вирівняти стіну (робимо так звану «шабашку» ― підкладка під брус/рейку каркаса), кріпимо так само, як і рейки, саморізами.
 • Каркас готовий, можна зашивати поверхню нашими панелями.

  М’який каркас можна зробити за допомогою скоб для гіпсокартону, однак, це не кращий варіант, так як таке кріплення дуже ненадійно і боїться більш-менш сильних механічних навантажень. Для облицювання стелі цілком підійде, а для стін краще вибрати перший варіант.

  Каркас з металевого профілю, обшивка стіни

 • Спочатку кріпимо рівень, закріплюємо основні деталі. Вставляємо вертикальні напрямні. Монтаж нічим не відрізняється від монтажу дерев’яного каркаса.
 • Встановлюємо кутовий профіль.
 • Монтуємо всі аксесуари – плінтус стельовий і підлогу, кути, завершальний елемент.
 • Крепление деревянных панелей на стены Крепление деревянных панелей на стены

  Тепер розберемося, як обшити стіну дерев’яними панелями.

 • Розраховуємо, скільки панелей нам знадобиться для облицювання стіни. Якщо повне кількість, то приступаємо до монтажу, якщо неповне, то першу і останню панелі обріжемо, щоб вони мали однакову ширину. Так готова стіна буде виглядати завершеною.
 • Установку панелей почнемо від кута. Рухаємося або від прорізу (дверних або віконних) до куті, або від лівого кута до правого. Матеріал зовсім трохи изогнем і вставимо в верхні і нижні напрямні, і в лівий кут до клацання, перевіримо рівнем.
 • Аналогічно поступимо з усіма іншими панелями. Кожен елемент закріплюємо на каркасі і перевіряємо рівнем.
 • Останню панель нічим не кріпимо, вона буде триматися за рахунок попередньої і за рахунок кута.
 • Рада. Останню панель краще зменшити на кілька міліметрів, щоб врахувати температурне розширення.

  Клейовий спосіб

  Актуальний для ідеально рівних поверхонь або для підготовлених підстав, попередньо заштукатуренных, вирівняних і зашпакльованих. У цьому випадку питання, як зробити дерев’яні стінові панелі взагалі не варто. Такі роботи доступні навіть новачкові в ремонті.

  Ми не будемо розглядати способи приведення підстави на відповідний вид, а відразу перейдемо до монтажу наших дерев’яних панелей. Він гранично простий і дозволяє обійтися без складного інструменту. Очищаємо поверхню від пилу, ґрунтуємо, даємо висохнути, наносимо клей і приклеюємо панелі одну за одною, починаючи з кута, кожну наступну монтуємо в паз попередньої.

  Кріплення дерев’яних панелей різних видів мало чим відрізняється від кріплення пластикових. Але тільки дерев’яний матеріал здатний надати вашому дому тепло, затишок і неповторний шарм.