Ландшафтний дизайн ділянки 15 соток: приклади, варіанти оригінальних ідей, фото

Придбання заміського земельної ділянки цілком природно викликає у нових господарів бажання зайнятися його перетворенням, створенням естетичного ландшафту з зонами відпочинку. Облагороджування території ділянки з площею 15 соток може у новачків в ландшафтному дизайні викликати сумніви щодо власних сил. Дійсно, створити грамотну планування так, щоб через пару років не довелося все переробляти, самостійно вдасться небагатьом. Тому тільки звернення за допомогою до професійного фахівця з ландшафтного проектування гарантує те, що на своїй ділянці можна буде насолоджуватися природою і комфортом впродовж довгих років. Ознайомившись із прикладами ландшафтного дизайну на 15 сотках, ретельно продумавши планування і спланувавши бюджет, можна озвучити свої побажання дизайнерові, який представить та реалізує готовий проект.

Ландшафтный дизайн участка 15 соток: примеры, варианты оригинальных идей, фото

Красивий ландшафт ділянки дозволить повністю насолодитися відпочинком за містом Джерело pt.decorexpro.com

Про що мріють жителі мегаполісів

Більша частина населення Росії живе в галасливих і запорошених містах, мріючи про придбання заміського будинку з ділянкою, який буде потопати в зелені. Чисте повітря замість міського смогу, тиша замість гула проїжджаючого транспорту – справжня мрія, яку, втім, може втілити в реальність кожен. Ті, у яких вже є дача, проводять там кожні вихідні. Особливо актуальні виїзди за місто для сімей з дітьми та літніх людей. Але і всі інші приходять в захват від відпочинку на природі, адже після гонки трудового тижня особливо цінуються тиша і спокій. Ті, кого не лякають різкі зміни в житті, рано чи пізно вирішують придбати ділянку за містом і завести свій власний «оазис».

Ділянка площею 15 соток – територія не маленька, тому перше, з чим стикаються власники землі – це створення максимального комфорту і зручності для всієї родини. Адже нерозумно залишати таку площу пустувати без озеленення.

Ландшафтный дизайн участка 15 соток: примеры, варианты оригинальных идей, фото

Кожен куточок ділянки слід задіяти в дизайнерському проекті Джерело lt.aviarydecor.com

Перед тим як приступити безпосередньо до дизайну ділянки 15 соток, враховується, скільки господарі готові вкласти в реалізацію проекту коштів і власних зусиль. Але перш за все, необхідний проект, згідно з яким на ділянці будуть розташовані будинок, фруктовий сад, зони для відпочинку, овочеві грядки, доріжки, альпійські гірки, рокарії і інші елементи дизайну.

Зробити грамотну планування такої просторої набагато складніше, ніж облагородити невелику ділянку, тому що доведеться освоїти багато дизайнерських прийомів та видів робіт:

 • зонування ділянки доріжками;

 • висадка дерев;

 • розбивка клумб;

 • облаштування зон відпочинку з альтанкою, басейном, шезлонгами;

 • оформлення периметра території з допомогою живої огорожі.

Варіантів безліч. Кожен власник має право сам вирішувати, який саме підійде членам його родини та друзям для комфортного відпочинку.

Ландшафтный дизайн участка 15 соток: примеры, варианты оригинальных идей, фото

Зелень, квіти, басейн з альтанкою – і ти майже на безлюдному острові Джерело pinterest.com

Створення проекту дизайну ділянки 15 соток

Насамперед дизайнером створюється проект майбутнього оформлення з урахуванням побажань господарів, де на плані з дотриманням пропорцій ділянки в зменшеному вигляді позначаються передбачувані для розміщення зони:

 • житлове будова;

 • господарські будівлі;

 • город (за необхідності великий або складається з декількох грядок);

 • фруктовий сад;

 • доріжки;

 • декоративні елементи (штучний ставок, басейн, фонтан або садова скульптура);

 • дитяча зона відпочинку з майданчиком для ігор, гіркою, будиночком, батутом або іншими розважальними приладдям;

 • місце відпочинку для дорослих (альтанка, лавки, мангали тощо).

Після остаточного затвердження схематичного плану починається його ретельне опрацювання. Часом може здатися, що складнощі в реалізації ландшафтного дизайну 15 соток немає, так як площа дозволяє розмістити всіх заплановані споруди і насадження. Проте в процесі проведення робіт часто можна зіткнутися з тим, що деякі заплановані об’єкти ніяк «не хочуть» вписуватися у відведені їм розміри, а на ділянці з’являються порожнечі, які необхідно чимось заповнити.

Ландшафтный дизайн участка 15 соток: примеры, варианты оригинальных идей, фото

Один і той же ділянку може виглядати по різному Джерело pinterest.com.mx

У списку, що наведений вище, представлені виключно ті основні об’єкти, які найбільш часто розміщуються на заміських ділянках. Звичайно, остаточний план залежить тільки від потреб господарів. Не потрібен город – його можна не вносити в планування, а замість нього організувати альпійську гірку або рокарій. Гарне натхнення можна отримати, черпаючи ідеї з фотографій вже реалізованих проектів ландшафтного дизайну ділянки 15 соток, яких в інтернеті досить багато.

На нашому сайті Ви можете знайти контакти будівельних компаній, які пропонують послуги ландшафтних робіт. Безпосередньо поспілкуватися з представниками можна відвідавши виставку будинків «Малоповерхова Країна».

Дизайн за стандартним проектом

Головним в такому плануванні є житловий будинок, який розташовується, як правило, в центрі території. Всі інші споруди і озеленені ділянки, які господарі хочуть розмістити, оточують будинок з різних сторін. Таке планування ідеальна для земельних ділянок квадратної або прямокутної форми.

Ландшафтный дизайн участка 15 соток: примеры, варианты оригинальных идей, фото

Продумуючи все до дрібниць на етапі планування, не потрібно буде витрачати час на доопрацювання проекту після його реалізації Джерело co.pinterest.com

Часто при такій організації розбивка ділянки городу не передбачається. Замість овочевих грядок розбиваються клумби, декоративні чагарники висаджуються, оформляються бордюрні насадження вздовж доріжок і т. п. Не варто виключати з проекту і садові декоративні скульптури: вони не тільки прикрашають ділянку, але і створюють його рельєф, акцентуючи увагу на переходах з однієї зони в іншу.

Класичний дизайн-проект

Головні акценти в такому плануванні створюють суворі, виконані в класичному стилі, геометричні форми. Центр території, як правило, позначається видимим з різної точки ділянки декоративним елементом, а житловий будинок розташовується позаду нього. Збоку будинку відводиться площа під господарські будови. При такому розташуванні зону відпочинку цілком доречно розмістити перед будинком.

Якщо в заздалегідь підготовленому плані враховано розміщення саду та городу, то при реалізації класичної планування вони також будуть розташовані будинки.

У тому випадку, коли в господарських будівлях немає необхідності, зона відпочинку переміщується вглиб ділянки. Там же знайдуть своє місце садова альтанка, невеликий басейн і інші елементи для комфортного проведення часу.

Ландшафтный дизайн участка 15 соток: примеры, варианты оригинальных идей, фото

Альтанка і штучна водойма завжди знайдуть місце на ділянці біля заміського будинку Джерело dekorin.me

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про ландшафтний дизайн перед будинком.

Ландшафтний дизайн в змішаному стилі

При першому погляді на проект зі змішанням стилів розташування всіх необхідних об’єктів може здатися не дуже зручним. Насправді, якщо всі функціональні зони та зони відпочинку розміщені з грамотним підходом, то ділянка стає зручним і красивим, а до того ж ще й унікальним. Всі споруди і зелені насадження цілком реально розмістити оптимальним чином, щоб вони створювали цілісну композицію, доповнюючи один одного. При створенні такого проекту необхідно більш ретельно підійти до планування, щоб розмістити все необхідне на ділянці.

Якщо виникають сумніви, не вистачає фантазії або, навпаки, все заплановане ніяк не вміщається на відведену площу, то можна звернутися до готовим проектам, ідеї яких можна «підглянути» в інтернеті.

Ландшафтный дизайн участка 15 соток: примеры, варианты оригинальных идей, фото

Всі окремі елементи дизайну повинні доповнювати один одного Джерело domofond.ru

Приклади ландшафтного дизайну: фото

Ландшафтный дизайн участка 15 соток: примеры, варианты оригинальных идей, фото

Обрізні чагарники зроблять двір особливим – у вас можуть оселитися екзотичні тварини або казкові герої Джерело dekoriko.ru

Ландшафтный дизайн участка 15 соток: примеры, варианты оригинальных идей, фото

Доповнення проекту різними фігурками також вітається Джерело cottage-23.ru

Ландшафтный дизайн участка 15 соток: примеры, варианты оригинальных идей, фото

Сім’ї з дітьми важливо визначити і ігрову зону Джерело pinterest.com

Ландшафтный дизайн участка 15 соток: примеры, варианты оригинальных идей, фото

Прикрасить двір і альпійська гірка Джерело yandex.ru

Ландшафтный дизайн участка 15 соток: примеры, варианты оригинальных идей, фото

Для активного відпочинку на ділянці визначають місце для спортивного майданчика Джерело pinterest.ru

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про ландшафтний дизайн маленької ділянки.

Створення ландшафтного дизайну за допомогою професіонала

Переходити до робіт на землі відразу після покупки ділянки не варто. Реалізований проект переробити буде складніше, ніж витратити більше часу на грамотне планування. Вибравши кілька варіантів ландшафтного дизайну, які найбільше підходять для реалізації на конкретній ділянці за наявності необхідних елементів, з геометрії території, варто «приміряти» кожну з них на свою ділянку. Важливо враховувати, щоб всі потрібні зони після їх розміщення не конкурували між собою.

Відео опис

Підбірка дизайнерських рішень оформлення ландшафту ділянки у відео:

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про чотири стихії в ландшафтному дизайні для вашого будинку.

Висновок

Дизайнер з великим досвідом роботи здатний відразу оцінити, як будуть виглядати посаджені рослини через кілька років і спланувати їх посадку таким чином, щоб зовнішній вигляд ділянки з роками став ще більш благородним і затишним. Дерева, квіткові клумби, кущі, садові скульптури та інші декоративні елементи при грамотному розміщенні зроблять територію унікальною, а автору проекту залишиться тільки насолоджуватися у власному оазисі за межами гамірного міста.

Оцінок 0