Ландшафтний дизайн лісової ділянки – правила розробки проекту

Стаття розповідає про те, як створюється ландшафтний дизайн лісової ділянки, які правила використовуються, які рослини потрібно вибирати д ля посилення декоративної функції озеленення. Фото і відео готових робіт здатні підказати вирішення конкретних завдань.

Ландшафтный дизайн лесного участка – правила разработки проекта

Приклад ландшафтного озеленення ділянки в березовому гаю
Джерело domikarkas.ru

Будівництво дачних будинків у лісових масивах набирає популярність. Багатьом подобається можливість оселитися в екологічно чистому районі і насолоджуватися свіжим повітрям, співом птахів. Але таке сусідство до чого зобов’язує: тут немає сенсу повністю вичищати ділянку і створювати ландшафтний дизайн з нуля. Основне завдання – спробувати максимально зберегти природу і зробити її частиною оформлення прибудинкової території.

Ландшафтный дизайн лесного участка – правила разработки проекта

Дбайливе ставлення до навколишнього природі
Джерело th.aviarydecor.com

Правила розроблення проекту

Дизайн лісової ділянки – складний творчий процес, який підкоряється певним правилам.

 • Усі дерева, які ростуть в радіусі п’яти-семи метрів від житлової споруди, потрібно викорчовувати: під час будівництва їх коренева система буде порушена. В результаті цього рослини почнуть висихати поступово. У будь-який момент може статися обвал. Це дуже небезпечно для тих, хто буде в цей момент знаходитися поруч. Складаючи план викорчовування великих дерев, потрібно намагатися максимально зберігати молоді пагони.

 • Не можна на території лісу робити дренажну систему. Вона порушить існування місцевої мікрофлори, багато рослини після цього загинуть, і ділянка буде виглядати неохайно.

 • План додаткового озеленення важливо створювати з врахуванням майбутньої перспективи. Відразу потрібно планувати розміщення дитячого майданчика і додаткових прибудов.

 • Ландшафтный дизайн лесного участка – правила разработки проекта

  Рукотворне перетворення зеленого ділянки
  Джерело x-show.info

  Після завершення будівництва власникам доведеться постійно обробляти ліс від комах. В іншому випадку життя в тісному єднанні з природою стане нестерпним.

  Як відбувається створення ландшафтного дизайну

  Практично завжди лісова ділянка, що виділяється під житлову забудову, обов’язково облагороджується. Це пов’язано з тим, що людина дуже важко відмовляється від звичних благ цивілізації, він хоче активно відпочивати на природі, приймати гостей. А для цього потрібно простір, пристосоване під ці потреби.

  Ліс – це не просто ділянка, на якому ростуть високі дерева. Це велика екосистема зі своїми внутрішніми зв’язками. Вони і визначають біологічне різноманіття. Будь-яке вторгнення в нього приводить до загибелі цілих груп і спільнот. Це може спровокувати підвищення рівня ґрунтових вод, заболочування земель, можуть початися ерозивні процеси, що призводять до виснаження грунту. Змінюються умови випаровування вологи, умови освітлення, посилюються вітрові потоки, природна лісова рослинність в таких умовах швидко заміщається смітної луговий. Що в підсумку спричиняє погіршення якості середовища проживання. Тому до вирішення поставленої задачі потрібно підходити вкрай обережно.

  Ландшафтный дизайн лесного участка – правила разработки проекта

  Мінімальне вторгнення в природу
  Джерело tortik-tortik.ru

  На нашому сайті Ви можете знайти контакти будівельних компаній, які пропонують послугу
  ландшафтного дизайну і озеленення. Безпосередньо поспілкуватися з представниками можна відвідавши виставку будинків «Малоповерхова Країна».

  Краще ще на етапі проектування ділянки запросити дендролога – спеціаліста, який проведе інвентаризацію всіх рослин і складе план рекомендацій з приводу того, які дерева слід видалити на ділянці, а які потрібно залишити, як доглядати за рослинами, які потім увійдуть у схему нового озеленення.

  Перед тим як почати проектування ділянки, корисно провести обстеження всього, що росте, прибрати погано розвиваються рослини, обрізати сухі гілки, хворі пагони. Ділянка відразу стане світліше.

  Потім необхідно подивитися, що росте під ногами: трави, мохи або лишайники. Якщо земля встелена щільним килимом брусниці, мучниці або чорниці, не варто порушувати цей покрив або що-то додатково до нього підсаджувати. Подібний крок дозволить зберегти природний ландшафт і значно заощадити на ландшафтному дизайні. Правда, для цього доведеться постійно контролювати будівельників і просити їх працювати на ділянці максимально акуратно.

  Ландшафтный дизайн лесного участка – правила разработки проекта

  Зелений килим з мучниці
  Джерело dostami.ru

  Захистити дерева, які за проектом потрібно зберегти, можна, встановивши навколо них тимчасові парканчики з пластику. Вони продаються в готовому вигляді, коштують недорого, монтуються дуже просто, тому проблем з реалізацією такого пункту не виникне. Протягом всього будівництва потрібно стежити за тим, щоб на зелені ділянки грунту не потрапляло сміття. Важливо не допускати пересування по ділянці важкої будівельної техніки, не можна складувати на траві будівельні матеріали.

  Всю хімію фахівці рекомендують вчасно вивозити за межі прибудинкової території. В іншому випадку може статися отруєння грунту, це явище спровокує загибель усього зеленого насадження. Для того щоб виправити ситуацію іноді йдуть роки. При важких випадках не допомагає навіть повна заміна отруєного ґрунту родючим.

  Відео опис

  У відео показано, як змогли ландшафтний дизайн грамотно вписати кам’яні доріжки:

  На нашому сайті Ви можете знайти контакти будівельних компаній, які пропонують послугу
  ландшафтного дизайну і озеленення. Безпосередньо поспілкуватися з представниками можна відвідавши виставку будинків «Малоповерхова Країна».

  Можна прокласти по території ділянки доріжки, по можливості зробити це так, щоб не пошкодити кореневу систему залишених дерев. По боках їх замість газону розсадити декоративні чагарники, а нижній рівень озеленення створити за допомогою почвопокрывных рослин. Ближче до будинку дизайнери рекомендують формувати міксбордери і для їх заповнення використовувати не квіти, а красивоцветущие листяні багаторічники.

  Ландшафтный дизайн лесного участка – правила разработки проекта

  Акуратні доріжки в лісі
  Джерело accbud.ua

  Створити клумбу на лісовій ділянці в традиційному варіанті її виконання вдасться лише там, де на ділянці росте розріджений березняк або сухий сосновий бір: там багато світла. В середній смузі, де ростуть зрілі змішані ліси, працювати з квітами буде дуже складно. У ельнике взагалі неможливо. Тут природне освітлення зменшується в десятки разів. Ця обставина значно обмежує інтенсивність фотосинтезу рослин.

  Тому створювати ландшафтний дизайн в лісі можна тільки за допомогою тієї зелені, яка вже змогла пристосуватися до описуваних умов життя. Це можуть бути деякі види папороті, майник, кислиця, грушанка. За допомогою них можна створювати багатоярусні, об’ємні структури лісового саду, які завжди виглядають дуже ефектно.

  Ландшафтный дизайн лесного участка – правила разработки проекта

  Ландшафтне озеленення в тінистому лісі
  Джерело gazony.com

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про загальні принципи ландшафтних робіт на дачних ділянках.

  Вибір чагарників і трав

  Головне завдання дизайнера, який розробляє проект оформлення лісового ділянки – створити зелені групи, які змогли б гармоніювати між собою, один з одним в залежності від розмірів, форм листя, їх кольору і фактури. Кінцевий результат повинен нагадувати кращі зразки природних насаджень, створених руками самої природи.

  Для позначених цілей необхідно вибирати такі чагарники, чий тип сумісний з типом деревостану на ділянці. У сосновому лісі чудово виглядає ліщина звичайна, калина звичайна або аронія чорноплідна. Якщо за проектом необхідно створити цілий масив, краще висаджувати горобинник рябинолистный.

  Ландшафтный дизайн лесного участка – правила разработки проекта

  Горобинник рябинолистный в лісі
  Джерело agrofitec.ru

  Навіть серед ліан є види, які можуть успішно рости в тіні. Їх небагато, але за допомогою арістолохіі маньчжурської або гортензії черешковой можна і в лісі створювати вертикальне озеленення.

  Відео опис

  У відео показано кілька ідей, як вписати в лісовій дизайн чагарники різного типу:

  В якості нижнього ярусу здатні виступити низькі чагарники (черникадерен шведська або канадський, барвінок малий). Якщо є бажання прикрасити тінистий сад квітами, потрібно звернути увагу на вічнозелені рододендрони. Вони добре себе почувають в описуваних умовах, при цьому, цвітуть протягом усього теплого періоду. В цей час ліс набуває особливу чарівність.

  Ландшафтный дизайн лесного участка – правила разработки проекта

  Ліана аристолохія маньчжурська
  Джерело ecooked.com

  Так як озеленення, проведеного в умовах лісового ділянки, не вистачає яскравих і світлих відтінків, фахівці рекомендують розміщувати під пологом культивари – рослини, створені за допомогою селекції з красивими строкатим листям. У тіні вони не будуть гарно і довго цвісти, зате їх зовнішній вигляд обов’язково урізноманітнює монохромний зелену гаму.

  На відміну від чагарників, тіньових трав досить багато. У посадках вони приваблюють не своєю яскравістю, а декоративністю зовнішнього вигляду. У них завжди оригінальна форма і красиві листя, незвичайне рельєфне жилкування і опушення. Це багатий матеріал для професійного дизайнера.

  Ландшафтный дизайн лесного участка – правила разработки проекта

  Трави, що ростуть в тіні
  Джерело gardeningknowhow.com

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про те, на що звертати увагу при виборі земельної ділянки: важливі моменти при купівлі землі для будівництва заміського будинку.

  Правила створення тіньових квітників

  Для їх формування використовуються звичні загальні принципи:

 • Рослини з великими великими листям (оман чудовий чи телекия красива) висаджуються на задньому плані або в її центрі клумби, якщо вона має острівні обриси.

 • У пару до них можна підібрати анемону японську.

 • Між ними добре прилаштувати ірис боротный або комірник. Їх загострені листя виступлять в якості контрасту широколистным трав.

 • Можна трав’яний коктейль додавати бадан з його великими шкірястими листками, або кров’яно-червона герань з листям у формі сердечок.

 • Залишилися порожні ділянки треба закривати мульчею або толченными ялиновими шишками.

 • Ландшафтный дизайн лесного участка – правила разработки проекта

  Пишні кущі купени як прикраса лісового саду
  Джерело gardens.ru

  Яскраві острівці в лісовому саду з’являться, якщо групами висадити купени або смилацину кистевидную, гейхери або ветриницу лютичную. Полог з таких рослин стане хорошою альтернативою традиційному садовому газону. Готові картинки дизайну лісового ділянки з дерев’яним будинком виглядають просто чудово. Про що свідчить наступне фото.

  Ландшафтный дизайн лесного участка – правила разработки проекта

  Дерев’яний будинок на лісовій ділянці
  Джерело multilisting.su

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про казковий будиночок на деревах у Нойальс-ель-Клотте, Франція.

  Узагальнення по темі

  При розробці дизайну проекту ландшафтного озеленення ділянки лісового важливо пам’ятати про те, що вихідні позиції – це екосистема зі своїми особливостями флори та фауни. Вони формувалися десятиліттями, природа змогла зробити гармонійне співдружність всього живого, важливо максимально зберегти і навчитися з цим жити в доброму сусідстві.

  Оцінок 0