Ландшафтний дизайн дачної ділянки 6 соток з будинком, ідеї, правила облаштування, фото

Затишна дача, організована з урахуванням бажань кожного члена сім’ї, який дозволяє усамітнитися від галасливого міста, насолодитися свіжим повітрям, і просто відмінно провести вільний час. При цьому, якщо ділянка правильно спланований, то за красою мальовничої природи не доведеться далеко ходити, і неважливо, великий у вас ділянку або не дуже. Професійний підхід до проектування і облаштування ландшафтного дизайну дачної ділянки 6 соток, незалежно від його форми, дозволить ефективно і зручно організувати простір.

Ландшафтный дизайн дачного участка 6 соток с домом, идеи, правила обустройства, фото

Ландшафтний дизайн дачної ділянки розподіляє місце для рослин, доріжок і госпбудівель Джерело yandex.ru

Три головних принципи дизайну ділянок у кілька соток

Створити унікальний дизайн маленького дачної ділянки зовсім не складно. Необхідно проявити фантазію, кмітливість і враховувати основні принципи ландшафтного дизайну:

 • кожен куточок повинен виконувати одночасно кілька завдань;

 • зелені насадження і грядки не повинні заповнити всю територію, їх розташовують якомога компактніше;

 • маленький дачний ділянку вимагає візуального збільшення території і позбавлення від ефекту тісноти з використанням різних дизайнерських прийомів.

Попереднє планування дозволяє зручно розмістити на дачній ділянці безліч зон різного призначення. На невеликих територіях і в умовах обмеженого простору варто використовувати деякі дизайнерські прийоми:

 • багаторівневе планування створює відчуття простору і свободи;

 • вертикальні елементи є оригінальними деталями дачної ділянки і служать ефектними кордонами між різними зонами;

 • використання дрібних елементів в дизайні дачної ділянки 6 соток дасть відчуття свободи і роздолля;

 • формування звивистих доріжок, округлих майданчиків з вигнутими лініями, відсутність прямих ліній і діагональне розміщення об’єктів дозволить візуально розширити простір.

Ландшафтный дизайн дачного участка 6 соток с домом, идеи, правила обустройства, фото

Формування звивистих доріжок на маленькому дачному ділянці візуально розширює простір Джерело pinterest.com

Що потрібно врахувати при плануванні

Плануванням і розміщенням об’єктів треба займатися ще до початку будівництва, в ідеалі – разом із складанням проекту будинку. Якщо ваш дачну ділянку порожній, то це дає можливість вибрати максимально зручне розташування будинку, службових будівель та оригінальних архітектурних елементів.

При плануванні території необхідно враховувати ряд особливостей:

 • форму ділянки та особливості місцевості;

 • характеристику ґрунту;

 • можливі джерела водних ресурсів.

Рельєф

Рівна територія є найбільш зручним варіантом для будівництва дачного будиночка і реалізації різних дизайнерських завдань. Однак такі ділянки зустрічаються досить рідко. Найчастіше дачні ділянки мають нерівний рельєф, ускладнений горбистими територіями, крутими схилами, низинами, глибокими ярами. Однак і в таких умовах можна знайти оригінальне дизайнерське рішення і зробити екстер’єр дачної ділянки ефектним і зручним.

Ландшафтный дизайн дачного участка 6 соток с домом, идеи, правила обустройства, фото

Нерівний рельєф з крутими схилами вимагає особливих дизайнерських рішень Джерело pinterest.ch

Ґрунтові води

Глибина пролягання ґрунтових вод має значення при розрахунку фундаменту, будівництво льоху і бурінні свердловини.

Розташування комунікацій

Наявність тих чи інших комунікацій і їх розташування впливають на вибір місця для будівництва дачного будинку та обслуговуючих будівель.

Санітарні норми і правила

Щодо розташування будинку та господарських об’єктів на одному дачній ділянці існують будівельні норми і правила. Їх необхідно враховувати при попередньому плануванні дачної ділянки і подальшої реалізації дизайнерського проекту.

Освоюємо маленький ділянку

Незалежно від площі і призначення дачної ділянки на ньому доведеться компактно розмістити необхідні об’єкти різного призначення:

 • житлове будова;

 • господарські споруди;

 • туалет і душову кабінку;

 • гараж або навіс для автомобіля;

 • зону відпочинку з різними об’єктами;

 • декоративні елементи;

 • зелені насадження;

 • город.

Ландшафтный дизайн дачного участка 6 соток с домом, идеи, правила обустройства, фото

Детальний план дачної ділянки спрощує візуальне сприйняття майбутньої картини Джерело yandex.ru

На нашому сайті Ви можете знайти контакти будівельних компаній, які пропонують послугу проектування будинків і ділянок. Безпосередньо поспілкуватися з представниками можна відвідавши виставку будинків «Малоповерхова Країна».

Попереднє, детальне планування дозволяє зручно розмістити всі архітектурні об’єкти незалежно від розмірів ділянки. Зручне поєднання декількох об’єктів на одній невеликій території дозволить значно економити простір. При плануванні дачної ділянки не варто забувати про інженерних системах, дренажі та пристрої автоматизованого поливу.

Садові насадження і город краще розміщувати на південній стороні ділянки, а будинок – на північній. Вікна дачного будиночка найкраще проектувати на захід або схід. Площа будинку на маленькому дачному ділянці легко збільшити до комфортних розмірів за рахунок додаткового мансардного або підвального поверху.

Цікаві ідеї та поради з облаштування ділянки 6 соток

Приклавши трохи зусиль і фантазії можна створити з маленької дачі затишний куточок, відпочивати на якому буде комфортно і приємно в будь-якому віці. Що допоможе вдало оформити ландшафтний дизайн 6 соток, цікаві ідеї, які знадобляться кожному.

Пристрій доріжок

Зручна доріжка може стати оригінальним елементом маленького дачного ділянки. При влаштуванні доріжок враховують рельєф місцевості і особливості території. Незначні перепади вимагають попереднього вирівнювання. Якщо перепади висот великі і нівелювання економічно не виправдано, використовують ярусні вирівнювання.

Ландшафтный дизайн дачного участка 6 соток с домом, идеи, правила обустройства, фото

Садова доріжка нерідко стає справжнім витвором мистецтва Джерело eventology-theory.ru

На дачних ділянках зустрічається величезна різноманітність оригінальних і зручних покриттів для доріжок, виконаних з підручних матеріалів і вирішальних безліч дизайнерських завдань:

 • бетонні доріжки;

 • покриття з гравію та щебеню;

 • комбіновані варіанти з плит і сипких матеріалів;

 • з спилов дерева;

 • каменю;

 • тротуарної плитки;

 • цегли.

Оригінальне поєднання декількох матеріалів дозволяє створити ефектні, чудові художні твори.

Водні споруди і зона відпочинку

Будь-яке водне споруда є улюбленим місцем проведення дозвілля всієї сім’ї в теплі літні дні. Особливо актуально будівництво водних споруд на територіях з жарким, тривалим літом.

Відмінною зоною проведення дозвілля для дорослих і дітей стане оригінальний басейн. Його виконують з готової пластикової чи акриловій чаші. Будівництво басейну нестандартної форми дозволить внести родзинку на дачну ділянку. Для основи басейну викопують котлован, заливають бетонним розчином, формують систему фільтрації води і водовідведення.

Ландшафтный дизайн дачного участка 6 соток с домом, идеи, правила обустройства, фото

Компактний басейн зручно розміститься навіть на маленькому дачному ділянці Джерело pinterest.ru

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про ганок-веранду.

Ніщо так не привертає увагу і не зачаровує, як ефектний працює фонтан. Унікальна підсвічування створює незвичайний ефект і подарує масу позитивних емоцій у нічний час. Насадки різноманітних форм і розмірів дозволяють організувати унікальне, захоплюючий малюнок.

Ландшафтный дизайн дачного участка 6 соток с домом, идеи, правила обустройства, фото

Оригінальний фонтан на дачній ділянці Джерело hr.aviarydecor.com

Чудовий ставок дозволить не тільки відмінно проводити вільний час біля води, але і дає можливість зайнятися розведенням риб або посадити оригінальні водні рослини. Ефектне оформлення сходинок ставка, його прибережній частині, а також заселення поверхні води квітками та лататтям створює неймовірне враження. Чудова альпійська гірка, розташована на березі і виконана в суміжних мотиви, дозволить створити єдиний, гармонійний образ.

Ландшафтный дизайн дачного участка 6 соток с домом, идеи, правила обустройства, фото

При грамотному плануванні на маленькому дачному ділянці знайдеться місце і для невеликого ставка Джерело pinterest.com

Нескладно знайти місце на маленькому дачному ділянці і для компактного душа. Його легко поєднати з облаштованою лазнею або сараєм. Установка бака з підігрівом або проточного водонагрівача дає можливість використовувати душ навіть прохолодною восени.

Ландшафтный дизайн дачного участка 6 соток с домом, идеи, правила обустройства, фото

Зручний літній душ на дачі Джерело seattlehelpers.org

Зручна мангальная зона дозволить не тільки відмінно провести вихідний день на дачі, але і спробувати ароматний шашлик. Поєднання мангальної зони і ефектною альтанки економить простір на маленькому дачному ділянці і дозволяє проводити вільний час на свіжому повітрі незалежно від погодних явищ.

Ландшафтный дизайн дачного участка 6 соток с домом, идеи, правила обустройства, фото

Затишна зона відпочинку з мангалом зручно розташувалася під деревами Джерело fasadkeramik.ru

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про сучасну і практичну зону для барбекю.

Ефектне освітлення дачної ділянки додасть чарівності та магічності в нічний час. Вуличні ліхтарі, торшери, прожектори, встановлені уздовж доріжок і стін, а також яскраві грунтові світильники для підсвічування доріжок створюють приголомшливу картину.

Ландшафтный дизайн дачного участка 6 соток с домом, идеи, правила обустройства, фото

Розсіяне освітлення водойми в нічний час створює неймовірний ефект Джерело yandex.ru

Відео опис

Ландшафтний дизайн дозволяє навіть на 6 сотках реалізувати цікаві ідеї. Перетворення стандартного дачної ділянки в запашний куточок можна подивитися в цікавому відеоролику:

Як створити гарний сад

Розбити красивий сад на маленькому дачному ділянці зовсім нескладно. Численні зелені насадження додають території барвистості і затишку. Вертикальні тераси, встановлені на міцних каркасах різних геометричних форм і розмірів, створюють дивовижне враження. Дуже красиво виглядає зелена арка на вході. Виткі рослини на трельяжі, яскраві квіти у вазонах і всілякі горщики додадуть барвистість і виразність території. Зелений живопліт дозволяє ефектно розділити дачну ділянку на кілька відокремлених зон.

Зародження саду передбачає виконання наступних етапів робіт:

 • очищення ділянки від сміття та сухої трави;

 • вирівнювання поверхні і підсипку грунту;

 • пристрій дренажної системи та крапельного поливу.

Після цього можна приступати до посадки дерев, кущів і багаторічних рослин.

Пам’ятайте, що більшості дерев і чагарників властиво сильно розростатися!

Для посадки вибирають районовані декоративні рослини і дерева. Захоплення екзотичними деревами і чагарниками може не дати очікуваного результату, тому на маленьких територіях краще віддати перевагу перевіреним, витривалим варіантами.

Ландшафтный дизайн дачного участка 6 соток с домом, идеи, правила обустройства, фото

Озеленення дачної ділянки Джерело adscore.ru

Дизайн садової ділянки 6 соток перетворять оригінальні клумби і квітники. Для їх створення краще використовувати невибагливі багаторічники, що радують своїм яскравим кольором весь теплий період. Ярусне розташування рослин і однорічних квітів дозволяє створити неймовірні композиції.

Компактний город на маленькій ділянці

Для зручного розташування грядок на маленькому дачній ділянці можна дотримуватися наступних рекомендацій:

 • скорочення ширини садових доріжок звільняє значні площі для розміщення квітів та овочевих культур;

 • формування компактних грядок різних форм дає можливість вирощувати овочі в будь-якому вільному кутку;

 • активне використання вертикальних гряд дозволяє значно економити земельну площу і виростити відмінний урожай;

 • багаторівневі тераси з зеленню і овочами створюють неймовірний ефект і значно економлять простір;

 • можливо продуктивне вирощування овочів і квітів на будь-яких горизонтальних поверхнях: на ганку будинку, на стійких елементах альтанки і навіть на даху.

Відео опис

Детальний відеоурок про дизайн маленької території дачної ділянки можна подивитися тут:

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про дизайн ділянки 10 соток.

Висновок

Грамотний ландшафтний дизайн на 6 сотках дозволить перетворити дачну ділянку і створити неповторний образ. Інтуїція, фантазія і невгамовне бажання народження дива перетворять пустир в запашний, затишний куточок.

Оцінок 0