Механічні інструменти, які застосовуються для очищення засмічень в системі каналізації: троси, дроту, стрічки, гнучкі вали

 
 Механические инструменты, которые применяются для очищения засоров в системе канализации: тросы, проволоки, ленты, гибкие валы

Троси, застосовувані для очищення каналізації, дають можливість результативно справлятися зі своїми завданнями. Завдяки тому, що ефективність такого інструменту висока – серед майстрів і будівельників пристосування стають дуже популярними.

Але є і інші механічні засоби — дріт, гнучкі вали або стрічки. Докладніше про це і піде мова в цій статті.

Застосування каналізаційного троса

Конструкційні особливості троса

Троси, які виготовлені з особливих матеріалів — це спеціальний сердечник, який розроблений з двох спеціальних дротів, навколо них навиваються пошарово інші пасма. Що стосується першого шару, то він накладається в один бік, а другий шар накладається за тієї ж осі в іншу сторону.

Чергування повторюється, поки не буде досягнутий потрібний результат – діаметр. У момент виготовлення троса, під час виробництва застосовується сталь з високими показниками міцності, так як навантаження, яку виріб повинен буде витримати – це 3000-3500 оборотів в хвилину.

 
 Механические инструменты, которые применяются для очищения засоров в системе канализации: тросы, проволоки, ленты, гибкие валы

Майстри рекомендують: Перед самим процесом наведення порядку варто заздалегідь чітко визначитися з найкращими моделями тросів. Враховуючи всі параметри – рекомендується правильно все врахувати.

Спеціальна ручка для обертання дає можливість добре утримувати трос і швидко усувати всі необхідні засмічення, які утворюються в різних місцях. Таке просте сантехнічне обладнання продається в різних будівельних магазинах.

Самостійне виготовлення троса

Можна зайнятися самостійним виготовленням сантехнічного троса самостійно:

 • Береться металевий трос, який має достатню гнучкість. Він обов’язково повинен бути з металу.
 • Загинають і распучивают сам кінчик;
 • Інший кінець троса повинен мати кільце, щоб використовувати додатковий інструмент кручення.
 • На середню частину троса надівається пластикова трубка, її заздалегідь обгорнули жорсткими матеріалами, для підвищення зручності при утриманні інструментів.

Металевий трос для очищення каналізації тримають в одній руці, подаючи його всередину зливних труб. При цьому іншою рукою рекомендується надавати йому обертанні.

Належить зауважити, що трос застосовується для очищення як зливних труб, так і їх стінок. Система водопостачання, опалення, димоходів очищається таким же шляхом, як і каналізація.

Як застосовується трос при очищенні унітазу

 • Вільний кінець троса вводиться в зливний отвір унітазу.
 • Якщо металевий трос обертається, то він здатний просуватися по трубах.
 • Після усунення засмічень – труба піддається прокачування із застосуванням вантуза.
 • Коли очищення буде завершена, слід все пролити за допомогою гарячої води. Вона повинна бути підігріта до температури 100°.
 • Насадки, які застосовуються для троса

  Є велика різновид насадок, які допомагають зробити комунікації чистими:

  • Чудово справляється донна насадка з залишками піску, мулу та іншими забрудненнями, включаючи кам’яні крихти;
  • Використання пробивний насадки дає можливість здійснювати швидке руйнування старих засмічень;
  • Застосовуються насадки з зачепами і з гаками, призначені для видалення волосся і вовняних пробок, а також ганчір’яних скупчень;
  • Якщо відбувається чистка гідрозатвори в унітазі, то насадка робиться в образі петлі. Її роблять з високолегованої сталі.

   
 Механические инструменты, которые применяются для очищения засоров в системе канализации: тросы, проволоки, ленты, гибкие валы

  Майстри рекомендують: У момент виникнення простих заторів, немає необхідності у використанні спеціальних насадок для видалення бруду з каналізаційної системи. Але в тому випадку, коли робляться роботи, пов’язані з очищенням бойлера або патрубка з фіксованим діаметром – то застосування насадок більш ефективно.

  Застосування спеціальної дроту для очищення зливних труб

  Крім гнучких сталевих тросів (вони застосовуються при діаметрі труби 300 мм) у наборі майстрів для боротьби повинна бути дріт. Вона застосовується в трубах з діаметром близько 25 див.

  Іноді, при скупчилася бруду застосовується гаряча вода. Вона ефективна при мінімальних засорах.

  Якщо застосовується ліквідації засмічень дріт, то вся робота здійснюється поетапно:

 • Сталевий дріт з кільцевим або кульковим наконечником вводиться в колодязь через спеціальну трубу, яка повинна бути закріплена із застосуванням затиску.
 • Якщо потрібно витягнути предмети, які викликають засмічення, то, як насадку встановлюють спеціальні вила.
 • Далі, робиться дротяний затискач.
 • Дроті надають певні поступальні рухи.
 • Цей спосіб видалення бруду сильно поширений, але не вдосконалений. Дріт, яка застосовується для видалення залишків, під час обертання може стати спіралеподібної. Таким чином знижується певна пружність.

  Якщо діаметр труб перевищить 20 см, то застосування дроту малоефективно. Вона може не потрапити до місця призначення через своїх пружних рухів.

  Застосування гнучкого валу

  Якщо порівнювати два сантехнічних інструменту – дріт і вал, то другий буде більш ефективним. Вал в основному складається з сталевого троса. Його середній діаметр може бути близько 9 мм. Але особливістю є оболонка, намотаного на основний трос – це пружина-спіраль (її діаметр 5 мм). Що стосується троса, то він може дорівнювати 60 м. При цьому діаметр оболонки буде 2-2,8 див.

  Стрічка з металу

  Для видалення бруду з каналізації майстрами і сантехніками застосовується стрічка. Її довжина близько 7-30 м. Що стосується товщини, то вона дорівнює 3 мм. Ширина може бути різна, її максимальні показники – 2,5 см.

  Для системи з великою протяжністю саме стрічка, жорсткість якої висока, буде ефективна. Для пробивання засмічень застосовується насадка. Вона схожа на чотирикутну піку. Стрічка оснащується за допомогою зручної ручки.

  Завдяки цьому такі інструменти застосовуються разом з механічним приводом. Стрічка застосовується, як майстрами, так і фахівцями, особливої складності в цьому випадку не виникає.

  Свіжі матеріали:

  • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
  • Ідеальні мийки з штучного каменю
  • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
  • Як вибрати генератор для дому
  • Правила вибору плитки для кухні