Кращі ідеї благоустрою ділянки заміського приватного будинку + ціни

Благоустрій дачної ділянки є не менш відповідальним етапом, ніж будівництво заміського житла. У цій статті розповідається про ландшафтному проектуванні і видах послуг, пропонованих спеціалізованими компаніями. Вашій увазі пропонується інформація про середньої вартості популярних робіт, включаючи геологічні дослідження ділянки, вирівнювання, озеленення, розробку дренажної системи і освітлення.

Лучшие идеи благоустройства участка загородного частного дома + цены

Комплексний підхід — запорука стильності і практичності Джерело phenixexperts.com

Благоустрій ділянки: початок

Після того, як ви придбали земельний наділ, відбудували будинок і закінчили його обробку, настала черга присадибної території. Далеко не всі господарі приділяють достатньо уваги цього етапу, з-за чого страждає зовнішній вигляд, функціональність і загальна вартість наділу. Деякі власники заміських будинків чітко розуміють, наскільки важливо не тільки обзавестися добротним і красивим житлом, але і помістити його у відповідне оточення.

Якщо ви хочете, щоб процес облагороджування протікав максимально швидко і ефективно, а результатом стала естетична і комфортна для проживання середовище, має сенс звернутися в організацію, чий профіль — благоустрій та озеленення території дачної ділянки. Комплексні послуги зручні з кількох причин:

 • До ваших послуг кваліфіковані працівники з великим досвідом роботи.

 • Профільні компанії мають у своєму розпорядженні усім необхідним обладнанням і самі закуповують потрібні матеріали.

 • Ви укладаєте договір, в якому вказано перелік робіт і прописані терміни їх виконання. Ваша роль зводиться до спостереження за ходом справ.

Лучшие идеи благоустройства участка загородного частного дома + цены

Грамотне оформлення ділянки збільшує його цінність Джерело azowo.ru

2 види благоустрою

Бюджет благоустрою присадибної ділянки — величина завжди індивідуальна; на його розмір впливає на обсяг і складність передбачуваних робіт. Всі роботи з благоустрою здійснюються тільки після зведення капітальних будівель (будинку, гаража, лазні) і прокладання підземних комунікацій. В цілому ландшафтні роботи можуть виконуватися двома способами:

Роботи під ключ

Якщо ви хочете повністю перетворити ділянку та надати йому стильний, завершений вигляд, компанія проведе ретельну підготовку, що складається з декількох етапів і завершується реалізацією задуманого:

 • Планування території. Ділянка буде розбита на зони (житлову, господарську, зону відпочинку і т. д.) з урахуванням способу життя та побажань господарів.

 • Розробка стилю. Господарі вибирають стильовий напрям, а фахівці компанії розробляють деталі з урахуванням особливостей ландшафту і архітектури будинку.

 • Розробка і затвердження проекту.

 • Виконання робіт.

Лучшие идеи благоустройства участка загородного частного дома + цены

Зона відпочинку в саду зі складним рельєфом Джерело th.aviarydecor.com

Роботи без проектування

Не всі господарі прагнуть до повного перетворення дачної території. Оформлення ділянки в популярному ландшафтному стилі (з розробкою проекту, ескізи і багатосторінкової документації) — підхід виправданий, якщо замовник має бажанням, часом і достатнім бюджетом.

Складна і витратна проектування — не єдиний варіант облаштування. Найчастіше власники хочуть, щоб присадибне простір мало красивий і доглянутий вигляд. Щоб виконати ці умови, досить буває просто вирівняти ділянку, а потім висадити рослини, замостити доріжки і засіяти газон перед головним фасадом.

Лучшие идеи благоустройства участка загородного частного дома + цены

Озеленення та мощення — найпоширеніший спосіб благоустрою Джерело ntp-rubus.ru

Роботи з благоустрою: види і розцінки

Компанії, що займаються ландшафтним проектуванням, благоустроєм та озелененням, пропонують широкий спектр робіт. Висока якість їх виконання гарантується досвідом співробітників і дотриманням технологічних вимог. У стандартний перелік входять всі необхідні послуги по перетворенню території.

Підготовчі роботи

Складний ландшафт деяких ділянок (або складність майбутніх робіт) робить необхідним комплексне дослідження наявного простору. Вишукувальні роботи можуть включати топографічну зйомку, аналіз грунту і рівня залягання грунтових вод. Зазвичай геологія ділянки проводиться перед будівництвом (що особливо рекомендується для Московської області з її складними грунтами), але її результати застосовні і на етапі робіт з облаштування дачної ділянки.

Вартість геології не є фіксованою величиною, в кожному конкретному випадку визначається, виходячи з місця розташування та фізичних характеристик ділянки, строків і обсягів робіт, а також наявності архівів попередніх досліджень.

Лучшие идеи благоустройства участка загородного частного дома + цены

Установка для інженерно-геологічних свердловин Джерело geo-group.ru

 • Вартість буріння двох свердловин на глибину до 8 м починається від 22-24 тис. руб.

 • Три свердловини — від 27-29 тис. руб.

 • Чотири свердловини — від 37-39 тис. руб.

Проектування

Ландшафтне проектування замовляється і виконується в різних обсягах; в залежності від набору послуг замовникові пропонується декілька видів пакетів:

 • Пакет «Економ». Благоустрій ділянки включає розробку попереднього ескізу території та генплану; від 1 тис. руб./сотку.

 • «Стандарт». Додатково розробляється дендроплан (карта, на якій нанесено положення існуючих рослин), асортиментна відомість (список рослин для висадки), посадковий і розбивочне креслення. Від 1,5 тис. руб./сотку.

 • «Розширений». Додається схема освітлення та поливу (за необхідності); розробляються ескізи окремих елементів (водойми, квітника, альпійської гірки). Від 2 тис. руб./сотку.

 • «Елітний». Виконується 3-D візуалізація основних видів ділянки, щоб замовник міг оцінити зміни. Від 2,5 тис. руб./сотку. 3-D візуалізація всього проекту (віртуальна прогулянка по саду) обійдеться майбутньому власнику мінімум в 10 тис. руб./шт.

Лучшие идеи благоустройства участка загородного частного дома + цены

Генеральний план ділянки Джерело sr-landshaft.com

Земляні роботи

Одним з основних видів земляних робіт є вирівнювання. Воно проводиться, якщо на ділянці є перепади висот до 20 см або невеликий ухил. Щоб зробити рельєф рівним, використовують оранку. Вирівнювання проводиться наступним чином:

 • Інженер досліджує ділянку. Він обирає спосіб вирівнювання, що підходить для даного наділу найкращим способом; при необхідності уточнює перепади висот (використовуючи нивелирную зйомку). Отримані дані визначать фронт робіт і їх вартість.

 • На вартість впливає площа охоплення і тип грунту. Легким грунтом вважається піщаний чи садовий, а також той, який культивували раніше. Наділи з газонної травою, заболочені, з глинистим грунтом відносять до складних грунтах. Вартість вирівнювання легкого грунту (до 6 соток) починається від 33-36 тис. руб.; складного ґрунту — від 48-51 тис. руб.; благоустрій земельної ділянки проводиться за допомогою культиватора.

 • Якщо перепад висот більше 20 см, рівну поверхню створюють за допомогою планування (перенесення) ґрунту. В такому випадку потрібно додаткового завезення грунту, а оранка і вирівнювання виконуються з використанням трактора та іншої спецтехніки.

Лучшие идеи благоустройства участка загородного частного дома + цены

Планування грунту Джерело stroyportal.ru

На нашому сайті Ви можете знайти контакти будівельних компаній, які пропонують послуги ландшафтних робіт. Безпосередньо поспілкуватися з представниками можна, відвідавши виставку будинків «Малоповерхова Країна».

Озеленення

Затишний присадибна ділянка неможливо уявити без великої кількості зелені. До озеленення відноситься не тільки посадка рослин, але і пристрій квітників, посівного газону, альпійських гірок, укладання рулонного газону. Рослини вирощуються в спеціалізованих розплідниках і підбираються з огляду на особливості ділянки — розташування, освітленість окремих частин, склад грунту. Ландшафтний архітектор оформить територію в обраному стилі, вибравши оптимальне розташування для дерев, декоративних кущів, живоплотів, клумб і газонів.

Ціна популярних варіантів озеленення — посівного і рулонного газону визначається після вимірювання площі ділянки і уточнення складу ґрунту (може знадобитися доставка родючого ґрунту). Вартість посівного газону під ключ має вигляд:

 • На існуючому грунті. Від 120 руб./м2 (на легкому грунті); від 150 руб./м2 (на складному грунті).

 • З родючим грунтом. Від 350 руб./м2 (на легкому грунті); від 380 руб./м2 (на складному грунті).

Лучшие идеи благоустройства участка загородного частного дома + цены

Озеленення на ділянці з перепадом висот Джерело tangydigital.com.au

Рулонний газон — швидке спосіб обзавестися ідеальним «англійським» газоном. Щоб реалізувати мрію, підбирається оптимальний тип рулонного газону; його вартість складається з трьох складових:

 • Ціна рулонного газону. Від 150 руб./м2 (без урахування доставки).

 • Підготовка підстави. Від 40-45 крб./м2.

 • Вартість укладання. Від 60-70 крб./м2.

Комплексне озеленення обійдеться в наступну суму:

 • Озеленення присадибної території заміського будинку. Від 20-25 тис. руб./сотку.

 • Озеленення ділянки на схилі. Від 36-40 тис. руб./сотку.

 • Озеленення маленького ділянки. Від 47-55 тис. руб./сотку.

 • Озеленення преміум-класу. Від 65-70 тис. руб./сотку.

Відео опис

Про укладання рулонного газону в наступному відео:

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про прийоми планування ділянок різної форми.

Гідросистеми

Щоб волога не накопичувалася на ділянці, перетворюючи його в болото, а рослинам діставалося достатньо води, розробляються системи поливу і дренажу. Остаточна вартість встановлення дренажу визначається протяжністю системи (чим довше, тим дешевше) і схемою, складеною на підставі дослідження території. Середні ціни на дренаж під ключ (від 200 м, за 1 пог. м) мають вигляд:

 • Лінійний. Поверхневий (глибиною до 0,5 м) — від 900-950 руб.

 • Лінійний. Глибинний (до 1 м) — від 1450-1490 руб.

 • Кільцевій. До 1 м — від 1450-1490 руб., до 2 м — від 4 тис. руб.

 • Пристінний. До 1 м — від 3 тис. руб., до 2 м — від 4,5 тис. руб.

Автоматичні системи поливу дозволяють отримати квітучий сад і ідеальний газон з мінімальною витратою часу і сил. Автополив володіє важливими перевагами: економить час і воду, залишаючись безпечним навіть при порушенні цілісності. Проектування та монтаж автоматичних систем поливу проводиться в індивідуальному порядку.

Лучшие идеи благоустройства участка загородного частного дома + цены

Система автополиву Джерело pinterest.com

Мощення

Воно виконується на садових доріжках, зонах відпочинку і парковках з використанням класичних і сучасних матеріалів (тротуарної плитки, бруківки, природного каменю). Щоб дізнатися підсумкову вартість, до уваги беруть площа мощення, ціну обраного покриття і спосіб мощення доріжок. Ціна мощення (без урахування вартості матеріалу покриття) має вигляд:

 • Піщане підставу. Від 550-600 руб./м2.

 • Гравійно-піщане підставу. Від 1000-1100 руб./м2.

 • Бетонну основу. Від 1400-1500 руб./м2.

Окремо розраховується вартість бордюрів і ступенів:

 • Установка садового бортового каменю (по прямій): Від 300 руб./ пог. м.

 • Установка садового бортового каменю (по радіусу): Від 450 руб./пог. м.

 • Бордюр з клінкерної цегли: Від 450 руб./ пог. м.

 • Пристрій прямокутних ступенів: вартість 1 пог. м. множиться на коефіцієнт 1,5.

 • Пристрій ступенів по радіусу. Використовується коефіцієнт 2.

Відео опис

Про садовій доріжці з підсвічуванням в наступному відео:

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про вуличне освітлення дачної ділянки.

Вуличне освітлення

Виконується як функціональне, так і декоративне освітлення; нерідко вибирається змішаний варіант, що поєднує практичність першого і естетичну привабливість другого. Облаштування садової ділянки включає продуману систему освітлення, що дає можливість пересуватися по прибудинковій території з настанням сутінків. Ви можете вибрати різні варіанти освітлення доріжок, підсвічування фасаду, дерев і водойми; ціни на монтаж виглядають наступним чином:

 • Складання проекту освітлення. Компанія розробляє ескізний проект і графік робіт, добирає матеріали, розраховує кошторис: від 4,5-5 тис. руб.

 • Монтаж і підключення електрощита: від 5,5-5,9 тис. руб.

 • Монтаж і підключення точки (окремого світильника): від 650-700 руб./шт.

 • Встановлення ліхтаря: 1200-1300 руб./шт. (висота до 1 м), 1500-1700 руб./шт. (висота до 2,3 м).

Лучшие идеи благоустройства участка загородного частного дома + цены

Освітлення у дворі заміського котеджу Джерело houzz.com

Додаткові роботи з благоустрою

За вашим бажанням виконуються наступні види робіт:

 • Установка заборів під ключ.

 • Пристрій вимощення навколо будинку.

 • Пристрій паркувального майданчика.

 • Зведення теплиць і парників.

 • Установка малих архітектурних форм. Територію прикрасять лавки, скульптури, альтанка або критий павільйон

 • Пристрій штучних водойм. На будь-якій ділянці знайдеться місце якщо не ставку або водоспаду, то невеликого фонтану.

 • Будівництво дитячих та спортивних майданчиків.

Відео опис

Про ландшафтних ідеї для вашого саду в наступному відео:

Популярні ландшафтні стилі

Ландшафтний дизайн дозволяє гармонійно об’єднати всі елементи ділянки. На вибір стилю (і вартість робіт) впливають особливості ділянки і архітектура будівель; улюбленими способами оформлення є наступні варіанти:

 • Класичний (традиційний, регулярний стиль. Основа стилю — впорядковані лінії і симетрія форм. У класичному саду ви зустрінете виключно прямолінійні доріжки, дерева з компактною, підстриженою кроною і клумби геометричної форми. В оформленні вітаються натуральні матеріали; в декоруванні альтанок, лавок та садових світильників нерідко використовують ковані елементи.

Лучшие идеи благоустройства участка загородного частного дома + цены

Французький стиль — підстрижені дерева і строга симетрія Джерело openvillage.ru

 • Англійський (пейзажний) стиль. Газони та кущі підстрижені також акуратно, як і в традиційному саду, однак доріжки втрачають прямолінійність, а водойми набувають природну форму. Велика кількість квітів, альтанка і вертикальне озеленення додадуть ділянці романтичний вигляд.

Лучшие идеи благоустройства участка загородного частного дома + цены

Романтика пейзажного стилю Джерело yandex.ru

 • Сільський (етно) стиль. На ділянці висаджуються плодові дерева та декоративні чагарники (черемха, бузок); служить прикрасою плетена огорожа, декоративний колодязь, фігурки тварин. Існують різні напрями стилю: прованс (різноманітні садові скульптури, лаванда і розмарин), кантрі (грядки з овочами і лікарськими рослинами, дерев’яна альтанка і щільне використання простору).

Лучшие идеи благоустройства участка загородного частного дома + цены

Сільський стиль в ландшафтному дизайні Джерело yandex.ru

Лучшие идеи благоустройства участка загородного частного дома + цены

Чарівність провансу Джерело 3dpoolsandlandscape.com

 • Середземноморський стиль. Добре вписується в ділянки зі складним рельєфом, схилами і перепадами висот. Для стилю характерні живоплоти, барвисті клумби та дерева з оригінально підстриженими кронами. Оливкові і апельсинові дерева в нашому кліматі не приживаються; їх з успіхом замінюють вічнозеленої ялиною і ялівцем.

Лучшие идеи благоустройства участка загородного частного дома + цены

Скромна елегантність середземноморського стилю Джерело induced.info

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про вплив присадибної території на вартість будинку.

Висновок

Кожен власник мріє, щоб його ділянка мав привабливий вигляд, був гармонійним і упорядкованим. Успішність робіт з благоустрою залежить від грамотного та систематичного підходу до організації ландшафтних робіт. Профільні будівельні організації допомагають створити комфортне середовище існування для всіх членів сім’ї; в їх арсеналі — професійна підготовка та багаторічний досвід, знайомство з сучасними тенденціями і командна робота. Під час підготовки та реалізації проекту враховується спосіб життя і смаки замовника, а його побажання приймаються до уваги на кожному етапі робіт.

Оцінок 0