Мінімальний розмір земельної ділянки при поділі в Московській області

Ознайомившись із публікацією, ви зрозумієте: який мінімальний розмір земельної ділянки при поділі в Московській області, які передбачені в земельному законодавстві особливості визначення граничних значень, коли немає необхідності в дотриманні цих вимог містобудівного регламенту і чим загрожує невідповідність нормативам в обов’язкових випадках. Знання даних позицій, а також вивчення ключових нюансів Земельного кодексу Російської Федерації дозволить уникнути можливих складнощів в процесі оформлення ЗУ з муніципальними і державними органами влади.

Минимальный размер земельного участка при разделе в Московской области

Поділ ділянок не береться «зі стелі», та знати нюанси цього розподілу не завадить

Що таке граничні значення ділянок

Дане поняття має на увазі одне – площа наділу, отриманого в результаті викупу або оренди у муніципалітету для здійснення поставлених завдань або шляхом поділу або виділу з загальнодольової власності, яка не може бути менш або більш конкретних величин, визначених правовими актами в якості нормативів у даній місцевості при даних умовах.

Граничні значення нерозривно взаємопов’язані з показниками дозволеного будівництва:

 • допустима кількість поверхів або максимальна висота споруд;

 • мінімальна відстань від меж наділу для уточнення місць можливого розташування об’єктів, за рамками яких розміщення споруд та будівель суперечить містобудівним нормам;

 • максимальний відсоток забудови на земельній ділянці у вигляді відношення сукупної площі ЗУ, на якій можуть бути розташовані об’єкти, до загальної площі ЗУ.

Важливо! Якщо розмір наділу не відповідає встановленим значенням, то вчинення будь-яких юридично значимих дій з ним неприпустимо.

Минимальный размер земельного участка при разделе в Московской области

Невідповідність ділянки встановленими параметрами не дозволяє провести які-небудь значущі юридичні дії по відношенню до нього

Коли актуально використання граничних значень

Мінімальний розмір земельної ділянки та допустимий максимум застосовні в наступних ситуаціях:

 • виділення наділу з державних і муніципальних земель;

 • дозвіл спірних моментів, пов’язаних з розділом ділянок;

 • дозвіл спірних моментів, пов’язаних з перерозподілом ділянок;

 • надання муніципальних або державних органів влади юридичним або фізичним особам наділів в оренду або в повну власність;

 • перетворення вільної земельної частки в окремий ділянку;

 • виділ ЗУ зі складу сільськогосподарських угідь в якості частки у праві спільної власності з урахуванням можливості окремого функціонування виділеної частини.

В інших випадках, визначених земельним законодавством і пов’язаних у першу чергу з виділенням ділянки із спільної власності.

Минимальный размер земельного участка при разделе в Московской области

Найчастіше, розмір земельної ділянки визначається в кожному випадку окремо

На нашому сайті Ви можете ознайомитися з найпопулярнішими в Підмосков’ї ділянками для будівництва заміського будинку. У фільтрах можна виставити бажаний напрям, наявність газу, води, електрики та інших комунікацій.

Як встановлюються мінімальні та максимальні розміри

Земельне законодавство піддавалася численним змінам з моменту затвердження положень ЗК РФ. У відповідності з діючими на даний час нормативними позиціями граничні розміри земельних ділянок затверджуються містобудівним регламентом. Особливості документів подібного характеру такі:

 • їх розроблення здійснюється з урахуванням правил користування наділами і забудовами міських утворень з обов’язковим засвідченням представницьким відомством місцевої адміністрації. У змісті ГР зазначаються посилання на інші муніципальні нормативні акти, в яких також прописані особливості визначення мінімальних і максимальних значень для ділянок;

 • за передбаченими нормативами земля виділяється під різні типи будівельних робіт, що передбачає призначення унікальних показників для кожної окремої категорії;

 • у відповідності з особливостями зонування території регіону влади суб’єкта стверджують власні параметри. Приміром, мінімальна площа ділянки під ІЖС в Московській області буде розрізнятися з аналогічною характеристикою, яка визначається в межах Архангельської області.

Відео опис

Відео в деталях, як розібратися з розмірами земельної ділянки:

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про те, що вигідніше ділянки з газом або газгольдер.

Якщо конкретизувати, то розміри будуть встановлені при дотриманні певних умов:

 • земля знаходиться у власності держави – значення затверджуються федеральними нормативами;

 • ділянка є володінням конкретного регіону – граничні величини уточнюються законодавчими документами суб’єкта РФ;

 • права на наділ закріплені за органами муніципалітету – розмір встановлюється за змістом місцевих нормативних актів.

Незалежно від належності ділянки, для отримання актуальної інформації необхідно звернутися в земельний департамент адміністрації.

Від чого залежать значення для ділянок під індивідуальне житлове будівництво

Норми суміжних меж встановлюються з урахуванням:

 • вимог по експлуатації земельних ресурсів;

 • положень Сніпов;

 • правил забудови територій.

На замітку! Щоб запланований об’єкт житлової нерухомості не суперечив нормам безпеки і не представляв загрози і дискомфорту для осіб, розташованих по сусідству, його будівництво повинно бути виконано строго з дотриманням обмежень, що стосуються відстані від кордону наділу до сусіднього об’єкта житлової нерухомості: 8, 12, 15 метрів – залежить від використовуваних будівельних матеріалів.

Минимальный размер земельного участка при разделе в Московской области

При спорудженні будівель на ділянці потрібно дотримуватися певних норм при розташуванні їх один до одного на своїй ділянці і по відношенню до будівель сусіда

Тобто додатково граничні максимальні і мінімальні розміри земельних ділянок залежать від наступних позицій:

 • кількість наділів, розташованих в безпосередній близькості один до одного;

 • зона розміщення ділянок;

 • показники економічного розвитку населеного пункту, до якого віднесена земля, а також регіону, на території якого розташовується НП;

 • попит на нерухомість в даній місцевості.

Середня величина наділів під будівництво на території Російської Федерації прирівнюється до позначки в 300 квадратних метрів. Проте в окремих регіонах розмір може бути в 2 або 3 рази більше.

Приміром, мінімальна площа земельної ділянки під ІЖС в Московській області становить 800 квадратних метрів, що вважається цілком обґрунтованим, так як наділи в даному суб’єкті розташовуються близько, попит великий, а зона розміщення ділянок строго обмежена.

Минимальный размер земельного участка при разделе в Московской области

При грамотному підході на 8 сотках можна цілком комфортно розміститися

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про те, як продати будинок куплений, за материнський капітал.

На які землі не поширюються граничні значення

Мінімальні і максимальні розміри не визначаються щодо ділянок, які формуються в процесі їх вилучення для потреб держави чи муніципалітету в цілях розміщення конкретних об’єктів на отриманій землі при відсутності інших доступних варіантів:

 • споруди і мережі енергетичних систем як федерального, так і регіонального значення;

 • об’єкти федерального і регіонального рівня: транспорту, зв’язку, шляхів сполучення, інформатики;

 • об’єкти держави або суб’єкта, які необхідні для забезпечення оптимальної діяльності суб’єктів природних монополій;

 • споруди і мережі водо-, тепло-, газо — та електропостачання муніципальних суб’єктів;

 • дороги для транспортних засобів будь-якого рівня.

Надалі, після вилучення, здійснюється переведення землі в іншу категорію і визначення конкретного містобудівного регламенту.

Минимальный размер земельного участка при разделе в Московской области

Ділянка може лежати на шляху прокладки нового шосе, тоді він підпадає під вилучення і переведення в іншу категорію

Якщо площа ділянки не відповідає встановленим нормативам

У ситуації, коли мінімальний розмір земельної ділянки під ІЖС в Московській області не відповідає затвердженим вимогам містобудівного регламенту, даний факт може бути використаний в якості підстави для відмови у задоволенні клопотання про проведення державної реєстрації.

Щоб виконані зміни в площі ділянки були прийняті до обліку, необхідно звернути увагу на реальні значення і величину її перевищення над зазначеної у документації до проведення робіт. Важливо: фактичний розмір не повинен бути більше граничного максимуму і менше допустимого мінімуму, які були затверджені в процесі формування або придбання наділу з поточним типом дозволеної експлуатації.

Відео опис

Яким повинен бути мінімальний розмір ІЖС додатково у відео:

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про незвичайний погляд на альтанку: 10 цікавих ідей.

Висновок

В цілому, виключити факт виникнення розбіжностей з регламентованими значеннями при взаємодії з державними і муніципальними органами влади цілком можливо. Але для цього потрібно витратити час на вивчення нормативів, передбачених як на федеральному, так і на регіональному рівні. Також обов’язково приймати до обліку граничні значення, встановлені муніципалітетом. При цьому необхідно відстежувати актуальні акти, так як мінімальні і максимальні розміри можуть бути скориговані органами влади в подальшому.

Ще трохи уваги!

Напишіть в коментарях, як думаєте – мінімальний і максимальний розміри земельних наділів ввели для боротьби з монополіями, або переслідуючи інші цілі?

Оцінок 0