Меблі для ванної кімнати – характерні особливості

 
 Мебель для ванной комнаты – характерные особенности

Сьогодні покупка меблів для ванної не являє собою серйозної проблеми, оскільки сучасний ринок пропонує покупцям безліч підходящих моделей. Але, враховуючи специфіку цього приміщення, а саме, підвищений рівень вологості повітря, ризик попадання на поверхні бруду і бризок, часте використання агресивної хімії, а також різкі перепади температур, необхідно розуміти, що її покупка вимагає до себе гранично відповідального ставлення – тільки так вдасться уникнути всіляких подібних каменів і не пошкодувати про закупівлю.

Що слід враховувати?

Вибір і покупка меблів для ванної кімнати повинні брати до уваги цілий ряд взаємозв’язаних один з одним факторів:

  • Внутрішні габаритні розміри приміщення, від яких безпосередньо залежить допустима відстань між окремими елементами. Від них в тому числі залежить і вибір матеріалу – наприклад, дорогу деревину буде нерозумно використовувати в тісній ванній, де вона гарантовано покриється водяними бризками і розбухне в перші ж дні експлуатації, але, з іншого боку, вона відмінно підійде власникам просторих санвузлів, характерних для квартир нового планування та приватних будинків. У першому випадку замість неї краще використовувати більш дешеві, не бояться впливу води рішення.
  • Вік членів сім’ї, їхня кількість і фізичні можливості. Наприклад, купівля високого підвісної шафки для ванної буде невиправданою, якщо в будинку проживають кілька дітей або пенсіонерів, яким буде просто незручно дотягуватися до їх полиць. Якщо говорити про розміри меблів, то вони повинні вибиратися таким чином, щоб повноцінно забезпечити потреби кожної людини.

Також немаловажне значення має форма обраній меблів, особливо, якщо її планується встановлювати в тісному приміщенні – вона повинна відповідати формі і розмірам відведеного під неї ділянки. Яскравий приклад – класичним рішенням для маленької ванної є невелика прямокутна тумба представлена на сайті aquarodos.ua з орними дверцями, що встановлюється під раковину, що поєднує в собі простоту і функціональність.

Види меблів для ванної

Існує декілька найбільш поширених різновидів меблів, призначеної для установки і використання у ванних кімнатах:

  • Підвісні тумби і шафи – зручні і відрізняються компактними розмірами, що підходять для приміщень будь-яких габаритів, характеризуються ненав’язливим дизайном і легкими лініями, мають лаконічним зовнішнім виглядом, дозволяють приховати під собою труби.
  • Підлогові шафи – являють собою встановлюються прямо тумби під раковину з однією або двома дверцятами. Приховують під собою сифон, труби і шланги, і одночасно з цим є чудовим місцем для зберігання миючих засобів та гігієнічних приладдя. Рекомендується вибирати варіанти на пластикових ніжках, не бояться вологи – у ванній калюжі є нерідким явищем.
  • Пенали – вузькі і високі шафи, заввишки досягають майже самого пололка, ідеально відповідні для зручного і впорядкованого розміщення великої кількості халатів, чистих рушників, банних приладдя. Оснащені безліччю висувних шухляд, полиць і кошиків для білизни.

Всі перераховані предмети меблів для ванної можна придбати як у складі цілісного набору (гарнітура), так і окремо.

Використовувані матеріали

Бажано, щоб застосовувані для виробництва меблів матеріали були водостійкими – відмінними рішеннями в цьому плані є загартоване скло, нержавіюча сталь, пластик – варто враховувати, що їх вартість знаходиться на досить високому рівні. Бюджетна меблі виготовляється з деревостружкових плит, ламінат, МДФ — тому її слід берегти від намокання, щоб уникнути набухання з подальшим розтріскуванням і іншими неприємними деформаціями. Елітні меблі для ванних кімнат виконана з деревини цінних порід – щоб вона не боялася вологи, її поверхню покривають шаром герметичного лаку – необхідно стежити за тим, щоб він не покривався сколами і тріщинами, що порушують водостійкість покриття.

Свіжі матеріали:

  • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
  • Ідеальні мийки з штучного каменю
  • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
  • Як вибрати генератор для дому
  • Правила вибору плитки для кухні