Купівля лічильника електроенергії – особливості вибору

 
 Покупка счетчика электроэнергии – особенности выбора

Одним з головних умов сучасної продажу електричного струму розподільної компанією споживачам є обов’язковий точний облік її споживання. Саме тому сьогодні в кожному домі, в кожному під’їзді, а також перед входами в квартири, вже не перший десяток років встановлені лічильники. Багато хто з них, особливо це стосується старих індукційних моделей з обертовим колесом, морально і технічно застаріли і потребують заміни на нові електронні варіанти, всередині яких встановлено спеціальний мікроконтролер, який обробляє інформацію з датчиків і ведучий строгий і безпомилковий підрахунок.

Деякі такі рішення мають розширену функціональність, яка, наприклад, може полягати у вимірюванні параметрів вхідного струму, таких як напруга і частота, з перевіркою їх на відповідність встановленим вимогам стандартів. Такі прилади можуть мати інтерфейс для підключення до автоматизованої системи розумного будинку, рідкокристалічний інформаційний дисплей, підсвічування, автономне живлення на випадок відключення електрики, пам’ять для запам’ятовування статистики і багато інші корисні функції. Тим не менш все це – другорядні параметри тому щоб не помилитися з покупкою вимірювального пристрою, в першу чергу слід орієнтуватися на зовсім інші критерії.

Кількість фаз

Наявні сьогодні у продажу в інтернет-магазині Електровоз лічильники електроенергії, згідно загальноприйнято встановленим стандартам, залежно від кількості фаз діляться на два основних типи:

 • Однофазні
 • Трифазні

Вибір конкретного різновиду залежить від особливостей існуючого підведення енергії до будинку, уточнити які можна у електрика або в керуючої компанії. Двофазний струм в нинішніх побутових мережах не використовується.

Сила струму

Даний параметр залежить від того, як багато приладів в квартирі одночасно працює в мережі. При придбанні лічильника слід ретельно підрахувати заплановану регулярне навантаження в оселі, і взяти прилад з солідним запасом, який дозволить йому не вийти з ладу в самий невідповідний момент:

 • Лічильники до 10 А – підходять тільки для дачного будиночка, гаража або однокімнатної квартири з невеликою кількістю приладів низької потужності.
 • Лічильник від 10 до 60 А – оптимальний вибір для невеликого заміського будинку чи квартири, особливо, якщо в ній експлуатується електрична плита.
 • Лічильник від 60 до 100 А – рекомендована модель для великих котеджів, з багатим асортиментом потужної техніки.

Якщо ж ідеться про купівлю приладів обліку енергії для серйозних присадибних господарств або невеликого бізнесу, слід придивитися до варіантів, розрахованим на сумарну силу струму в 120 та більше амперів.

Монтажний розмір

Залежно від настановних габаритів, всі представлені в продажу електричні лічильники можна поділити на дві великі групи:

 • Монтуються на спеціалізовану DIN-рейку в щитку
 • Допускають вільний монтаж на вертикальні настінні поверхні

Перший варіант більш зручний, якщо планується зібрати все електрообладнання на вході в квартиру або будинок в окремому щитку (засіб вимірювання, автоматика вимкнення, різні захисні реле). Другий варіант більш гнучкий в плані того, що не вимагає для своєї установки DIN-рейки.

Вид тарифу

Деякі компанії практикують підключення мешканців до системи обліку з декількома тарифами. Коли електрика в певний нічний час вважається за більш дешевим зниженими розцінками, більш правильним рішенням буде купити замість простого лічильника – багатотарифний, але при цьому варто враховувати, що він буде коштувати дорожче. Перед купівлею такого засобу вимірювання, варто переконатися, що керуюча компанія допускає використання подібних пристроїв.

Свіжі матеріали:

 • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
 • Ідеальні мийки з штучного каменю
 • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
 • Як вибрати генератор для дому
 • Правила вибору плитки для кухні