Ландшафтне проектування ділянки: зонування і планування + фото та схеми

При проектуванні ландшафтного дизайну, план оформлення прибудинкової території складається чи не в першу чергу. У статті розповідається, як саме складається план ландшафту, з яких елементів він складається. Прочитавши статтю, Ви дізнаєтеся про основи зонування території і побачите наочні приклади вдалих рішень.

Ландшафтное проектирование участка: зонирование и планировка + фото и схемы

При грамотному зонуванні, елементи ландшафту не заважають, а доповнюють один одного
Джерело rosrealt.ru

Характеристики ділянки

Ландшафтне проектування – це комплекс заходів щодо оформлення обраної території.

Займаючись ландшафтним проектуванням і створенням дизайн-проекту ділянки, необхідно звертати увагу на його головні характеристики:

 • Рельєф. Не секрет, що рельєф на кожній ділянці буває різним. Деякі будинки розташовується біля яру, інші – біля пагорба. При складанні ландшафтного дизайну важливо вивчити розташування оформлюваної зони.

 • Форма землі також не буває повністю ідентичною. Є кілька варіантів: прямокутна, г-подібна, трапецієвидна або трикутна.

 • Грунт – це ще один дуже важливий критерій, який впливає на створення красивої прибудинкової території. Якщо на ділянці розташований родючий чорнозем, то в цьому місці вийде посадити практично будь-яке дерево чи рослину – вибір залежить виключно від господарів. Але в тому випадку, якщо грунт бідна, то потрібно більш винахідливого шукати ті рослини, які будуть без проблем рости на території. Також є варіант використовувати засипку родючим грунтом, щоб вирішити проблему.

Ландшафтное проектирование участка: зонирование и планировка + фото и схемы

Хороший проект ландшафтного дизайну обов’язково буде враховувати, яка грунт на ділянці
Джерело vitocontrol.com

 • Наявність ґрунтових вод. Якщо така неприємність спостерігається на облаштовуємо території, необхідно подбати про дренажній системі, яка прописується в плані ландшафтного дизайну.

Звернувши увагу на вищевказані характеристики, з’явиться хороший шанс правильно створити дизайн, враховуючи переваги своєї ділянки. Також вивчивши ці нюанси, є шанс приховувати недоліки.

Також особливу увагу потрібно приділяти сторонам світла, коли вибирається місце для будівництва житлових і господарських приміщень.

На нашому сайті Ви можете знайти контакти будівельних компаній, які пропонують послугу розробки і реалізації планів ландшафтного дизайну для заміських будинків. Безпосередньо поспілкуватися з представниками можна відвідавши виставку будинків «Малоповерхова Країна».

Головні зони

У більшості випадків територія поділяється на 4 зони при складанні ландшафтного дизайну (генплан):

 • Житлова, де зводяться різні прибудови (майстерня), а також основний будинок і гараж.

 • Місце для саду та городу. Складаючи план ландшафтного дизайну, необхідно правильно підібрати місце для розміщення грядок, де будуть вирощуватися овочі, фрукти, і інші рослини. Потрібно планувати ділянку так, щоб кожній рослині відводилося своє місце під сонцем. Також важливо подбати, щоб дерева розташовувалися на певній відстані (залежно від сорту) один від одного, щоб було достатньо місця для росту без перешкод.

Ландшафтное проектирование участка: зонирование и планировка + фото и схемы

Навіть на невеликій площі можна розмістити город і садок
Джерело hi.decoratex.biz

 • Місце для проведення відпочинку з сім’єю. Для цієї мети використовують найбільш віддалений ділянку землі, який прихований від сусідів. Зону для відпочинку часто також штучно приховують, посадивши навколо в’юнкі рослини.

 • Господарська частина. Це зона для побудови сараїв, курників або інших подібних приміщень. Важливо подбати про те, щоб господарські споруди розташовувалися в протилежній зоні від місця для проведення відпочинку.

Неважливо, який розмір має ділянку. План необхідно складати залежно від наявних характеристик, а також побажань сім’ї.

Планування на ділянці 6 соток

Території в 6 соток достатньо, щоб побудувати на ній гарний будинок, розмістити всередині ділянки сад і город, а також сформувати зону для проведення дозвілля. При бажанні ще можна знайти місце для створення невеликого ставка. Але в першу чергу слід створити хороший ландшафтний план.

6 соток означає 600 квадратних метрів. Це не найбільші розміри території, а тому слід уважно поставитися до планування, адже розмістити все, що душі завгодно не вийде. Перед складанням дизайну, потрібно точно сформулювати ідею майбутньої споруди, подумки уявити все, що хочеться бачити на своїй території.

Ландшафтное проектирование участка: зонирование и планировка + фото и схемы

Хороший проект можна скласти і для маленької ділянки
Джерело ms.aviarydecor.com

На нашому сайті Ви можете ознайомитися з найпопулярнішими в Підмосков’ї ділянками для будівництва заміського будинку. У фільтрах можна виставити бажаний напрям, наявність газу, води, електрики та інших комунікацій.

Одні люди бажають побудувати будинок і зробити зону для відпочинку, наприклад, облаштувати зону барбекю. Решта простір «застеляється» газоном. Іншим обов’язково потрібен великий город і сад, щоб вирощувати продукти. У двох випадках бажано вибирати геометричний стиль заповнення території, де все буде мати геометричну форму. Таким чином, вийде раціонально розподілити простір і грамотно заповнити кожну частину ділянки.

Важливо відзначити, що головна частина – житловий будинок. Його варто розташовувати в тому місці, де тінь від нього буде відкидатися слабкіше всього на іншу територію. Бажано встановлювати будівництво в північній частині. В такому випадку будинок буде грати роль додаткового захисту для посадок від сильних вітрів.

У протилежній стороні розміщуються господарські будівлі – сарай або гараж. Але є нюанс: створюючи ландшафтний дизайн ділянки, не варто займати територію гаражем, оскільки автомобіль може зіпсувати посадки при русі всередину.

Якщо є бажання влаштувати спеціальну зону для шашликів, необхідно дізнатися точний напрям вітрів у районі. Мангал міститься з навітряного боку, щоб дим від вогню не йшов у бік житлової споруди.

Ландшафтное проектирование участка: зонирование и планировка + фото и схемы

Хороша піч-барбекю – бажаний атрибут комфортного відпочинку
Джерело areanow.eu

Основні правила облаштування

 • На ділянці в 6 соток немає необхідності встановлювати різні паркани, оскільки створиться відчуття замкнутого простору. Але якщо без огороджень не обійтися, слід використовувати не дошки, а живі огорожі.

 • Щоб простір здавалося максимально відкритим, потрібно використовувати зони, які обрамляються ліанами, але не дошками.

 • Не варто використовувати рядові посадки – дерева найкраще помістити по всій площі на відстані один від одного.

 • Щоб візуально розширити простір, потрібно створити гарний газон, обрамований декоративними рослинами. Бажано стелити газон біля самого будинку або по центру двору.

 • Чіткі геометричні доріжки не рекомендується використовувати на невеликих ділянках. Бажано використовувати плавні стежки – так погляд буде переходити по дугоподібної території, візуально розширюючи простір.

 • Не варто використовувати стандартні варіанти городу. Клумби бажано встановлювати у вигляді кола. Це дуже красиво, оригінально і незвично.

 • Відео опис

  Наочно про правила ландшафтного дизайну, дивіться у відеоролику:

  Рекомендації для будь-яких типів території

  Складаючи план території, слід враховувати певні відстані:

 • Між будівлею і вулицею має становити 5 метрів або трохи більше.

 • Між сусідськими будівлями і вікнами житлового будинку – 4-6 м.

 • Між житловим будинком і господарськими будівлями – 1-5 м.

 • Між двома житловими будівлями 6-15 м.

 • Ці правила небажано порушувати, оскільки це не тільки хороша ергономіка всієї ділянки, але і вимоги пожежної безпеки.

  Ландшафтное проектирование участка: зонирование и планировка + фото и схемы

  Відстані між будівлями враховуються при складанні плану
  Джерело beton-stroyka.ru

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про планування дачної ділянки.

  Ділянку в 10-15 соток

  10 соток – це гарний простір для творчості, оскільки можна розвернутися зі своїми ідеями і реалізувати велику кількість бажань при проведенні ландшафтних робіт. Проектування ділянки в 10-15 соток не сильно відрізняється від вищеописаної зони. Лише деякі зміни – зона для відпочинку може бути розширена, є можливість встановити альтанку або лазню, зробити довгий газон.

  Коли площа становить більше 10 соток, можна передбачити додаткові об’єкти у вигляді літньої кухні, теплиці або будиночка для гостей. Коли ділянка дорівнює 15 соток, то з’являється варіант використовувати різні стилі для оформлення, забезпечити сад галявинами, водоймами.

  Ландшафтное проектирование участка: зонирование и планировка + фото и схемы

  Водоймище на ділянці – це завжди красиво і ефектно
  Джерело pinterest.nz

  Практичні поради:

 • Щоб не було відчуття тісноти, не варто встановлювати паркани, розташовані вертикально. Бажано використовувати живопліт або огорожі у вигляді чагарників або витких рослин, які розташовуються на спеціальних вертикальних опорах. Можна подумати, що для великих територій немає сенсу дбати про візуальне розширення простору, але цю тему актуальна завжди.

 • Небажано засаджувати великими рослинами центр території – це закриє огляд на решту ділянки з житлового будинку.

 • Кожен кут території бажано засадити вертикальними клумбами або високими чагарниками, які допоможуть візуально розширити простір.

 • При озелененні ділянки рекомендують використовувати дугоподібні або круглі форми.

 • Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про планування ділянки 8 соток: схеми і варіанти.

  Незвичайне облаштування 10 соток

  Багатьом людям на приватній ділянці просто необхідний город. Але звичні грядки погано сумісні з сучасним дизайном території, а тому можна використати альтернативні варіанти:

 • Оригінально виглядає вертикальний город, створений з використанням кашпо, піддонів або багаторівневі етажерки.

 • Ландшафтное проектирование участка: зонирование и планировка + фото и схемы

  Вертикальний город не займає багато місця
  Джерело pinterest.com

 • Також є варіант створити модульні грядки. До переваг такого типу відносять компактність, можливість розміщення на незручних ділянках. Також рослини будуть виглядати красиво і охайно.

 • Ландшафтное проектирование участка: зонирование и планировка + фото и схемы

  Правильно спроектовані модульні грядки красиво виглядають на прибудинковій території
  Джерело lki-nn.ru

 • Можна використовувати англійський спосіб розміщення городу в саду – городу, як такі, прибираються, а замість них використовуються квіткові клумби. Вони розбивають на територію зони будь-якого рівня.

 • Ландшафтное проектирование участка: зонирование и планировка + фото и схемы

  Приклад англійської городу в квіткових клумбах
  Джерело humana-global.org

  Відео опис

  Як складається професійний план ділянки, дивіться у наступному відеоролику:

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про дизайн двоповерхового будинку «чотири сезони».

  Висновок

  Підсумовуючи вищеописане, можна зробити висновок, що при бажанні вийде створити красиве і гармонійне оформлення території, не залежно від розмірів площадки. Але важливо вивчити хоча б основи проектування ландшафтного дизайну.

  Оцінок 0