Ландшафтна архітектура – основні елементи

У статті піде мова про те, що таке ландшафтна архітектура, які інструменти є у неї в арсеналі, яке функціональне призначення кожного з них. Фото і відео наочно продемонструють, як за допомогою природних і будівельних компонентів можна формувати художній образ, відповідний обраної стилістичної концепції.

Ландшафтная архитектура – основные элементы

Ландшафтна архітектура як частина художнього образу всієї ділянки в цілому
Джерело pinterest.cl

Що таке ландшафтна архітектура

Ландшафтна архітектура – це вид просторового мистецтва, що займається перетворенням простору за допомогою грамотної планування території та її озеленення. Основна мета області – об’єднати природні та будівельні компоненти в єдину композицію, яка буде мати художній образ.

При його створенні обов’язково враховуються вимоги зручності і функціональності. Кожен проект розробляється з урахуванням особливості місцевості. Завдання архітектора – обіграти існуючі видові характеристики, врахувати особливості рельєфу, знайти таке візуальне рішення, яке дозволить підкреслити достоїнства ділянки і приховати його недоліки, не порушуючи технічні вимоги та обмеження.

Створення проекту неможливо без аналізу складу ґрунту та її зволоженості. Один з принципів реалізації вже готових проектів – сезонність цвітіння рослин. З ранньої весни до пізньої осені будь облагораживаемый об’єкт повинен мати доглянутий зовнішній вигляд (ошатний і запашний).

Ландшафтная архитектура – основные элементы

Прийом, що допомагає красиво обіграти нерівний рельєф
Джерело www.bostondesignguide.com

В арсеналі сучасної ландшафтної архітектури є багато інструментів, які дозволяють це зробити. Усі їх можна поділити на кілька груп. Фахівці виділяють:

 • Центральні будови, наявні на даній ділянці (це може бути палац, будинок або заміський житловий будинок).

 • Рельєф рівні площини, горбиста місцевість, лісова ділянка, гори, водойми, тераси.

 • Зелені насадження (дерева велетні, чагарники, квіти).

 • Партерні або декоративні газони.

 • Клумби, квітники, рокарії, розетки, миксборты.

 • Архітектурні групи (фонтани).

 • Скульптура.

 • Освітлення.

 • Ландшафтная архитектура – основные элементы

  Фонтани – малі архітектурні форми
  Джерело fotovmire.ru

  Дизайнери, які оформляють ввірену їм територію, можуть використовувати всі групи ландшафтної архітектури або використовувати поєднання окремих видів. У кожного з них – своє призначення. Так, наприклад, архітектура центрального будови визначає стиль ландшафтного озеленення. Якщо у даності є палац у класичному стилі, благоустрій території навколо нього може здійснюватися тільки з урахуванням принципів регулярного парку. Все, що оточує центральне будова має бути природним продовженням його оформлення. Саме таким способом і шикуються всі архітектурно-художні композиції.

  Палацовий стиль можна реалізовувати на рівних великих майданчиках, а якщо рельєф місцевості передбачає наявність великих перепадів висот, вони обігруються за допомогою створення каскадів води, що біжать з фонтану класичного виконання. При необхідності рельєф території здатний змінюватися: ділянку можна розрівнювати або навпаки, створювати додаткові перешкоди у вигляді гірок або насипу. Такі кроки виправдані, якщо того вимагає єдина художня композиція.

  Ландшафтная архитектура – основные элементы

  Каскади води перед палацом приховують різкий перепад висот перед центральною спорудою – палацом
  Джерело www.1zoom.me

  При озелененні вибір рослин здійснюється з урахуванням повної сполучуваності один з одним і з урахуванням природного ґрунтового складу. Композиції з живих рослин можуть бути нескінченно різноманітними, але їх місце розташування, кількість, формування груп враховується ще на етапі проектування. Дизайнер попередньо складає схеми розсадки, формує об’ємні 3-д макети, що дозволяють візуально оцінити майбутній зовнішній вигляд ландшафтного озеленення. Тільки так можна добитися упорядкування та відсутність хауса.

  Живі рослини – той елемент, який допомагає створювати фактуру саду. Її можна створювати за допомогою ярусного озеленення, розбивки мальовничих клумб. Рослини допомагають прикривати непривабливі місця і вигідно підкреслювати достоїнства ділянки. Тому цей атрибут ландшафтної архітектури використовується дуже широко і дуже охоче.

  Ландшафтная архитектура – основные элементы

  Посадка рослин як частина ландшафтної архітектури
  Джерело triip.me

  Зелені галявини

  Газони, сьогодні без них – нікуди. Існує декілька їх різновидів, у кожної – своя декоративна мета.

 • Партерний газон – справжній витвір мистецтва, гарний оксамитово-смарагдовий фон, здатний підкреслити красу оформлення будинку і саду. Він робить його форму більш м’якою, пов’язує між собою окремі його зони, допомагає формувати відчуття цілісності. За партерному газону не ходять ногами, їм милуються з боку.

 • Декоративний газон – більш демократичний варіант озеленення. Він створюється в тому випадку, якщо є бажання сформувати зелену галявину, на якій можна влаштовувати пікніки. Її поверхня стійка до витоптування, декоративний газон не примхливий, за ним набагато простіше доглядати. Виглядає зелений килим теж дуже привабливо,
  тому він активно використовується для озеленення великих паркових територій.

 • Спеціальні газонні покриття – вони використовуються в суворо визначених цілях (для облаштування тінистих кортів, полів для гольфу, для футболу) Є травосуміші, вирощування яких допомагає стримувати розповзання ґрунту зі схилів пагорбів. У таких газонів потужна коренева система.

 • Постійно квітучі ошатні галявини. Мавританський газон схожий на дикий квітковий луг, але його формування перебуває під суворим контролем.

 • Ландшафтная архитектура – основные элементы

  Партерні газони в ландшафтній архітектурі
  Джерело yandex.ru

  На нашому сайті Ви можете ознайомитися з найпопулярнішими 3184 проектами будинків від кращих будівельних компаній з бездоганною репутацією на ринку. Широкий вибір, прийнятна ціна від 51050 рублів, гнучкі умови та гарантія якості дозволяють підібрати підходящий варіант на будь-який бюджет і реалізувати всі побажання клієнта. Безпосередньо поспілкуватися з представниками можна відвідавши виставку будинків «Малоповерхова Країна».

  Водойми

  Велику роль у ландшафтній архітектурі грають водойми. Вони оживляють простір навколо, роблять пейзажі більш різноманітними, складними і цікавими. Подібні складові можна формувати за допомогою ставків та струмків, водоспадів і басейнів з фонтанами, каналів, каскадів і гротів. Додавання вологолюбних рослин або аксесуарів, а також підсвічування допомагає підкреслювати вибране тематичний напрямок.

  Архітектурні групи і скульптури

  До них відносяться окремо збудовані композиції, які поєднуються з іншими елементами ландшафтного дизайну. Альтанки, перголи, арки, штучно створені руїни, постаменти – будь-які малі групи повинні бути зовні привабливими. Їхнє обладнання має бути виправдано з точки зору обраного стилю.

  Ландшафтная архитектура – основные элементы

  Руїни, як частина художнього озеленення
  Джерело arxip.com

  На нашому сайті Ви можете знайти контакти будівельних компаній, які надають кредит на будівництво і супутні послуги, серед яких проведення ландшафтних робіт: озеленення ділянки, посадка рослин, пристрій водойм, гір, альпинириев, рокаріїв і т. п. Безпосередньо поспілкуватися з представниками можна відвідавши виставку будинків «Малоповерхова Країна».

  Садова скульптура може бути представлена кумедними фігурками гномів і тварин, сонячним годинником, складеними з каменю, античними статуями, маленькими стилізованими будиночками і ліхтарями. Навіть в самому скромному своєму втіленні вона незмінно стає вінчають акцентом. За допомогою неї яскраво розкривається стиль створюваної ландшафтної композиції, формується її глибина, настрій. Завдяки застосуванню садової скульптури з’являється смислова наповненість, оформлення стає ексклюзивним.

  Для зручності вибору і запобігання появи найпоширеніших помилок вся садова архітектура була поділена на три категорії:

  Перша – антична. До неї відноситься все, що пов’язано з давньоримським мистецтвом (статуї богинь і атлетів, амури, амфори, кам’яні чаші). Такі елементи найбільше підходять для створення симетричних садів регулярного стилю.

  Ландшафтная архитектура – основные элементы

  Антична садова архітектура
  Джерело pinterest.com

  Друга – з вираженим національним характером (східна, європейська, китайська, японська скульптура). Предмети легко ідентифікуються з першого погляду. Кам’яні леви неодмінно підказують, що перед нами пейзажний англійський сад, мініатюрні млини відсилають нас до оформлення голландських садів, статуї Будди і чайні будиночки – невід’ємна частина азіатських стилів.

  Третя – пасторальні скульптури. Вони як не можна краще підходять для оформлення садів з нальотом кантрі, куточків романтичного забавного і зворушливого саду. Якщо милування скульптурою змушує посміхнутися або сумувати, її сміливо можна віднести до описуваної різновиди. Вона – кращий оптимістичний акцент, здатний сформувати потрібний настрій.

  Для виготовлення скульптур можуть використовуватися найрізноманітніші матеріали: бетон, гіпс, дерево, натуральний або штучний камінь. Вибір чогось конкретного здійснюється з урахуванням заданої архітектурної композиції.

  Відео опис

  У відео показано, наскільки різноманітною може бути садова скульптура, як широко вона використовується в ландшафтній архітектурі:

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про те, що характерно для регулярного стилю в ландшафтному дизайні.

  Світ

  Ще одна важлива складова, без якої в сучасному світі ландшафтна архітектура ніяк не може обійтися. Він допомагає розставляти акценти на найкрасивіших зонах, на самих незвичайних елементах, візуально збільшувати розміри архітектурного оформлення ділянки, робити його казково красивим, таємничим, а іноді непристойно феєричним. Для створення подібних ефектів використовуються ліхтарі, світлодіодна підсвітка, прожектори і окремі світильники.

  Ландшафтная архитектура – основные элементы

  Підсвічування в ландшафтній архітектурі
  Джерело pinterest.com

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про загальні принципи ландшафтних робіт на дачних ділянках.

  Узагальнення по темі

  Поєднання всіх перелічених складових допомагає дизайнерам і архітекторам створювати унікальні садово-паркові об’єкти, які в подальшому стають окрасою та візитною карткою якого-небудь міста. Використовуючи окремі елементи, можна прикрашати сади приватних присадибних ділянок і милуватися красою художніх композицій.

  Оцінок 0