Критерії вибору насосів для поливу городу

 
 Критерии выбора насосов для полива огорода

Значно полегшить догляд за городом створення системи поливу, основним елементом якої є насос для подачі води. При виборі такого пристрою необхідно врахувати його конструкцію, потужність, вид резервуара зберігання води.

Типи насосів

Для поливу садово-городніх ділянок використовуються різні види побутових насосів. По своєму пристрою конструкція може бути:

 • відцентрової;
 • моноблочної;
 • вібраційної;
 • вихровий;
 • напірної.

В залежності від місць установки розрізняють розміщуються на суші поверхневі пристрою і занурювальні конструкції, які працюють безпосередньо в резервуарі з водою.

Насоси для різних видів резервуарів

Залежно від резервуару для води, насоси можна умовно розділити на наступні види:

 • Бочкові насоси, призначені для перекачування води з різних ємностей. Здатні подавати воду з глибини не більше 1,2 м. Володіють невисокою вартістю, компактністю і легким вагою до 4 кг. При цьому їх потужності цілком вистачає для поливу городу. Конструкція такого насоса дозволяє кріпити пристрій на бортах ємності і підключати його в мережу. Робота агрегату супроводжується низьким шумом, у ньому існує можливість регулювання напору води.
 • Поверхневі пристрої для подачі води з чистих природних водойм, басейнів чи неглибоких криниць. Відрізняються важким вагою і високою потужністю, оскільки призначені для подачі води з великої глибини до 10 м і перекачування на значні відстані. Встановлюються на поверхні, при цьому під насос варто підкладати гумовий килимок для зниження вібрації і шуму при роботі. Для забору води з резервуара необхідно використовувати спеціальний жорсткий шланг – звичайне виріб може злипнутися і не пропускати необхідний обсяг рідини. Призначені такі насоси тільки для подачі відносно чистої води без твердих частинок і органічного сміття.
 • Дренажні агрегати для перекачування води із забруднених та замулених водойм. Основне призначення таких насосів – викачка рідин з вигрібних ям. Це дозволяє їх використовувати для поливу городів водою з брудних ставків і навіть боліт, де присутні тверді частинки розміром до 3,5 див. Оснащені измельчительным пристроєм агрегати здатні перемелювати дрібні гілки і листя. До недоліків таких насосів відноситься слабкий напір струменів.
 • Занурювальні пристрої, призначені для подачі води з глибоких колодязів і свердловин. Стандартні побутові моделі можуть перекачувати рідину з глибини до 40 м, більш потужні механізми – до 80 м і більше. Зазвичай представляють собою відцентрові або вібраційні конструкції. Перший вид здатний витримати влучення дрібних твердих частинок, другий відрізняється меншою вартістю. Встановлюються агрегати всередині свердловин, що вимагає дотримання певної специфіки. Наприклад, в колодязі відстань від наоса до дна не повинно бути менше 1 м, інакше він буде засмоктувати мул і пісок.
 • Крім типу резервуара при виборі насоса на сайті gardenka.ru для системи поливу слід врахувати його потужність і силу тиску подачі води.

  Приклади розрахунків необхідної потужності насоса і тиску подачі води

  В залежності від погоди, фази розвитку городніх або садових рослин для якісного поливу 1 м2 ділянки в добу потрібно до 6 л води. Відповідно, для обробки площі 100 м2 необхідно 600 л води в добу. Полити весь город бажано протягом години. Тому потужність насоса для обробки 100 м2 повинна бути не менше 0,6 м3 /ч. Беремо цей показник з невеликим запасом, округляємо і отримуємо необхідну потужність в 1 м3 /год. В техпаспорті агрегату вона позначається буквою «Q», при цьому різні виробники можуть використовувати значення в літрах на секунду.

  Показник напору визначається висотою, на яку здатний підняти воду насос. Вказується цей показник в метрах, позначають його буквою «Н». При цьому при перекачуванні води по горизонталі це значення зростає у 10 раз. Наприклад, якщо насос піднімає воду на 10 м, то по поверхні він зможе подати воду на відстань 100 м.

  Для забору води з глибини 12 м і подальшою подачею через шланг довжиною 30 м необхідний напір з розрахунку 12+30/10=15 м. На практиці до цього показника слід приплюсувати 20% від загальної довжини трубопроводу, додати для більшого напору ще 15 м і округлити отримане значення в більшу сторону. Отримаємо необхідний у цьому разі напір насоса в 40 м.

  Свіжі матеріали:

  • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
  • Ідеальні мийки з штучного каменю
  • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
  • Як вибрати генератор для дому
  • Правила вибору плитки для кухні