Ландшафтне проектування ділянки: розробка ландшафтного дизайн-проекту, приклади, фото, ціни в Москві

Кілька попередніх поколінь власників приватних будинків вимушено розглядали присадибну територію як основне джерело продуктів і зимових запасів. Такий утилітарний підхід пояснював зовнішній вигляд ділянки, влаштованої за принципом зразкового колгоспного господарства. Там, де більшу частину часу проводили в праці, місцем відпочинку вважалася майданчик біля мангала і дитячі гойдалки на гілці дерева.

Пізніше вирощування овочів і ягід в промислових масштабах втратило сенс. На перший план вийшло прагнення облагородити землю навколо будинку, зробити ділянку місцем, де хочеться відпочити і насолодитися радує око обстановкою. Ландшафтне проектування ділянки допоможе провести перепланування (якщо ділянці багато років) або запропонує оригінальний варіант пристрою свіжопридбаний земельного наділу з урахуванням особливостей ландшафту і ваших побажань.

Ландшафтное проектирование участка: разработка ландшафтного дизайн-проекта, примеры, фото, цены в Москве

Гармонія і краса ландшафтного дизайну Джерело houzz.ru

Що таке ландшафтне проектування ділянки; завдання і мета проекту

Завданням ландшафтного проектування є створення комфортної зони проживання, максимально відповідає смакам і способу життя господарів. Ландшафтне проектування допоможе раціонально перетворити територію ділянки, грамотно розподілити зони будівель, відпочинку та зелені зони.

Щоб створити гармонійний ландшафтний дизайн, потрібен не тільки відмінний смак, але і спеціальні знання, підтримані досвідом. Робота починається з визначення стильової концепції ландшафту. Щоб дизайн проект ділянки був якісним, а значить, оптимально використовують грошові кошти, сили, матеріали і час, ретельно вивчаються особливості території.

Ландшафтний проект ділянки є результатом складної багатоетапної роботи; він може дати наочне уявлення про остаточному вигляді присадибної території.

Важливі характеристики ділянки

Фізичні характеристики ділянки можуть вплинути на остаточний вигляд проекту. Крім площі і особливостей рельєфу до них відносять:

 • геологічні, гідрогеологічні, сейсмологічні особливості;

 • наявність інженерних комунікацій і відстань до них;

 • дороги і під’їзні шляхи;

 • охорона території.

Ландшафтное проектирование участка: разработка ландшафтного дизайн-проекта, примеры, фото, цены в Москве

Ландшафтний проект враховує особливості рельєфу місцевості Джерело pinterest.ie

Етапи проектування і складові ландшафтного проекту земельної ділянки

Перш, ніж навколишня будинок територія буде радувати око власників, проектування ділянки втілюється на папері. До його складу входить обов’язкова частина — пакет проектної документації, що закріплює якість виконання роботи, і індивідуальна частина, що залежить від обустраиваемого ділянки. Під час роботи над проектом організація керується існуючими зводом правил по проектуванню і будівництву (СП 11-106-97 і СНиП 30-02-97).

Проектування дачної ділянки включає кілька етапів.

Етап 1. Запит власника

Господар ділянки, що задумав грамотно і стильно облаштувати територію, зв’язується з компанією, що надає послуги ландшафтного проектування. Це можна зробити як по телефону, так і через електронну пошту, сайт або відвідавши офіс. Співробітники нададуть інформацію про склад проекту та орієнтовної вартості різних варіантів. Як правило, така консультація безкоштовна. На даному етапі оформлюється замовлення на ландшафтне проектування.

Етап 2. Передпроектні роботи, топографічна зйомка

Після того, як замовлення отримано, фахівці вивчають географічні характеристики садиби та навколишньої території. Під час першого виїзду проводяться заміри ділянки і детальна фотозйомка, вивчаються особливості рельєфу.

Ландшафтное проектирование участка: разработка ландшафтного дизайн-проекта, примеры, фото, цены в Москве

Комфортна зона відпочинку — важлива частина ландшафтного проекту Джерело pinterest.ru

Ландшафтного архітектора цікавить безліч параметрів:

 • Територія, що прилягає до ділянки. Сюди входять прилеглі зелені зони (лісові масиви і насадження), під’їзні дороги, інженерні комунікації, водойми.

 • Потенційні джерела шуму (залізниця, автотраса).

 • Територія ділянки. Це склад грунту, глибина грунтових вод, дерева та інша рослинність, троянда вітрів.

 • Споруди. Враховується архітектурний стиль будівель, розташування вікон і дверей.

Роза вітрів — графічне позначення напрямків пануючих або переважаючих вітрів. Показує, звідки повітряні маси найчастіше притікає в дану місцевість.

Етап 3. Передпроектний аналіз

На підставі практично одержаних даних проводиться передпроектний аналіз:

 • Аналіз насаджень. Якщо на ділянці присутні дерева і чагарники, визначається їх стан.

 • Аналіз освітленості. Допомагає виявити загальний світловий режим, тіньові і сонячні ділянки садиби.

 • Визначення зон заборони посадок. На них впливають приховані інженерні комунікації (водопровід, газ, кабель зв’язку або силовий кабель).

Топографічний план та його аналіз стануть основою для складання ескізів. У цей момент власник укладає договір з фірмою-підрядником.

Ландшафтное проектирование участка: разработка ландшафтного дизайн-проекта, примеры, фото, цены в Москве

Фрагмент ландшафтного проекту Джерело artstory-studio.ru

На нашому сайті Ви можете знайти контакти будівельних компаній, які пропонують послугу проектування ландшафтного дизайну. Безпосередньо поспілкуватися з представниками можна відвідавши виставку будинків «Малоповерхова Країна».

Етап 4. Ескізний проект

Визначення майбутнього дизайну проходить у співпраці ландшафтного архітектора і замовника. Спеціаліст, з’ясувавши побажання власника та враховуючи особливості ландшафту, визначає найбільш привабливі місця, організовуючи таким способом структуру території. Робляться кілька набросочных планів і ескізів дизайну ділянки з різними стильовими концепціями. Перед кінцевим ескізом уточнюються уподобання замовника:

 • Стиль саду, що включає вибір дерев, трав, квітів і деталей прикраси.

 • Розподіл функціональних зон.

 • Можливість майбутніх змін (додавання гаража або лазні).

 • Необхідність освітлення та поливу ділянки.

Кінцевий ескіз включає 2 типу документів:

 • План функціонального зонування. Показує місце розташування зони відпочинку, зони барбекю, дитячого (ігровий) і садових зон.

Відео опис

3D-візуалізація денлроплана ділянки (10 соток) на відео:

Концептуальний план. Описує ідею проекту, часто супроводжується 3D-презентацією, що дозволяє побачити майбутній ландшафт та зробити віртуальну прогулянку по саду.

Ландшафтное проектирование участка: разработка ландшафтного дизайн-проекта, примеры, фото, цены в Москве

Генеральний план — це підсумковий документ ландшафтного проекту Джерело seattlehelpers.org

Етап 5. Генеральний план

На підставі обраного і затвердженого ескізу розробляється генеральний план озеленення та благоустрою ділянки, який містить:

 • Дендрологічний план ( включає асортиментну відомість), де перераховані рослини, заплановані на посадку. Вказується розмір дорослих рослин для виключення проблем з освітленням ділянки.

 • План озеленення (разбивочно-посадковий). Будується в масштабі із зазначенням будівель і огорож, до яких здійснюється приєднання.

 • План благоустрою (розбивочне креслення). Уточнюється форма зон, садових майданчиків і доріжок; тип їх мощення. Зазначається схема будівель і системи мощення (у масштабі 1:100 або 1:200) з усіма розмірами.

 • Схему вертикального планування. Необхідна, якщо ділянка розташована на нерівній поверхні (на схилі). Схема береться за основу при виконанні земляних робіт (наприклад, при влаштуванні терас); на ній вказується перепад висот.

 • Схему освітлення. Ліхтарики уздовж доріжок і затишно освітлена альтанка — це не тільки красиво, але і практично в темний час доби.

Ландшафтное проектирование участка: разработка ландшафтного дизайн-проекта, примеры, фото, цены в Москве

Садове освітлення — важливий елемент ландшафту Джерело lewis-aquatech.com

 • Проект автоматичного поливу. Грамотна установка дощувателів — копітка робота, робить проект дорожчим. Але в багатьох випадках полив необхідний для підтримки саду.

 • Попередній кошторис на роботи та матеріали.

 • Пояснювальну записку до проекту.

В цілому розробка концепції дизайн-проекту і робочого ландшафтного проекту займає 30-45 робочих днів.

Ціни дизайнерів коливаються від 4-5 тис. руб. /сотку (економ-варіант) до 18-30 тис. руб. /сотку. Вартість проекту компанії може починатися від 150 тис. руб. (для ділянки площею 15-50 соток) і від 250-380 тис. руб. (для ділянки площею 50-100 соток).

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про ландшафтний дизайн перед будинком.

Основні зони дачної ділянки

До основним функціональним зонам ставляться:

 • Партерна зона. Зона перед головним фасадом або входом.

 • Зона загального відпочинку. У неї входять відкриті галявини і газони, майданчики, альтанки, де може зібратися вся родина.

 • Міні-зона відпочинку. Невеликі, приховані від сторонніх очей простору з садової меблями.

 • Ігрова зона. Влаштовується для самих маленьких.

Ландшафтное проектирование участка: разработка ландшафтного дизайн-проекта, примеры, фото, цены в Москве

Затишна ігрова зона для самих маленьких Джерело tavernierspa.com

 • Спортивна зона. Може містити як ігровий майданчик, тенісний корт), так і тренажери, приховані під навісом. Деякі об’єкти (наприклад, басейн) можуть змінювати своє призначення, перетворюючись на оригінальне місце прийому гостей.

 • Садова зона. Сюди включаються не тільки плодові дерева і грядки, але і теплиці, і оранжерея.

 • Природна зона. Ділянку, що імітує фрагмент лісу або лугу, часто з водоймою.

 • Господарська зона.

Правильне зонування території дачної ділянки

Щоб правильно розподілити територію ділянки і зробити кожну зону зручною і функціональною, ландшафтному архітекторові слід виходити з побажань власників.

За основу зонування береться фактор використання. Якщо передбачається вирощування садових культур, то для господарської та садових зон відводиться 80-85% корисної площі. Якщо садиба стане переважно місцем, де господарі планують регулярно приймати гостей, то на облаштування комфортної зони відпочинку виділяють 20-25% площі ділянки.

Ландшафтное проектирование участка: разработка ландшафтного дизайн-проекта, примеры, фото, цены в Москве

Місце, де приємно зібратися всією родиною і прийняти гостей Джерело paradiserestored.com

Дизайн-проект ділянки включає деталі озеленення та благоустрою, які допоможуть підкреслити красу і гідності кожної зони:

 • живі огорожі, газони, декоративні рішення з квітів і чагарників, квітники;

 • ставки, фонтани і струмки;

 • доріжки;

 • декоративні огорожі, садові сходи і підпірні стінки (особливо на ділянках зі складним рельєфом), камін.

Ефектним доповненням вважаються малі архітектурні форми (Мафи):

 • паркова скульптура;

 • альтанки, навіси і трельяжі;

 • декоративні містки і стінки;

 • садово-паркова меблі;

 • світильники і ліхтарі.

Аналіз існуючих стилів в організації парків і садів на присадибних територіях

Традиційно всі стилі в ландшафтному дизайні можна віднести до одного з напрямів — регулярному або пейзажному.

Ландшафтное проектирование участка: разработка ландшафтного дизайн-проекта, примеры, фото, цены в Москве

Велична гармонія англійського ландшафтного дизайну Джерело eltctricon.ru

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про приклади ландшафтного дизайну на 15 сотках.

Батьківщиною пейзажного стилю є Англія, хоча до нього відносяться, наприклад, і японські сади. Пейзажний стиль дозволяє планувати розміщення рослин за плавним, близьким до природних лініях. Можна обігравати поєднання форми, кольору і розміру квітів і листя, причому симетрія не вітається. Стиль вітає деяке змішання зон. Оригінального ефекту можна домогтися, висаджуючи овочі і пряні трави серед плодових дерев, а ягоди і лікарські рослини — на парадних галявині. Таким чином, під город не виділяється площа, що актуально для невеликих ділянок.

Регулярна (геометрична) планування виникла у Франції, близько трьох сторіч тому. Вона спирається на функціональне зонування присадибної ділянки; таке композиційне рішення затребуване досі. Щоб організувати ландшафт ділянки в регулярному стилі, необхідно дотримати деякі принципи:

 • бажаний ділянку з рівним рельєфом;

 • кращі геометричні форми — осьова планування і симетрія;

 • доріжки — прямі, вимощені гравієм або натуральним каменем;

 • симетричні акценти (фонтан, скульптури, рослини).

Варіанти планування дачних ділянок

Розглянемо різні приклади ландшафтного дизайну відповідно стилям.

Ландшафтное проектирование участка: разработка ландшафтного дизайн-проекта, примеры, фото, цены в Москве

Фрагмент ландшафтного дизайну дачної ділянки 6 соток Джерело pt.decorexpro.com

Ландшафтное проектирование участка: разработка ландшафтного дизайн-проекта, примеры, фото, цены в Москве

На скромному задньому дворі розмістилося кілька зон Джерело sad-dizain.ru

Ландшафтное проектирование участка: разработка ландшафтного дизайн-проекта, примеры, фото, цены в Москве

Ландшафтний сад на присадибній ділянці (15 соток) Джерело tr.aviarydecor.com

Ландшафтное проектирование участка: разработка ландшафтного дизайн-проекта, примеры, фото, цены в Москве

Варіант ландшафтного рішення з урахуванням місцевих умов Джерело tl.decoratex.biz

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про чотири стихії в ландшафтному дизайні.

Висновок

Інтуїтивно кожен власник розуміє, яким він хоче бачити свою присадибну ділянку. Безумовно, розташування зони відпочинку і грядок можна спланувати самостійно, не витрачаючись на проект ландшафтного дизайну. Але мало хто з господарів знає особливості місцевості, ґрунту і ґрунтових вод, що розбирається в тонкощах поливу і дренажу. Не беручи до уваги дрібні деталі, через пару-трійку сезонів можна отримати загубленный сад і доріжки, вкриті мінеральних осадом.

Досвідчені фахівці допоможуть облаштувати дачну ділянку, зробити навколишнє будинок територію улюбленим місцем для життя та відпочинку. Результат такої роботи буде радувати домочадців довгі роки.

Оцінок 0